Гугъл анализ и проследяващ код на сайт - затрит?!

Asen Popivanov

Active Member
Тази сутри влизам в гугъл анализа и той ми се оплаква, че ми липсва проследяващият код на сайта! На какво би могло да се дължи това? Дадох му команда да направи на ново проверка, но отговора ще бъде върнат до 24 часа. А между времемно се чудя как тъй е изчезнал тази код, който от няколко години си е ползван?
А при положение, че ми върне отговор, че наистина липсва, аз просто трабва да вкарам на ново код или какво? Благодаря за отговорите! :)
 
От: Гугъл анализ и проследяващ код на сайт - затрит?!

Първо си отговори на въпроса къде ти се намира кода?

1. В DNS зоната на домейна като TXT запис
2. В documentroot-а на сайта като html файл
3. В кода на самия сайт

После провери дали кода действително е там или не.


Възможно е да съм написал голяма глупост, но не ми стана ясно за какво говориш - за Analitycs ли ?
 
Предполагам, че си с CMS, който има опция за внедряване на този код, като системата си го поставя в кода на самия сайт по подразбиране. Случвало ми се е 1-2 пъти да поставям кода в WP сайт (вече почти всяка тема има такава сетингс функция, обикновено в настройките на футъра) и след определено време, дори да влизам и да го няма. Обяснявам си го с това, че се ъпдейтват нещата там и може да губи настройки, но само 1-2 случая знам от много. Има го и този момент. За това, замисли си нещо да си ъпдейтвал, да си правил по някой SEO плъгин или дори при смяна на версиите. Дано да е това. Иначе нямам обяснение и аз.
 
От: От: Гугъл анализ и проследяващ код на сайт - затрит?!

Първо си отговори на въпроса къде ти се намира кода?

1. В DNS зоната на домейна като TXT запис
2. В documentroot-а на сайта като html файл
3. В кода на самия сайт

После провери дали кода действително е там или не.


Възможно е да съм написал голяма глупост, но не ми стана ясно за какво говориш - за Analitycs ли ?
И менно за Analitycs става въпрос, а сега ще си поглдна къде се намира кода ми (ако го има, разбира се!) :)
 

Горе