ДОБЪР ПЛАТЕН ХОСТИНГ ?

s100

New Member
Тук може всеки да сподели мнение за платените хостинги който е пробвал и е доволен, каде е най-добре
да се хоства в различните области..

1-Платен Хостинг за ТРАКЕРИ
2-Платен Хостинг за Adult
3-Платен Хостинг за всички останали нормални сайтове


Споделете!
Щот ще стане лошо ейй :p
 
В момента хоствам форума си в ICN, но от следващият месец ще се местя при NS1.
Бях доволна от досегашния си хостинг, но вече не съм.
 
В момента хоствам форума си в ICN, но от следващият месец ще се местя при NS1.
Бях доволна от досегашния си хостинг, но вече не съм.

защо така, аз от NS1 се преместих на ICN (не че имах проблеми ) , защото ми трябваше неограничен трафик
 
А знаете ли хостинг, който предлага по-голямо сървърно време от равносилното на 7 часа 100% натоварване седмично?
 
Здравейте, аз мога да кажа за 3-тия вид хостинг.
В момента хостван 12 сайта в ICN.
Сайтовете са нептретенциозни и с малко трафик ( не са мой :) ), но избрах при тях заради неограничения трафик за 258.48лв. годишно.
Много съм доволен от тях, дори нямам никаква забележка - от 6 мсеца всичко е перфектно.

Поздрави, Александър
 
защо така, аз от NS1 се преместих на ICN (не че имах проблеми ) , защото ми трябваше неограничен трафик

Няма такова понятие, като неограничен трафик.
Това е подвеждащо:(
 
Това, което ограничава трафика е процесорното време, а иначе трафика е неограничен :)
 
Здрасти,

Процесорното време означава, колко е необходимо на процесора за изпълнение на дадена заявка... от да кажем определен скрипт, който работи в даден момент. Това няма общо с квотата на месечния трафик, която е разрешена от дадена хостинг компания.

Думичката "неограничен" в оферта за трафик и особено за дисково място има една единствена цел "лов на клиенти". Цената на международните интернет връзки е минимум 50 евро на 1Mbps и по-скоро към 100 евро за по-малките компании. Българските връзки също струват пари, макар и да са значително по-евтини.

Затова е невъзможно да не се ограничава по квоти трансфера на данни. Ако някой реализира скъп модел на бизнес хостинг с определени показатели е възможно да "не мери" трафика на клиентите си по квоти, а да го смята съобразно бизнес модела си в собствените си разходи. Това обаче пак ще се отрази на цената на услугите.
 
Последно редактирано:
@fcolor.bg - нали като се прави огромен трафик дори и само с хтмл и картинки все пак товари процесора. Това имам предвид.

Хостинга, който ползвам сега също е с неограничен трафик, но незнам колко товаря процесора, иначе от към трафик съм нямал никакви проблеми.

Все пак не съм запознат с хостинг бизнеса, а имам само наблюдения като клиент.

Поздрави, Александър
 
Аз все още съм на TopHost макар, че никак не съм доволен просто техните цени са най евтини (за това което ми трябва)..

А иначе съм си отворил едно хостингче при ICN.bg и ви казвам доста са напред с материала а съпорта им е удивителен. Та на който му се дават още малко пари за нещо професионално да опитат ICN не мисля, че някой ще се разочарова.
 
аз досега несъм видял някой да казва колко процерно време имаш право да използваш ...
Суперхостинг дават като лимити 20 минути дневно за план СуперСтарт, 60 минути за СуперПро и 80 минути за СуперХостинг измерено като средно-седмично потребление.

Това го няма в публикуваните параметри на плановете, но като почнеш да ги правиш те предупреждават да оптимизираш скрипта или да минеш на следващият план.
 
Да ви кажа поне моето изживяване с ICN: бяха ми хакнали сайта с изпращане на хиляди заявки от различни IP-та по света. ICN веднага го дропнаха, като ми казаха, че повече не могат да го пуснат. С хиляди увъртания помолих един от съпорта поне да сложа един .htaccess файл, в който са описани всички BG IP-та, все пак посещенията са 70-80% от България. Той каза, че ако разберели, че ми прави тази отстъпка, щели да го изритат от там, но го направи. Така нямаше никакви проблеми.

След това - мотаха ме няколко дни, дали техните юристи щели да се занимаят със случая или не, щото все пак и те са потърпевши. Най-накрая нищо не направиха, като обещаха да ми дадат до 24 часа телефон на човек от ГДБОП, с който си контактували. Чаках ги, вместо да се задействам аз, но и това не направиха.

И в последствие всичко утихна, махнах файла, всичко си работеше ОК. Докато отново не се повтори атаката, този път съпортът директно съобщи на администратора, и той беше "неприклонен" за втори път да сложа този htaccess файл, въпреки че за всички е ясно, че това бачка. В последствие окончателно надявам се реших въпроса с атаките, преместих се на друга хостинг фирма, също голяма... имаше някакви остатъчни атаки, защото то така или иначе "заразените" компютри трябва да окапят до един, за да престане (аз все пак говорих с човека, който ме атакува, и се разбрахме). Така или иначе, имаше още някои малки проблеми, но за разлика от ICN, новите на два пъти се налагаше да спират достъпа до сайта, но и на двата пъти бяха достатъчно отзивчиви да ми дадат да си сложа .htaccess файлчето, в което си описвам BG IP-тата и тези на търсачките, които индексират. Освен това да вметна, че ICN постоянно ми мрънкаха за натоварване (как съм използвал прекалено много ресурси), а аз всъщност бях изнесъл огромна част от най-ползваните секции на сайта на друг хостинг, за който плащам по-малко, не е в никакъв случай по-зле, а от там никак не мрънкат. И като им давах линк към alexa.com, как всъщност 75% от натоварването не отива към ICN, те млъкваха. Извод... аз бих избрал ICN само ако сайтът ми е по-лек, както и ако не трябва да очакваш съдействие от тях, когато наистина си в нужда.
 
Суперхостинг дават като лимити 20 минути дневно за план СуперСтарт, 60 минути за СуперПро и 80 минути за СуперХостинг измерено като средно-седмично потребление.

Това го няма в публикуваните параметри на плановете, но като почнеш да ги правиш те предупреждават да оптимизираш скрипта или да минеш на следващият план.

днес получих от суперхостинг писмо точно в тази връзка, последния месец доста съм превишил проц. време. Сетих се, че точно преди месец когато е започнало голямото покачване стартирах една кампания през Openads. И оттогава яко смуча ресурси както се оказа.
Някой забелязал ли е подобен проблем с Openads и някаква алтернатива да предложите, че не ми се занимава сам да правя подобна система ...
 
адменижъра на гугъл се хоства при тях можеш да се запишеш за бетата ама незнам дали ще те удобрят...... а иначе като се замисля то използаното процесорно време зависи и от процесорите на сървъра на хостинг компанията ( демек ако си хостнат на куад коре сървър ще хабиш ~ 3 пъти по малко време (да не кажа 4) отколкото ако си на сингъл процесор

пп Каквое това измерване вминути аз съм свикнал да еверидж в проценти... обикновено ги пише търмс енд къндишънс шитаво е да те резнат без да те предупредят


инче опция е да ползваш два хостинг акаунта на различни фирми така можеш да съчетеш най доброто от всяка...
 
ето го тяхното определение:
При услугата `споделен` хостинг на един физически сървър работят
множество уеб приложения, като всички те споделят равномерно ресурсите на даден сървър. За изпълнение на това условие сме приели, че максимално допустимото процесорно време, което един сайт може да изразходва, е 60 минути при 100% натоварване на един процесор(3.0 Ghz.), считано за период от 24 часа.

иначе и аз точно за Г адмениджъра се сетих, ще се пробвам. с двата хостинга ми се струва много разхвърляно решение, по-скоро бих се преместил на някой хамерикански сървър където за такива неща проблеми не правят :)
 
ако си в настроение да се заяждаш може все пак да ги попиташ ако някои ден съберът пари да ъпгреитнат до двупроцесорна куад коре дали отново ще имаш 60 минути или ще смъкнат лимита на 15 защото го броят на ядро

само опенадса може да го хвърлиш на един друг хостинг - лесно решение
 
ако си в настроение да се заяждаш може все пак да ги попиташ ако някои ден съберът пари да ъпгреитнат до двупроцесорна куад коре дали отново ще имаш 60 минути или ще смъкнат лимита на 15 защото го броят на ядро
:D
Обичам когато ICN се правят на професионалисти. На моменти са по-зле от tophost, и имам основание да го твърдя.
 
ако си в настроение да се заяждаш може все пак да ги попиташ ако някои ден съберът пари да ъпгреитнат до двупроцесорна куад коре дали отново ще имаш 60 минути или ще смъкнат лимита на 15 защото го броят на ядро

само опенадса може да го хвърлиш на един друг хостинг - лесно решение

бате, не ми е целта да се заяждам, още повече че досега бяха много коректни. само че след последните два отговора от тях сериозно се замислям дали да не си променя отношението. при положение, че им задавам конкретни въпроси те не ми дават конкретен отговор.
питаш ги къде в условията им пише за определеното процесорно време, те ми пращат информация за всеки хостинг пакет колко е, без да ми посочат място на сайта им където го пише. човек като си е платил се е съгласил с условията които са споменати, тези които не са са си техен проблем, не е ли така?
само че нали сме в булгаристан и нищо чудно някой ден да остана без хостинг заради това ми мислене ...

за Openads се наложи да премахна някои ограничения (часови зони и подобни) които мисля че товарят. Това да го кача на друг хостинг е добра идея, ама ако им тръгна по свирката след месец ще си измислят нещо ново само за да си продадат виртуалните.
 

Горе