Гугъл - в услуга на хората или експлоататор на сайтовете?

Не ме гледай какво върша, ами ме слушай какво ти казвам! - дали Гугъл е в услуга на хората или се явява експлоататор на сайтовете?

35.png

Има ли смисъл от рекламни кампании в гугъл, какъв и колко е ефекта от тях?
Напоследък все по-често срещам следния случай:
Търся стока/услуга, намирам и купувам онлайн. От този момент насетне по рекламните полета винаги срещам предложение от гугъл за точно този продукт/услуга!
Какво става? Нали гугъл твърди, че анализира поведението на посетителя на сайта? И в резултат на този анализ предлага адекватни предложения на посетителите?!
Защо така удобно за него прескача/не вижда момента с покупката?
Или пък гугъл се чувства толкова прецакан, че рекламиран продукт е купен от хората посредством услугата органично търсене, а не през банерна реклама, та всячески се мъчи да експлоатира сайтовете и да си навакса пропуснатите центове?
 
Като посетиш даден сайт, в него има код, който те запомня и след това ти показва платени реклами за въпросния сайт.
 
retargeting е услугата, по-принцип е много добра идея.
Проблема е в менажерите на рекламите, нямат ни най малка представа за потребителското поведение.
Ако днес гледам даден продукт, и да речем до 2-3 дни не си го купя от теб, то трябва да е ясно че или съм го купил от другаде или съм решил да не го купувам или да речем съм взел друг подобен или нещо си. Няма нужда да ме преследваш по рекламните позиции 2-3 седмици след това.
Тази практика по-скоро ще ти донесе пасиви.
 
retargeting е услугата, по-принцип е много добра идея.
Проблема е в менажерите на рекламите, нямат ни най малка представа за потребителското поведение.
Ако днес гледам даден продукт, и да речем до 2-3 дни не си го купя от теб, то трябва да е ясно че или съм го купил от другаде или съм решил да не го купувам или да речем съм взел друг подобен или нещо си. Няма нужда да ме преследваш по рекламните позиции 2-3 седмици след това.
Тази практика по-скоро ще ти донесе пасиви.

И да, и не. Зависи какво продаваш и какъв е time lag-а на клиентите ти. При мен най-голям процент 1-3 дни и втората група са 12-18 дни. И въпреки това след това пак има идея, но пак повтарям - зависи какво продаваш.
 
Второ и трето мнения ги водя за чист спам!
Или не пускате платени реклами, или не ви пука защо си давате парите.
А може би имате приходите и финансовия ресурс на Кока Кола и леете реклама на воля, за да хванете и възпитате потребители още от бебешката люлка?
 
  • Like
Реакции: CTAH

Горе