Гръцката цивилизация е измислена !!!= Етиопските цигани се завръщат по родните земи

От: Гръцката цивилизация е измислена !!!= Етиопските цигани се завръщат по родните зе

Caprice, тезата ти, че атеистите са по-отговорни хора е фундаментално грешна. Не знам защо реши, че атеистите са по-силни духом и не разбирам какво по-точно разбираш под атеистичното "духом". Вярно е, че атеизмът сам по себе си е религия, но сред многото атеисти, които познавам, духовното не е на мода. Не знам защо реши и че вярващите хора, без значение от религия и степен на религиозност, задължително обвиняват някой друг за неуспехите си. По-скоро в трудни моменти вярата им дава сила. Аз лично вярвам и честно да ти кажа са ми се случвали много лоши неща, но винаги по някаква супер случайност съм се измъквал на косъм. За мен има някой, който ме пази или по друг начин казано - роден съм с късмет :) През последната година няколко мои познати си заминаха (хора под 30 години) и честно да ти кажа, не беше тяхна вината за това, че не са на тази земя сега. Което значи, че не всичко, което ти се случва е само и единствено твоя отговорност, ако ме разбираш. Може да си здрав, прав и можещ и точно за две седмици, месец или два, да си отидеш от страшна болест. Можеш и както пресичаш да те блъсне кола и да изчезнеш от този свят. Има неща, които човек не може да контролира и не може да си обясни. Та това е, човек не може да избяга от съдбата си/Господ си знае работата.

В религията всичко се тълкува както е изгодно. Като не може да се обясни нещо следва дежурната реплика за ограничените възможности на човешкото съзнание и Божествения Гранд План. Едно от основните неща, заради които е измислена религията е, за да се подчиняват масите и да се оправдават решенията на властта.
А атеизмът е измислен за да атомизира обществата. Кой го въвежда на мода, кой го налага със огън и меч, на коя политическа идеология е съставна част той - на комунизма. Едно разединено общество, чиято религия са парите и не е ограничавано от морално-религиозни норми, дефакто много по-лесно се експлоатира. Религията обединява, атеизмът разделя. Между другото, атеизмът е на мода само сред европейските народи и докато днес масово е пропагандиран сред нашите общества, включително чрез противоречиви експерименти като "големият адронен ускорител", то ислямът е на мода в голяма част от света и се установяват ислямистки или проислямски режими.

Вземи исляма например, една от най-войнствените религии. Директно проповядва да се унищожават неверниците. А кой са неверниците? Всички немюсюлмани.
Това е характерно за някои течения от исляма, които възникват мисля около средата на миналия век. Такова течение е ислямът на уахабитите. Tози ислям е подкрепян от атеистичните режими на Запада, например режимът в КСА (Кралство Саудитска Арабия) е подкрепян от САЩ.

Да си религиозен, независимо от религията, категорично не е лошо. Но трябва да е въпрос на ОСЪЗНАТ избор. В повечето случаи обаче не е. Мен са ме кръстили в невръстна възраст и на никой не му е хрумнало да ме пита аджеба дали искам или не, дали вярвам в това, което се прави или не.
Ако ти се родиш от вярващи родители, няма как да си друг. Няма какво да осъзнаваш, а трябва да приемеш какъв си. А и религията е част от твоята култура. Българите сме православни в огромната си част. Важно е обаче, не просто да те поръсят със светена вода, а да те възпитат в ценностите на религията. "Осъзнатият избор" е една заблуда, той се моделира, например ако си възпитан като християнин, никога няма да имаш други предпочитания и твоят избор ще съвпада с избора на родителите ти.
 
Последно редактирано:
От: Гръцката цивилизация е измислена !!!= Етиопските цигани се завръщат по родните зе

Колко много мъка има по този свят...

P.S. А някой хора в това време правят пари, други пък се наслаждават на живота...
 
От: Гръцката цивилизация е измислена !!!= Етиопските цигани се завръщат по родните зе

Да продължим по темата:

300625_197466736995692_177647825644250_437070_1630463239_n.jpg

Силвио!!! хаха:clap::clap::clap::clap::clap:
 
От: От: Гръцката цивилизация е измислена !!!= Етиопските цигани се завръщат по роднит

Ако ти се родиш от вярващи родители, няма как да си друг. Няма какво да осъзнаваш, а трябва да приемеш какъв си. А и религията е част от твоята култура. Българите сме православни в огромната си част. Важно е обаче, не просто да те поръсят със светена вода, а да те възпитат в ценностите на религията. "Осъзнатият избор" е една заблуда, той се моделира, например ако си възпитан като християнин, никога няма да имаш други предпочитания и твоят избор ще съвпада с избора на родителите ти.

не съм на кеф да споря...
обаче това което си написал е брутална глупост :)
не го приемай като обида, не ми се заяжда сега.
Но целия ти пост за мен е като написан от кон с капаци.


Моите родители както и техните са вярващи. Ходят на църкви спазват пости и всякакви подобни глупости.
Аз съм атеист от както се помня, никога не съм успявал да повярвам в религия. за мен е огромна простотия да си религиозен.
Винаги ме е било срам да ходя на църква и съм се чувствал лицемер че го правя.

НЕ МОГА ДА УВАЖАВАМ ЧОВЕК, КОЙТО ВЯРВА В ГОСПОД И ЧЕ КАТО УМРЕ ЩЕ ОТИДЕ В РАЙ ИЛИ АД И ТЕМ ПОДОБНИ ПРОСТОТИИ.

Религията е за слабите духом. Да се уповават на нещо. Когато трябва да действат, те да се молят и да се надяват.

Но дори и там е написано че господ помага, но в кошара не вкарва.
Помогни си сам, за да ти помогне и господ.
нали так?


НЯМА ПО ГОЛЯМО ЗЛО ОТ РЕЛИГИЯТА ЗА ЧОВЕЧЕСТВОТО!
ДОРИ КОМУНИЗМЪТ Е ЗА ПРЕДПОЧИТАНЕ ПРЕД РЕЛИГИЯ!
изчакайте няколко години да видите до какво ще доведе религията в Ислямския свят.
Тяхната религия е помлада с колко?
500 години?
идеално - точно сега е в разцвета си. както е било християнството в средновековието.
Няма по голямо зло.
А народа е слаб и прост и му се иска да вярва в някакви идеали ЗАЩО ЛИ?
ЗАЩОТО ТАКА Е ПО ЛЕСНО.
Няма за цел да убеждавам някого, защото знам че няма смисъл.
Като ти не можеш да ме убедиш че няма по голяма простотия от това да ходиш по църкви и да палиш свещи!

Не може ти да се имаш за умен и интелигентен и да си вярващ.
 
От: Гръцката цивилизация е измислена !!!= Етиопските цигани се завръщат по родните зе

Тесногръд, кон с капаци, ала бала. Амоуне, от достатъчно време пишем тук, за да ми знаеш мнението. Проблемът е, че не четеш какво пиша. Твоите родители може да са вярващи, но характерът и вярата на един гражданин в обществото се формира, както от семейния, така и от външния фактор. С една дума, ако беше израстнал в среда, в която всяка неделя ходеше на църква, а всяка вечер от малък казваше молитва преди да заспиш и през ум нямаше да ти мине да ми пишеш нещата, които пишеш сега. Баба ти и дядо ти са били така като малки, а родителите ти с годините са станали вярващи, поне при мен и около мен е така. Схващаш ли, ти си възпитан да си невъзпитан атеист, който се присмива на религията и българската култура (защото тя е част от нея). Лично аз не съм дълбоко религиозен, защото съм отгледан в умрено-атеистична среда, но уважавам религията, като част от културата на моя народ. Така, че празнувам празниците и понякога ходя на църква, и не виждам нищо лошо в това.

Това за комунизмa е твърде жалко, ако наистина го мислиш. Комунизмът е най-голямото зло и неуспешен социален експеримент, на който е било подложено част от човечеството и който е отговорен за смъртта на милиони и най-важното за нас като българи - духовната смърт на нашия народ.

За ислямския свят, какво да видя, че в момента се установяват ислямистки режими ли? Какво ще стане с кое :) Знаеш ли, че и Израел е религиозна държава?

Народът, който вярва в идеали - съществува, безверието и нихилизма на отделните единици от народа са смърт за общото съзнание. Нормално е като си ултра-егоист да не ти пука. За това, кой е умен и кой не, много българи и въобще хора, които са оставили следа в историята са били вярващи. Васил Левски например е бил монах, следователно вярващ, та и той ли е бил глупак?
 
Последно редактирано:
От: От: Гръцката цивилизация е измислена !!!= Етиопските цигани се завръщат по роднит

Васил Левски например е бил монах, следователно вярващ, та и той ли е бил глупак?

мани го тоя терорист бре. Тромозил власта едно време. :)

Ако бях невъзпитан атеист. нямаше да ми е кофти като ходя в църквата когато това беше на мода.
а щях да ходя като другите да си духаме свещичките и да нося кръстчета.
напротив това ти казвам. понеже не исках да обиждам вярващите се чуствах не на място там и помня че съм бил на 14-15 години, но все пак преценявах че е лицемерно да се правя на вярващ, а да знам че това е една огромна глупост с която хората си запълват душевните празнини.

Да - аз не мога да повярвам, че един умен човек е истински религиозен и вярващ
в простотиите които му предлага църквата или каквато и да е религия!
 
От: Гръцката цивилизация е измислена !!!= Етиопските цигани се завръщат по родните зе

За мен,ако един християнин няма обица -кръст на лявото си ухо,не е никакъв христянин:lol:
 
От: От: Гръцката цивилизация е измислена !!!= Етиопските цигани се завръщат по роднит

За мен,ако един християнин няма обица -кръст на лявото си ухо,не е никакъв христянин:lol:
460x433.jpg
 

Горе