"Гугъл" купува "Моторола" за $12,5 млрд.

nortrant

Well-Known Member
Интернет гигантът "Гугъл" (Google) ще придобие подразделението за мобилни телефони на "Моторола" (Motorola) в сделка за 12,5 млрд. долара.

Това съобщиха от "Гугъл" днес.

С покупката на "Моторола Мобилити" (Motorola Mobility) "Гугъл" се надява да засили позициите на софтуера си за смартфони и таблет компютри "Андроид" (Android).

Чрез сделката "Гугъл" си осигурява и права над много патенти, регистрирани през годините от "Моторола", необходими за да се конкурира с лидери в бизнеса като "Епъл".

От компанията уточняват, че ще управляват "Мобилити" като отделен бизнес.

Офертата оценява на 40 щатски долара една акция при плащане в брой, което е с 63% над борсовата цена на акциите в края на петъчната търговия.

Предстои придобиването да бъде одобрено от регулаторните власти в САЩ.

Двете компании изразиха надежда сделката да бъде приключена до края на годината.

По-рано тази година "Моторола" се раздели на две отделни компания.

"Мобилити" разработва и произвежда мобилни телефони, а "Моторола Сълушънс" предлага широк спектър от технологии за корпоративни потребители.

"Моторола" беше един от най-успешните производители на мобилни телефони в света, преди да бъде избутана от конкуренцията в лицето на "Епъл", "Самсунг" и "Ейч Ти Си".

Много от моделите на "Моторола" вече използват операционната система на "Гугъл".

http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=4039531
 
Това се очакваше от много време и е страхотна новина за по-голяма част от ползващите мобилни телефони.
Още от както от Моторола обявиха, че компанията ще бъде разделена, като ще има специализиран бранч за мобилните технологии беше ясно, че предстои поглъщането му, само че не мислих, че това ще дойде от страна на гугъл. Моите предположения бяха насочени към Майкрософт и желанието им да наложат уин 7.
Явно делата на епъл срещу HTC и LG за патентите са довели до такава мащабна инвестиция.

Има една неточност - Моторола все още са гиганти на пазара. Това, че на европейския пазар са избутани от други компании, далеч не ги прави слаби на американския пазар, където все още държат стабилен процент продажби, като са по-напред от Нокиа и Сони-Ериксон.
 
От: "Гугъл" купува "Моторола" за $12,5 млрд.

Аз мислих, че Самсунг или Микросфта, ще ги вземат 3ти вариант бе Чичо Гугъл. Дано да стане, интересно бъдеще ни чака, от иновации и нововъведения :)
 
От: "Гугъл" купува "Моторола" за $12,5 млрд.

Чичо Гугъл ще превземе целия свят, очаквам скоро дъфки и вафли "гугъл" :)
 
От: "Гугъл" купува "Моторола" за $12,5 млрд.

Те откакто ХП се замислиха да спират производството на компютри, може би и компютри Гоогле ще има скоро.
 
Re: От: "Гугъл" купува "Моторола" за $12,5 млрд.

Те откакто ХП се замислиха да спират производството на компютри, може би и компютри Гоогле ще има скоро.

Известния, назад си с материала.
http://www.google.com/chromebook/
 
От: "Гугъл" купува "Моторола" за $12,5 млрд.

Е така е като се отделиш за 3 години от техниката. Всичко се развива с бясни темпове. Е то това е лаптоп на Асер оптимизиран за ОС-то на Гоогле.
 
От: "Гугъл" купува "Моторола" за $12,5 млрд.

аз пък много мразя моторола щото в 6 клас имах моторола цд 930 и нямаше змията като една нокия имаше много бизнес модел и един имаше такъв - бати тухлата сега е тая моторола (още я пазя), ама тогава беше много слим в сравнение с бенефон-ите :D
 
От: "Гугъл" купува "Моторола" за $12,5 млрд.

Първият ми телефон беше Ериксон с капаче( ех..гъзария ), след това SIEMENS C60.Някой има ли идея къде се загубиха siemens?
 
От: "Гугъл" купува "Моторола" за $12,5 млрд.

Споко ве пичове. Моя първи телефон и той беше моторола. Даже часовник нямаше... :) Платих го 320 лева на един месец.mom3588b.gif Така се кефих като го взех, че направо подфърчах. Като вземем предвид, че тогава карах Голф 2 с големия джам и широката броня... абе баш гъзар:)

Ето малко инфо за цените, които бяха тогава. Може и да не са точни щото са по памет.

СИМ: 190 лв. без ддс.
СМС: 6 лв. на месец.
КЛИП: 20 лв. еднократно
КЛИР: 40 пак еднократно

Прими нямаше, а на най-евтината тарифа 14 лв се говореше за 2.40 на минута. Беше си доста трудно да поддържаш телефон, с който няма с кого да говориш:)

Помня всичко все едно беше вчера.... а минаха 10 години от тогава:shock:
 
От: "Гугъл" купува "Моторола" за $12,5 млрд.

Аз имах една моторола,в която се мушкаше чипа,заедно с пласмасовата правоъгълна карта,ако ме разбирате какво искам да кажа:)
Говоря за 98 година......
 
От: "Гугъл" купува "Моторола" за $12,5 млрд.

Ние пък имахме някъв Сименс няква промоция или кво беше като го взехме веднга като Мтел отвориха.
Моя първи тел. бе Нокиа 3310, като влезнах в гимназията ми го взеха. Леле как го обичах този телефон, сега като се сетя за него ме връща в миналото - голяма работа e :p
 
От: "Гугъл" купува "Моторола" за $12,5 млрд.

blackout0826;241783 Моя първи тел. бе Нокиа 3310 каза:
Тоя модел голяма гъзараия беше
 
Oткакто имам Motorola W230 за 4.90лв станах фен на марката.
Има удивително добър звук на mp3 плейъра, дори със заводското хендсфри.
Просто като слушаш музика, не можеш да проумееш как толкова евтина джаджа може да има толкова кристално чист звук.
Жалко, че марката не е толкова популярна у нас, защото имат наистина добри попадения.
Надявам се Google да не наблъскат всички нови модели с Android, т.е. да не забравят да пускат от време на време и някой простичък телефон, за хората, които нямат нужда от смартфони.
 
От: От: "Гугъл" купува "Моторола" за $12,5 млрд.

Споко ве пичове. Моя първи телефон и той беше моторола. Даже часовник нямаше... :) Платих го 320 лева на един месец.Виж файлът 2037 Така се кефих като го взех, че направо подфърчах. Като вземем предвид, че тогава карах Голф 2 с големия джам и широката броня... абе баш гъзар:)

Ето малко инфо за цените, които бяха тогава. Може и да не са точни щото са по памет.

СИМ: 190 лв. без ддс.
СМС: 6 лв. на месец.
КЛИП: 20 лв. еднократно
КЛИР: 40 пак еднократно

Прими нямаше, а на най-евтината тарифа 14 лв се говореше за 2.40 на минута. Беше си доста трудно да поддържаш телефон, с който няма с кого да говориш:)

Помня всичко все едно беше вчера.... а минаха 10 години от тогава:shock:

aa моя е по-стар :D а за роуминга не каза - там ти режеха главата от към кръста :D
а 3310 беше ебати ултра технологията - без антена и толкова малък, направо си мечтаех за нея. аз си пазя всички телефони май, и нея я имам
 

Горе