Гугъл пусна Google Domains - домейн регистратор с покани

Re: От: Гугъл пусна Google Domains - домейн регистратор с покани

Какъв е смисъла, при положение, че може да се регистрира домейн за под $10 от други регистратори?

Преди няколко години ми бяха блокирали целия Google Account - на него имах AdSense, блогове в Blogger, една от основните пощи и други неща. Принудиха ме да си дам телефонния номер за да ми го разблокират.

По време на блокировката не работеха блоговете (всички блогове в този акаунт). Не обърнах внимание дали AdSense работеше.

От тогава не държа никакви блогове на акаунтите, където имам електронна поща и други важни неща и ползвам няколко акаунта.

За всяка отделна услуга на Google е добре да имате отделен акаунт. Когато ви блокират единия да можете да ползвате другите услуги.

Вероятно причината за блокирането е неправилно сработване на анти-спам системата им (за Blogger.com). Тоест така G създава страх от цензура и автоцензура - не може да пишеш определени ключови фрази в блога си, защото може анти-спам системата да се задейства и да ти затрие целия акаунт (заедно с блога). Примерно не може да пишеш за Pay To Click (да не се бърка с Pay Per Click) - дори и с цел да критикуваш тази глупост.

В Русия бяха арестували журналисти, които са писали за Silk Road - обвиняват ги, че рекламирали сайт за търговия с наркотици. Което е абсурд. Да сте видели в САЩ примерно такова нещо - там, където „войната с наркотиците“ е в краен стадий на морална паника? Там журналистите свободно си пишат по темата.

Аз нищо нямах на аднроид акаунта освен че данните за плащане бяха еднакви с тези от адурдс акаунта ми (мисля че беше точно като направиха всички акаунти да са в едно ме лкокнаха) и си мисля че ако не бях подходил агресивно нямаше да ме ънлокнат все пак не бих си държал домейните при компания която те локва за щяло и нещяло
 
От: Гугъл пусна Google Domains - домейн регистратор с покани

По скоро ще си взема домейн от Илиянци.
От гошо взимам само онова, което е безплатно и ми върши работа. Никакъв фандък на това Политбюро на БКП!
 
  • Like
Реакции: Test
От: От: Гугъл пусна Google Domains - домейн регистратор с покани

Аз имам покана също. Още не съм купувал домейни, но изглежда доста по - добре от останалите регистратори. Търсенето е улеснено. Цените са усреднени. Нито много евтини нито много скъпи. За хора като мен, които са пристрастени към Google е добра алтернатива.

Виж файлът 10993

Виж файлът 10994

Не зная защо ми дадоха. Около един месец се бави поканата и един ден просто без да очаквам ми пратиха имейл, че съм одобрен.
 
От: Гугъл пусна Google Domains - домейн регистратор с покани

Не смятам, че G ще направи грешката да ранква сайтовете в зависимост от регистратора.
 
От: Гугъл пусна Google Domains - домейн регистратор с покани

Не смятам, че G ще направи грешката да ранква сайтовете в зависимост от регистратора.

Паживьом увидим. Аз съм ранквал локал бизнес само с G+ и две YouTube видеа, без грам друг линк билдинг. Гугъл обичат да си дават тежест на собствените продукти.
 
От: Гугъл пусна Google Domains - домейн регистратор с покани

Според мен тази им идея ще се провали, както идеята за авторството, заради която серпа заприлича на елха, или пък гугъл плЮс. Просто не може да си добър навсякъде.

А и няма кой да им позволи. Иначе ще се получи монопол, което не е в интерес на хората. :(

Ето пример за търсачката - монопол и развъртат уеб мастърите като маймуни. Или за адсенс, или за адуърдс. Длъжен си точка по точка да се съобразяваш! Ще се опитат да направят същото и с домейните, обаче тука ще срещнат голям отпор, понеже конкуренцията е голяма и няма да ги огрее.

В смисъл - като мога да си купя домейн за 1 долар - от къв зор ще си купувам за 12 от там? O_O
 
  • Like
Реакции: Test
Здравейте! България все още не е в листата на гугъл за възможност на закупуване на домейни, но ми позволява да направя трансфер.

Някой трансферирал ли е ? После как плаща, ако е?

Понеже готините пичове от суперхостинг ми вдигат всяка година таксата на домейните, почти навсякъде другаде е 2 пъти по евтино за подновяване...40.00 лв. за .org - патенцата ми те.

Ако в гугъл не е добре - може ли да споделите актуални такси за renew ?
 
dynadot


.org - $8.99 / Renewal $10.99
 
Всички други търсачки ме индексираха, само гугъл още не иска.
 
Здравейте! България все още не е в листата на гугъл за възможност на закупуване на домейни, но ми позволява да направя трансфер.

Някой трансферирал ли е ? После как плаща, ако е?

Понеже готините пичове от суперхостинг ми вдигат всяка година таксата на домейните, почти навсякъде другаде е 2 пъти по евтино за подновяване...40.00 лв. за .org - патенцата ми те.

Ако в гугъл не е добре - може ли да споделите актуални такси за renew ?
Трансферира се лесно, има подробни стъпки от всички популярни регистратори (не знам за СХ). Точно днес даже се е подновил един com домейн:

Thank you for your payment! We've successfully charged $9.15 to your VISA.

Добавяш си карта в профила в CF и така.
 
Namecheap имат купони за подновяване за по няколко долара всеки път, малко но от сърце.
 
Namecheap имат купони за подновяване за по няколко долара всеки път, малко но от сърце.
Да, те и namesilo са може би с едни от най-изгодните цени. Може да има и други места, но за сега съм забелязал тези двата домейн регистранта.
 
Каква е разликата с домейните в CloudFlare, че нямам време да ровя?

Там нямаш надценка. Плаща се само таксата към ICAN.

.com например e $9.15 Ако някой го продава на по-ниска цена обикновено е на загуба и ще си вземе парите по друг начин.
 
Разлика между домейни няма, само цена. Все едни и същи са си от ICAN, въпросът е кой колко отстъпка може да даде, за да си остане на някаква печалба.

 
Разлика между домейни няма, само цена. Все едни и същи са си от ICAN, въпросът е кой колко отстъпка може да даде, за да си остане на някаква печалба.


CloudFlare нямат печалба от домейните. Това е причината там да са най-евтини. Става въпрос не само за първоначалната регистрация, но и подновяването после.

Общ взето най-малко разправии.

Screenshot 2022-11-16 at 15.21.19.png
 
CloudFlare нямат печалба от домейните. Това е причината там да са най-евтини. Става въпрос не само за първоначалната регистрация, но и подновяването после.

Общ взето най-малко разправии.

Виж файлът 26623
Може, защото имат други модели около домейните си. Но си мисля, че са толкова големи, че могат да си издействат доста сериозни отстъпки и пак да бият други регистранти. Но щом е така, супер. За жалост не винаги е добре така, защото могат да обърнат плачинката. Все пак около домейните си има и доста съпорт, но да видим. Дано не съм прав.
 
Може, защото имат други модели около домейните си. Но си мисля, че са толкова големи, че могат да си издействат доста сериозни отстъпки и пак да бият други регистранти. Но щом е така, супер. За жалост не винаги е добре така, защото могат да обърнат плачинката. Все пак около домейните си има и доста съпорт, но да видим. Дано не съм прав.

Ще го кажа - не си прав. :) CloudFlare е публична компания. Малко по-различно е, защото ако често си променяш решенията ще се отрази върху акционерите (демек ще се разсърдят и ще продадът акциите си). При частните компании на никой не му дреме и утре може да обърнат палачинката както казваш.

Още от самото начало, когато пуснаха регистратора обявиха, че домейните там нямат допълнителни такси и няма да имат.

П.С. - няма почти никакъв съпорт покрай домейните. Казвам го, защото в стар работодател (фирмата беше сайтбилдър) имахме около 20,000 домейна при нас.

А тогава дори не използвахме апи-та. :D Ставаше чрез тъпи баш скриптове, които се тригърваха при определени евенти и управляваха bind9 на няколко сървъра. На всичкото отгоре ги писах аз и работеха.
 
Ще го кажа - не си прав. :) CloudFlare е публична компания. Малко по-различно е, защото ако често си променяш решенията ще се отрази върху акционерите (демек ще се разсърдят и ще продадът акциите си). При частните компании на никой не му дреме и утре може да обърнат палачинката както казваш.
Да, кажи го на пичовете от cPanel. :)
 
  • Like
Реакции: Sky

Горе