Дайте акъл :) Ще ми трябва онлайн магазин

elflame

Well-Known Member
Здравейте, както се разбира от заглавието ще имам нужда от онлайн магазин имам готов продукт в 4 разновидности и смятам да направя онлайн магазин но дотук ми е познатата сфера. Нямам идея коя платформа е най-подходяща както и като цяло кое е най-добре къстом или готова платформа.

Продукта е само 1 просто има 4 разновидности няма да са 10000 вида неща а само 4 :)

Като ще е ориентиран за цял свят. Рекламата ще е основно в социалните мрежи. Пиша за мнения понеже не ми ясно кои функционалности ще са най-полезни и начини за доставка (продукта е малка кутийка но с висока стойност).

Ще съм благодарен на всякакви мнения (дори и критики)! Ще се радвам да се включат и разработчици на магазини с мнения (някой от тях може в последствие да направи и магазина)! Не бързам а искам да е най-добрия вариянт :П
 
Здравей. За функционалности е добре да се знае какво представлява продукта. Дали ще се искат опции за размери, за цвят, за дължина, за тегло, за допълнителни характеристики. :) Но като цяло дори да вдигнеш един Woocommerce ще е супер. Вече ще е нужно да си знаеш и как ще обработваш плащания, с какви куриери ще се работи. Максимално олекотен, а щом има и само 4 продукта или един с 4 разновидности, то реално и един блог може преспокойно да си пуснеш. Но както споменах по-горе, важно е да знаеш още от сега куриерите, както и пеймънта.
 
Няма размери а само 1 продукт с 4 вида вкуса но всеки вкус е различна опаковка. Продукта се категоризира като хранителна добавка.
 
Абе вие лайквате ама има и други варианти... Просто за 4 продукта цял Уукомерс да търка сървър и да му плащаш масрафа ми се вижда леко неефективно.
 
Абе вие лайквате ама има и други варианти... Просто за 4 продукта цял Уукомерс да търка сървър и да му плащаш масрафа ми се вижда леко неефективно.
Зависи. Ако иска да има информативна секция, ако иска да се интегрират галерии с ивенти, зависи от това, дали ще иска да го надгражда. Чак пък цял сървър. :)
 
Зависи каква сума сте приготвили за реклама. Правите си един сайт с малко повече играчка, който да ме накрада да остана в него повече от 1 мин, след което почвате да рекламирвате във инстаграм и фейсбук. Може и фейсбук страница да си купите или да плащате на друг да го рекламирва. Вариянти много , желание да има :)
 
За да внеса повече инфо бюджета не е от значение! От значение е ефективността :)
Ката цяло фирмата ни се занимава основно в ИТ сферата от дълги години и сме с добри позиции!
Но нямаме опит в ОНЛАЙН магазините (можем сами да си направим такъв магазин не е това проблема) Основният въпрос е към хората с опит избора на платформи и вариянти е голям идеята да се избере най-добрия. Както казах нямаме опит в сферата (за нас е рекламата там сме прота) Лично аз предпочитам да наема човек с опит и да свърши работата но преди това искам просто да получа повече инфо за това кои вариянти са най-добре!

Сайта за мен поне е най-добре да е бърз да се отваря бързо и да е опростен и стилен. Така или иначе ще се разчита на силната реклама която да води потребителя дирекно към продукта и той само лесно и бързо да купи продукта!

Сега разучавам опциите за транспорт понеже продукта ще се купува от цял свят и незнам тук как ще е в сайта опцията за транспорт и shiping ако се налага за това питам. Свикнал съм неща които не съм на про ниво да питам и работя с хора с такова няма смисал да спестявам 2 или 10 к като искам да спечеля 100 или 200к :Д
 
Зависи. Ако иска да има информативна секция, ако иска да се интегрират галерии с ивенти, зависи от това, дали ще иска да го надгражда. Чак пък цял сървър. :)
Static site generators покриват тия неща. Не е като да трябва да пишеш на ХТМЛ всеки блог пост или всяка страница.
 
След като ще пазаруват потребители от цял свят, на @Noke предложението според мен е точно в десетката. Статичен сайт + някакъв HTML/JS като Snipcart. Тая работа позволява да прескочите всякакъв вид хостинг и да хоствате сайта директно от сториджа на някой CDN. Искате от CDN-а да им използвате и нейм сървърите, и се получава сайт, който е бърз навсякъде, държи на всякакво количество трафик, и шанса някога да падне клони към нулата. Като искате да ъпдейтнете нещо, качвате новите страници, триете кеша и забравяте.
 
Последно редактирано:
След като ще пазаруват потребители от цял свят, на @Noke предложението според мен е точно в десетката. Статичен сайт + някакъв HTML/JS като Snipcart. Тая работа позволява да прескочите всякакъв вид хостинг и да хоствате сайта директно от сториджа на някой CDN. Искате от CDN-а да им използвате и нейм сървърите, и се получава сайт, който е бърз навсякъде, държи на всякакво количество трафик, и шанса някога да падне клони към нулата. Като искате да ъпдейтнете нещо, качвате новите страници, триете кеша и забравяте.
Здравейте
Виждам ,че Google и Cloudflare предлагат CDN ,но на каква цена са плановете им не разбрах. Като цяло не е безплатна услуга. Как може да се закачи разплащателна система на статичен сайт или на блог. Предложете платформа за изработка.
Благодаря
 
Здравейте
Виждам ,че Google и Cloudflare предлагат CDN ,но на каква цена са плановете им не разбрах. Като цяло не е безплатна услуга. Как може да се закачи разплащателна система на статичен сайт или на блог. Предложете платформа за изработка.
Благодаря
Cloudflare имат безплатен събскрипшън, но е много базов, за сметка на това върши работа. ;)
 

Горе