ДО АДМИНА - Грешка в форума

От: ДО АДМИНА - Грешка в форума

Все си мисля, че всеки иска добро място което да посещава или се лъжа?
 
От: ДО АДМИНА - Грешка в форума

Все си мисля, че всеки иска добро място което да посещава или се лъжа?

Прав си! Въпреки всичко аз си мисля, че форумът продължава да си е добро място с полезна информация просто свободата на моменти се превръща в свободия. И донякъде се разми идеята да правим онлайн бизнес и да си помагаме. Показахме си пак българския СЕлО манталитет с извинение:D

Относно правописните грешки случва се всеки ги прави, тези в форума са от бързане като се сменяше стария форум с този беше голяма лудница доколкото си спомням и явно са останали на места.:)
 
Последно редактирано:
От: От: От: От: ДО АДМИНА - Грешка в форума

Лил, не разбрах какво искаш да допълниш...

Ами спомена се правилото 'с - със' и просто вметнах, че то важи и за думи, които започват с буквата 'з' (като 'със здраве' :) ).

Лил
 
аз ползвам форума на аглииски там няма грешки :)

за другите трябва да се хванем да ги "у"правим ама втория чепик е прав с нашия правопис не е сигурно че няма да стане по зле:p

обещавам другата седмица като си доида поне два часа да обърнем на превода
 
От: ДО АДМИНА - Грешка в форума

Той само вметна, че не се знае къде се използва с - със, в - във и като сме тръгнали да обясня:
-преди дума започваща със "с" или "з" се използва "със", а във всички останали случаи се използва "с"
-преди дума започваща с "в" или "ф" се използва "във", а във всичко останали случаи се използва "в"

ПП А и не се пише очител, обиване и сигорно... от време на време се ползва и "у"
да забравих и "копувам" и "кориер"
 
Последно редактирано:
От: ДО АДМИНА - Грешка в форума

@coolice прати ми ланг файла на ЛС, аз ще го преведа :) /това сериозно!/

п.п. alexer, забрави и "копувам"
 
От: ДО АДМИНА - Грешка в форума

Ще се оправят тези неща тези дни, за да излгежда по-про.

@ Сами, може да се възползваме от твоето предложение. Все пак се надявам и вие да сте малко (а по принцип сте адски много) съпричастни към развитието му. ;)
 
От: ДО АДМИНА - Грешка в форума

Дай фтп достъп до езиковите файлове на няколко човека, които имат желание и познания по български език и проблема ще се реши бързо. Въпроса не е в пускането на превода през някой спелчекер. Трябва да се работи "наживо". Обикаляш из форума, виждаш грешка, отваряш файла през фтп и го оправяш.
 
От: ДО АДМИНА - Грешка в форума

VtoriChepik с малко по-старателно гледане всички грешки се виждат, малко женалние трябва просто ;)
 
От: ДО АДМИНА - Грешка в форума

Превеждал съм един големичък скрипт и колкото и да се стараеш, няма как да стане идеално без малко работа "наживо". Понякога нещата трябва да се видят в контекста, иначе може да стане смешно на места.
 
От: ДО АДМИНА - Грешка в форума

Той само вметна, че не се знае къде се използва с - със, в - във и като сме тръгнали да обясня:
-преди дума започваща със "с" или "з" се използва "със", а във всички останали случаи се използва "с"
-преди дума започваща с "в" или "ф" се използва "във", а във всичко останали случаи се използва "в"

Жена съм. Благодаря за разгръщането на правилото. Аз написах същото, но в кратце и като за мене си...
 
Мерси за предложенията ама имаите на предвид че една голяма част от ланг фаила е кодирана като Numeric character reference другата част не (плаин текст) е и ако се позлва софтуер да го обръща от едното в другото на целия фаил става голямо мазило можеби ако ред по ред да си играе някои ще стане щото е един ред е такъв следващия онакъв......
Код:
[<![CDATA[&-#1055;&-#1086;&-#1089;&-#1083;е&-#1076;&-#1085;&-#1080;&-#1103;&-#1090; &-#1087;&-#1098;&-#1090; &-#1085;&-#1072; &-#1080;&-#1079;&-#1087;&-#1088;&-#1072;&-#1097;&-#1072;&-#1085;&-#1077; &-#1085;&-#1072; &-#1089;&-#1098;&-#1086;&-#1073;&-#1097;&-#1077;&-#1085;&-#1080;&-#1077;]]>
сложихтиренца след & че браузъра го обръща директно на текст да могат да го видтя и тези които незнаят за какво става дума
така че не мога да отворя фаила в урд и да подчертае грешките трябва някои да вложи бая време за да го оправи единствено през админ панела да се търсят ама става едно по едно си е много работа...

затова като се забележи много досадна грешка тогава се отделя време да се оправи
 
Последно редактирано от модератор:
От: ДО АДМИНА - Грешка в форума

Delete че бях писал глупости:)
 
Последно редактирано:

Горе