Гугъл България ЕООД

От: От: Гугъл България ЕООД

осигуровките естествено си ги плащаш, но да вземем сега тези пари дето ще идват от гугъл вече , ще са видими за пследователите на Дянков.
Та мисълта ми е така и така дотук правих около 8000 лева годишно от адсенс сега и за тех ще ми искат данъци!А в Китай държавата помага на бизнеса.
Мога да си купя протектор аа тилифона за 1долар ще ми го донесат. как става тази?
Погледни го от другия хълм - до сега не са успявали да ти ги взимат, сега ако бизнеса с българи се прехвърли към тази фирма пак надали ще успяват да ти ги взимат, но това не означава че ти не ги дължиш тея пари.

Аз смятам, че 10% корпоративен данък е справедлив - печелиш 200 лева - даваш 20, печелиш два милиона - даваш двеста хилки. Сега ще ме налегнат много хора, как 200 лева било едно, 2 милиона било друго. Е да, ама тоя който печели 200 лева не може никога да печели 2 млн., но пък немалка част от парите на тоя който печели 2 млн. ще отидат именно в тоя който печели 200 лева под формата на облекчения и субсидии.

За това трябва да се борим - парите, които даваме за данъци да се харчат правилно и справедливо, а не да мръкнаме че плащаме данъци. За това сме уж общество - да помагаме на тези, които не могат сами да си помогнат. И не, не говоря за циганите - щом не си дават децата на училище, женят го на по 14 и не спазват законите - за тях помощ не трябва да има, ама никаква. Говоря за белите хора и пенсионерите и циганите, дето спазват правилата, но въпреки това не могат да свържат двата края. Днес са те, утре сме ние...
 
  • Like
Реакции: ops5
От: Гугъл България ЕООД

В Англия всяка година се вдига този праг и е 10 000 паунда годишно в момента.
Сега от април месец става 10 600.
За сметка на това данъка е 20% на заработка до 31,785 к паунда
40% за заработката между 31,785 и 150 к
45% за всичко над 150 к.

Е за тва е рай БГ, щот е само 10%, ама за всички. Там поне богаташите пълнят хазната, а тука си свиркат.


тук сигурно има икономисти.
Защо в България няма някакъв праг на печалбата, на която да не се взима данъци.Някъде четох, че в Испания до 24 000евро и в Англия до 20 000паунда не ти удържат данъци.Шибат ни яко.
 
От: Гугъл България ЕООД

Това е корпоративен данък или данък върху приходите на хората?
 
От: Гугъл България ЕООД

В Англия всяка година се вдига този праг и е 10 000 паунда годишно в момента.

45% за всичко над 150 к.

Е за тва е рай БГ, щот е само 10%, ама за всички. Там поне богаташите пълнят хазната, а тука си свиркат.

ето ссга се разбра как се прави богата държавата.

Например аз годишно правя 900 000 лв печалба, значи 450 000 ще ги вземе държавата, ако съм в Енгланд, но в България само 10%

Затова няма да емигрирам там
 
От: Гугъл България ЕООД

Но пък и тука няма да си плащаш данъка, така ли? :D

България доказано е страната с най-ниско облагане в ЕС, но ние не искаме и него да плащаме.

Защо просто не се ориентираме от "неплащане" към "граждански контрол на разходите" и не посочим с пръст някой корумпиран? Няма ли да се оправим тогава?

Тогава не Гугъл, ами и БМВ ще дойдат да правят бизнес тук...
 
От: Гугъл България ЕООД

Не е зле да слезеш на земята. Като ги сочиш с пръст, каква полза? Как да искам да давам пари, след като не получавам нищо в замяна? Общественият договор е нарушен и не съм го нарушил аз, нито някой от нас. Щом е нарушен, никой от нас не е морално задължен да плаща данъци, само законово сме задължени. Когато има възможност, трябва да се възползваме от възможностите за неплащане.
 
От: Гугъл България ЕООД

Е той Гугъл може да идва тука, за да участва е София тех парк-а.

По разплащанията може нищо да не се промени.

Така че ще изчакаме да видим как и накъде ще тръгнат нещата.
 
От: Гугъл България ЕООД

Понеже тук става въпрос само за предположения, някой може ли да каже какво би се променило на практика за тези, които са регистрирани по 97а?
 
От: Гугъл България ЕООД

Не е зле да слезеш на земята. Като ги сочиш с пръст, каква полза? Как да искам да давам пари, след като не получавам нищо в замяна? Общественият договор е нарушен и не съм го нарушил аз, нито някой от нас. Щом е нарушен, никой от нас не е морално задължен да плаща данъци, само законово сме задължени. Когато има възможност, трябва да се възползваме от възможностите за неплащане.

Ама сме морално задължени да сменяме хората докато това се промени. Сам ще кажеш, че това не може да продължава вечно и че дълбаем дъното.
 
От: Гугъл България ЕООД

Според мен, гоогле изобщо няма да изместят adsense и adwords тука, а просто го правят по-лесно заради Android.
И всичките ви теории ще са напразно :D
 
От: Гугъл България ЕООД

Разбира се, че не гугъл. Просто в момента тези цена е без ддс. Почнат ли да ги прекарват през българска фирма, ще се плаща ддс, т.е. ще стане 20% по-скъпо. Който е по ддс, ще може да си го възстанови или приспадне, който не е - ще плаща повече.

ДДС е най-големият враг на българската икономика. Трябва да е около 5 процента за да се стимулира потреблението на стоки и услуги.
 
От: От: Гугъл България ЕООД

Купуването на рекламата (от европейска фирма, регистрирана в друга евродържава) води до задължение за регистрация. В срок 7 дена преди датата на данъчното събитие.

Много българи практикуват покупка на реклама като физически лица и не са ги хванали, че не са се регистрирали и не си плащат ДДС-то. До кога ще е така не знам. От НАП четат този форум и е въпрос на време да се усетят и да започнат да ги хващат.

То ако купуваш от физическо лице не е ли все едно да си извикал някой съсед да ти окоси тревата пред къщата и да си му платил на ръка.
 
От: От: Гугъл България ЕООД

Дано по-скоро прехвърлят всички БГ партньори към него, за да може да се работи на чисто, ако не си рег. по ддс и да се получават фактури за тези разходи.

Адсенсърите да се оправят, крайно време е да почнат да си плащат по 14.5% на приходите.

Явно са преценили, че ще имат и други плюсове от присъствие във всяка държава в ЕС след новите промени за данъците при предоставяне на услуга. Което означава, че и 1 лев да влезне ДДС повече в държавата за нас е добре, понеже надали веднага ще се открехнат на корупционни практики.

Коментар от Дневник:

Колкото и пари да влезнат в хазната като ДДС винаги ще има хора които да работят и да получават едни и същи пари и такива които да не работят и да получават обезщетения от всякакъв вид.
 
От: От: Гугъл България ЕООД

Някои има ли каквато и да е фактура от Гугъл България ЕООД ?
 
От: Гугъл България ЕООД

ДДС е най-големият враг на българската икономика. Трябва да е около 5 процента за да се стимулира потреблението на стоки и услуги.

Много неподготвено изказване...
 
От: Гугъл България ЕООД

С кое не си съгласен?
 
От: Гугъл България ЕООД

Че вие не си ли плащате данъците бре :) ? Такава дискусия сте подхванали.... Аз от 2010 винаги си ги декларирам...
 
От: Гугъл България ЕООД

Доходите от адсенс са освободени от ддс.
 

Горе