Дайте да помогнем на тези добри хора

desoe

Well-Known Member
Колеги, включвам се с молба да помогнем на хора в нужда, които са мои съседи и живеем в един и същи вход.

Ето каква е ситуацията. Данчо и Албена имат голяма дъщеря на около 18 години, като в един момент Албена забременява с второ дете. Бременността протича нормално, но в периода около раждането на жената ѝ откриват мозъчен тумор. Бебенцето се ражда и е живо и здраво, но Албена изпада в кома и претърпява спешна операция. Впоследствие тя получава и инсулт, а при излизането от кома е почти изцяло парализирана. В момента Лора, която все още е тийнейджърка, на практика влезе в ролята на майка и се грижи за малкото си братче, вместо да се радва на тези така хубави години и да ходи по партита с приятели.

В България не се предлага каквото и да лечение, но семейството има оферта за терапия в Германия, която засега не е за кой знае колко висока сума - 25 000 евро. В същото време обаче разходите за жената не спират и честно казано нямам ни най-малка идея какво е финансовото положение на семейството.

Хората са хубаво и здраво българско семейство, никога не са създавали проблеми на съседите, доскоро живееха съвсем нормално. За съжаление, понякога в живота всичко се променя внезапно, а човек понася неочаквани удари.

Ето това е постът на малката Лора, където има посочена и банкова сметка (все още се създава дарителска такава) - https://www.facebook.com/photo?fbid=5037847786299552&set=a.759621740788866

Дано на никого от нас не се налага да търси помощ по такъв начин.
 
Пиши на @PavelAndreev , може да асистира с кампания.
Айде да го тагна и аз :)

@PavelAndreev

Аз също се опитвам да помогна с някакви онлайн ресурси, освен с парично дарение, което вече направих. Питах ги дали имат нужда и от нещо друго, но засега казаха, че нямат. Подозирам обаче, че положението не е много розово, защото жената беше 2-3 месеца в болница, като вероятно са се получили доста дебели сметки. Семейството е със съвсем обичайни финансови възможности, нямат бизнеси за милиони. Мъжът и баща му са много добри майстори-тенекеджии, оправиха ми колата след като я треснах в един микробус.
 
Писах на @desoe
Пиши ми и на мен защо си ме заял. Или поне беше ме беше заял, защото аз поне не те знам кой си и по-каква причина се заяде с мен. Не обичам неиязнени неща...

Защото твоето заяждане с мен беше по-особено, сякаш има нещо зад това.
 
Пожелайте ми успех. Ще ми трябва. Няма шега.
 
Пуснете 1 медийна кампания. От тук пари не чакай. Ако има някоя готова статия мога да я споделя.
Виж, това е идея. Имам 10-на статии.
Ако имаш интерес да ти ги изброя.
 
@Blinky @coolice Махайте спамерите от темата, бива и в такава тема, антиваксерите и колхозите да съсипват и бълват дивотии.

edit: @deffnews аре стига спами бе човек, виж темата, това не са ти ваксините и рашките. Ако ще даряваш и сега може да го направиш, какъв е смисъла с тея постове. И сериозно ли задължаваш славчев сега да купи статиите и да се чуства гузен ако не ги вземе, те може нищо да не става от тях.
 
Последно редактирано:
@Blinky @coolice Махайте спамерите от темата, бива и в такава тема, антиваксерите и колхозите да съсипват и бълват дивотии.
Ами ако имам 10-на статии и бих ги ПРОДАЛ на @slavchev а той да ги дари за каквото иска, дали ще говориш пак така?
 
@Blinky @coolice Махайте спамерите от темата, бива и в такава тема, антиваксерите и колхозите да съсипват и бълват дивотии.

edit: @deffnews аре стига спами бе човек, виж темата, това не са ти ваксините и рашките. Ако ще даряваш и сега може да го направиш, какъв е смисъла с тея постове. И сериозно ли задължаваш славчев сега да купи статиите и да се чуства гузен ако не ги вземе, те може нищо да не става от тях.
Ама стига с това моето добро сърце. Ако ме убедят с нещо, ще даря.
 
Ами ако имам 10-на статии и бих ги ПРОДАЛ на @slavchev а той да ги дари за каквото иска, дали ще говориш пак така?
Моята идея не е да купувам статии, а да се направи такава за въпросното семейство, за да се съберат някакви средства.
 
Моята идея не е да купувам статии, а да се направи такава за въпросното семейство, за да се съберат някакви средства.
ЕРГО - не ти се дават парички.
 

Горе