Гугъл ме проверяват в Гугъл :)

AdSenser

Member
Много странно, но на един от сайтовете ми, мине не мине седмица, забелязвам следна референция в брояча:
http://www.google.com/search?hl=en&q=site:moiatsite.com
Но по-интересното е, идва от IP 66.249.85.84. Като напиша tracert ми излиза ff-in-f84.google.com [66.249.85.84] ... та се чудя, кой пък от Гугъл с каква цел би ми проверявал моя сайт?! И то ръчно? Дали има нещо общо, че го пуснах да се рекламира в AdWords с 50-те кинта, които ми подариха. Ама пък скоро не съм правил промени по текстовете на рекламите...
 
От: Гугъл ме проверяват в Гугъл :)

Щом всичко ок, значи няма какво да се притесняваш. На дженбъкс така минаваха по сайтовете, които не ги хващаше бота за деиндексация. Просто май менюал едиторите Гугъл са решили да те проверят поради някакви си съображения. Абе монополска работа. Много лайнари работят там и като нямат време си намират сами работа, но определено трудно ще разбереш какво се целяли с това. Но предимно си им попаднал под вниманието зарани кампанията си пусната в Гугъл. Все пак искат да видят дали си голям (като индексирани страници и контент) и други такива. Да знаеш че са чувъркали по основните неща за определяне на това какъв сайт си и други характеристики.:)
 
От: Гугъл ме проверяват в Гугъл :)

Да, и аз така предполагам, ама странно, че наистина често се случва, т.е. и миналата седмица ме бяха посещавали... Е, надявам се да е за добро, или поне не е за лошо :eek:
 
От: Гугъл ме проверяват в Гугъл :)

бота на адуърдс ти проверява контента за да ти определи ранга на ключовите думи. Ако кампанията ти върви нон стоп един пат седмично е нормално да те наглеждат
 
От: Гугъл ме проверяват в Гугъл :)

случвало ми се е да минат на ръчна проверка и след това да ми деиндексират сайтчето ...
работа ... какво да правят хората :)
 
а като филтирират сайтове които са на 100% съобразени с уебмастър гаидлаинс и с уникален контент... не е никак хубаво ще поработиш на световния пазар бате ще го отнесеш с някои сайт по които е хвърлена много работа ще видиш за какво става дума има хеитъри на заплата там...

по какво се различава хербал шоп private label reseller саит отговарящ на уебмастър гаидлаинс показващ продукти на дадена програма и oscomerce сайт с темплеит продаващ електроника на сони .... според мен по нищо или отговаря или не отговаря на гаидлаинса

мизерия и тенденциозно отношение му се вика
 
От: Гугъл ме проверяват в Гугъл :)

То и аз да намеря някой от гугъл тийм който е в този отдел и му дам така малко кинти да се почерпе ще намери на конкуренцията малко грешки в сайта и така
никой от тях няма да отговаря просто.. нищо нестава така за всичко си има причина
 

Горе