ДА СПАСИМ ДЕЦАТА НА БЪЛГАРИЯ

Moko

Well-Known Member
Семейната "драма" в Асеновград.... Ето клипче, който не е гледал по новините :
Код:
http://vbox7.com/play:92b999a6
Накратко - две деца бяха замъкнати като чували и се опитаха да ги отвлечат, но едното успя да избяга. Кои са похитителите? Тоя път не са лошите, а са баш лошите - полицията, правителствените говеда, една съдия-изпълнителка-путка-майна-рошава и майката [ к'ва майка, к'ви 5 лева, тая е такъв изверг, че... ] на децата ...

В интернет има подписка, в която ще ви помоля да се подпишете, а протест ще има в неделя пред полското посолство с начален час 14:00 !!!!

Подписката :

Код:
http://bgpetition.com/dve-bulgarski-detza/index.html

ДА СПАСИМ ДЕЦАТА НА БЪЛГАРИЯ!!!!!
 
От: ДА СПАСИМ ДЕЦАТА НА БЪЛГАРИЯ

Моко, браво за темата. Аз мислех също да пусна такава миналия ден, защото съм безкрайно възмутена от грубия начин, по който се отнесоха с децата и баща им. Аз лично никога не бих подложила на такъв стрес и унижение детето си. Ето тук може да се види клип от отвеждането на момичето.
 
От: ДА СПАСИМ ДЕЦАТА НА БЪЛГАРИЯ

в някои европейски страни /Финландия напр./ такова отношение към дете се наказва със затвор ...... не проумявам как синхронизираме законодателството си с европейското след като у нас точно тези които прилагат закона - полиция и съдии-изпълнители карат деца да пищят ... определено има нещо сбъркано в системата
 
От: ДА СПАСИМ ДЕЦАТА НА БЪЛГАРИЯ

За съжаление съдебната власт е независима и решенията й са окончателни. Нито полицията, нито полититците могат да направят каквото и да е. Разделението на властите, по принцип, е направено за добро, но в случая изиграва лоша шега.
 
От: ДА СПАСИМ ДЕЦАТА НА БЪЛГАРИЯ

Не знам... Аз бих я удушил със собствените си ръце тая тъпа полякиня!! И законодателната ни власт на 100% е била солидно 'подкрепена' от братята поляци... Иначе не виждам как ще дадат децата. Би трябвало и нашите законодателни органи да имат СЪВЕСТ!!!
Утре в София има протест, ама за Асеновград не съм чул нищо (не че има и смисъл). Въпреки това полицията заслужаваше да ги обградим за няколко часа и да се панират нещастниците!! Как може детето да вика "ПОМОЩ" и тия идиоти да стоят и да гледат??!!! Значи утре ако отвлекат който и да било друг, ще постъпят по същия начин?!! Хората ще викат за помощ, а полицаите ще си зяпат отстрани и т'ва е... Положение никак не е розово, както се пееше в една песен... Да живей българския полицай, дето за 500 лева на месец и гъза си дава!! И хорските права не защитава!!! И какво ли още не... Нещастници!!! НЕЩАСТНИЦИ!!! Тия деца, горките, ще имат психически травми до края на живота си...
 
От: ДА СПАСИМ ДЕЦАТА НА БЪЛГАРИЯ

Разделението на властите, по принцип, е направено за добро, но в случая изиграва лоша шега.
по принцип да , но законите трябва да се четат и прилагат в полза на хората а не обратното , както става обикновенно в БГ
 
От: От: ДА СПАСИМ ДЕЦАТА НА БЪЛГАРИЯ

Не знам... Аз бих я удушил със собствените си ръце тая тъпа полякиня!! И законодателната ни власт на 100% е била солидно 'подкрепена' от братята поляци... Иначе не виждам как ще дадат децата. Би трябвало и нашите законодателни органи да имат СЪВЕСТ!!!
Утре в София има протест, ама за Асеновград не съм чул нищо (не че има и смисъл). Въпреки това полицията заслужаваше да ги обградим за няколко часа и да се панират нещастниците!! Как може детето да вика "ПОМОЩ" и тия идиоти да стоят и да гледат??!!! Значи утре ако отвлекат който и да било друг, ще постъпят по същия начин?!! Хората ще викат за помощ, а полицаите ще си зяпат отстрани и т'ва е... Положение никак не е розово, както се пееше в една песен... Да живей българския полицай, дето за 500 лева на месец и гъза си дава!! И хорските права не защитава!!! И какво ли още не... Нещастници!!! НЕЩАСТНИЦИ!!! Тия деца, горките, ще имат психически травми до края на живота си...
От Асеновград са събрани 8000 подписа, които ще бъдат връчени на полския посланник. Днес в 10.00 ч са тръгнали автобуси от Асеновград за София за протести пред посолството на Полша. За съжаление, бащата няма права и всички съдебни институции са се произнесли в полза на майката, което означава че бащата дори може да бъде осъден и вкаран в затвора.
Момчета, внимавайте с какви жени сключвате брак и създавате деца, защото на практика винаги мъжът губи децата при раздяла, в изключително редки случаи печели мъжът и то ако е доказано че жената е неадекватна, луда, алкохоличка и неспособна да си гледа децата.
 
От: ДА СПАСИМ ДЕЦАТА НА БЪЛГАРИЯ

Грешката на бащата е че ако майката е доказана алкохоличка бащата щеше да спечели делотот в Полша и не е трябвало да ги довежда в бг защотото, когато напускаш последния адрес и вземаш децата без съгласие на другия родител, това се води международно отвличане. Ако делото иде в Хага сега има голям шанс да го загуби и точно клипчето ще го закопае. За съжаление съм свидетел на подобна драма, случила се преди години и имам представа какво означава един родител да впрегне цялатта си енергия в това да елиминира другия от живота на децата си. По международните стандарти манипулативното отчуждаване на децата е форма на насилие също така.
Защо смятам, че случая е точно такъв.
1. Децата се разпищяха ужасени като видяха майката. Значи тя е демонизирана н представите им, вместо бащата да ги учи на уважение към нея.
2.На майката е бил отказван всякакъв достъп до децата, а на тях е казвано че тя не ги търси.
3.Бащата вместо да подготви децата за среща с майката, беше подготвил целия квартал за отпор.

Съответните служби не са си свършили работата и са подценили проблема.
 
От: ДА СПАСИМ ДЕЦАТА НА БЪЛГАРИЯ

@ лошият напълно съм съгласна с теб ...децата по никакъв начин не трябва да се замесват в проблемите които имат родителите по между си ....камо ли да се стига до съд ....никой не е мислил за децата .......кой прав кой крив и как се е стигнало до тук един господ знае но това наистина ще се отрази на децата за цял живот
 
Последно редактирано:
От: От: От: ДА СПАСИМ ДЕЦАТА НА БЪЛГАРИЯ

От Асеновград са събрани 8000 подписа, които ще бъдат връчени на полския посланник. Днес в 10.00 ч са тръгнали автобуси от Асеновград за София за протести пред посолството на Полша. За съжаление, бащата няма права и всички съдебни институции са се произнесли в полза на майката, което означава че бащата дори може да бъде осъден и вкаран в затвора.
Момчета, внимавайте с какви жени сключвате брак и създавате деца, защото на практика винаги мъжът губи децата при раздяла, в изключително редки случаи печели мъжът и то ако е доказано че жената е неадекватна, луда, алкохоличка и неспособна да си гледа децата.

Снощи прегледах първите 18 страници от подписката и видях един коментар, в който имаше извадка от Хагската конвенция, в която се казваше, че ако децата са се приспособили към средата, в която са в момента, то тогава всичко е наред! Т.е тая полякиня може да я удавим в Черно море и толкоз!

@Лошият - брат, по втора точка специално не може да се докаже това! Точно защото на майката се дават по-лесно правата, тя може да лъже в случая!
 
От: ДА СПАСИМ ДЕЦАТА НА БЪЛГАРИЯ

Първо радвам се че тук сте склонни културно да се обсъжда въпроса а не темата да се напълни с политически и лични нападки. За втора точка: Ако не се беше интересувала от тях нямаше да е завела делото за отвличане, което да мине през няколко съдебни инстанции в Полша и после да доиде в България. По принцип не искам да взимам страна, но ако това което казва бащата е вярно то тогава той е направил огромна глупост и от 100% спечелено дело за родителски права го е превърнал в загубено.
 
От: ДА СПАСИМ ДЕЦАТА НА БЪЛГАРИЯ

Според мен Българските власти са тези, които извършват престъпление спрямо децата.
На 26-ти в гр. Велико Търново едно дете е зверски изкормено от собствения си баща. Казвам това защото виждам как майката носи детето. Това изобщо не е начина според мен. Тези деца викат за помощ а полицията гледа. Знаеш ли при това отношение какво ще направи майката по-късно?
Или трябва да гледаме а каквото стане....
Майка алкохоличка, знаеш ли утре какво ще направи тя като се напие а детето е при нея?
Срам и Позор. Жалеко, че Станишев, Бойко, Чичо и леля се обаждат само в хубави моменти да обират овациите. А в тоя случай не чух тяхно изказване...Ако да връщат децата на бащата, щяха да се наредят на опашка пред медиите.
 
От: ДА СПАСИМ ДЕЦАТА НА БЪЛГАРИЯ

Ако майката беше алкохоличка тои само за няколко месеца щеше да спечели делото в полша и отдавна да е забравил за този въпрос. Грешката му е че вместо да действа по закон както е прието в цивилизованите държави е действал на своя глава. Решение по делото в България е взето на 13 март и от тогава се знае какво ще стане. Кофтито е че това което е направил от 13 март досега продължава да работи срещу него и да орязва тотално шансовете му да спечели следващо дело. Манипулативното отчуждаване на децата е форма на насилие!!! Какво трябваше да направи бащата за да има някакъв шанс? На 13 март когато е разбрал за решението на съда е трябвало да подготви децата да отиде с тях във варшава където тои и майката притежават апартамент да се настани в него и да заведе дело за развод и попечителство там БЕЗ да се подлагат на стрес децата и да се намесват в спора между двамата.
 
Последно редактирано:
От: ДА СПАСИМ ДЕЦАТА НА БЪЛГАРИЯ

Прав си, грешката е негова относно това, но всеки греши и заслужава някой да му помогне.
 
От: ДА СПАСИМ ДЕЦАТА НА БЪЛГАРИЯ

При този човецец се е натрупала такава поредица от грешки че вече може да си говорим само за намляване на последствията, а който му е давал юридически съвети заслужава да бъде линчуван. Ходовете му от 100% печеливши са превърнати в почти 100% губещи

Според бабата на децата, която е била там да се грижи за децата през 2007 жена му пие и се среща с мъже, които имат наглоста да я докарват до семейното им жилище. Тогава той е бил в пефектната позиция да събере достатъчно доказателсва снимки плюс показания от бабата и съседите за распунато поведение и да получи развод и пълно попечителство. Мъжът твърди че я виждал заспала пияна, а двете деца си играели около нея без надзор. В Холандия това само по себе си щеше да е достатъчно основание да им ги вземат и на двамата и да бъдат дадени на приемно семейство. А на него или на двамата щеше много да им се налага да се доказват че са годни за родители за да си ги получат обратно.

Имал е възможност и да се възползва от един доста неморален, леко незаконен и изключително български начин да получи попечителство като се възползва от алкохолизма и. Обикновенно хората които пият не успяват да се задържат на работа и постояно им трябват пари. Жилището го притежават двамата. Можел е да и предложи неговия дял в замяна на попечителсво за него и право за нея да ги вижда събота и неделя. През 2007 жилищата във варшава започват 3500 евро квадрата такаче си говорим за поне 100 000 евра да не кажа 300 000 щом по едно време са живяли 5 човека там. Това са доста пари за всеки безработен пияница.

Дотук с въжможните му пропуски от тогава си бележи само автоголове, като най-големият е довеждането на децата тук без разрешението на майката я превръща в юридически силната страна в спора по закон си се води отвличане и децата трябва да бъдат върнати във полша където да се реши на съд кой какво ще получи. Това трябваше да е станало още щом е рабрал че е заведено дело в полша и прехвърлено в България а не да се чака решение на съдът тук. Вероятното решение на дело за попечителство там след като майката е алкохоличка можеше все още да е в негова полза.

След решението на последна инстанция на съда от 13 март написах в предния си пост какво е можел да направи: На 13 март когато е разбрал за решението на съда е трябвало да подготви децата да отиде с тях във варшава където тои и майката притежават апартамент да се настани в него и да заведе дело за развод и попечителство там БЕЗ да се подлагат на стрес децата и да се намесват в спора между двамата.

И знаете ли кое най-лошото видео записа от вземането на децата и укриването на едното дете сега работи срещу него и може да бъде използвано от майката да го изкара психически нестабилен, склонен към агресия, способен отново да "отвлече" и отчужди манипулативното децата от майка им и да му ограничи напълно родителските права и да му вземе делът от апартамента във варшава поне докато децата навършат 18.
 
От: ДА СПАСИМ ДЕЦАТА НА БЪЛГАРИЯ

бащата че има нужда от помощ има ...но едва ли ние сме тези които можем да му помогнем /освен Сами да му препоръча някой психиатър/
друго ме тревожи мен .......нека най после някой да помисли за тези дечица които нямат никаква вина ...кой може да гарантира ,че те ще растат по-спокойни от тук нататък при баща си ......гледам го млад ами ако утре се ожени за някоя по лоша и от родната им майка ...

честно да ви кажа хора има много ако в тази грозно ситуация и не знам дали подписвайки декларацията спасяваме децата

не защитавам майката но аз лично не съм сигурна че искам да подпиша
 
Последно редактирано:
От: ДА СПАСИМ ДЕЦАТА НА БЪЛГАРИЯ

Гаранция и в двата случея нямя. Но едно е сигурно, щом бащата се е грижил за тях и те искат да бъдат при него. Това е което трябва да стане.
Е да, ние не можем да помогнем, но можем да раздухваме в мрежата което е плюс.
Идват избори, някой може да се овенчае с бонус ако помогне (макар, че е малко вероятно)
 
От: ДА СПАСИМ ДЕЦАТА НА БЪЛГАРИЯ

майката , бащата , избори ....ами децата ?!
 
От: ДА СПАСИМ ДЕЦАТА НА БЪЛГАРИЯ

Ами децата? Те зависят от родителите нали? Отново се връщаме на основния проблем.
Ако бащата си намери "някоя" няма гаранция, но до сега се е грижил за тях а не да хойка нали? През това време какво е правила майката?
Да, изгорил е патроните но от морална гледна точка съм на негова страна.
 
От: От: ДА СПАСИМ ДЕЦАТА НА БЪЛГАРИЯ

Ами децата? Те зависят от родителите нали? Отново се връщаме на основния проблем.
Ако бащата си намери "някоя" няма гаранция, но до сега се е грижил за тях а не да хойка нали? През това време какво е правила майката?
Да, изгорил е патроните но от морална гледна точка съм на негова страна.

ти да не си им светил
 

Горе