Дайте идея за типично български подарък, който да занеса като ида на гости в чужбина

От: Дайте идея за типично български подарък, който да занеса като ида на гости в чужб

Добре, купих разни неща

А някой знае ли от къде мога да купя малко рубли в софия? в бнб ако отида мога ли да си купя?

Бих посъветвала да теглиш пари от дебитната си карта там. Казвали са ми, че така е най-изгодно. За подарък - американците и англичаните много се радват на кукли в народни носии. Не знам какво би зарадвало един руснак.
 
От: Дайте идея за типично български подарък, който да занеса като ида на гости в чужб

Бих посъветвала да теглиш пари от дебитната си карта там. Казвали са ми, че така е най-изгодно. За подарък - американците и англичаните много се радват на кукли в народни носии. Не знам какво би зарадвало един руснак.

Това е вярно - моя син си теглеше пари от картата в Москва без да му начисляват никакви такси. Много изгодно.
 
От: Дайте идея за типично български подарък, който да занеса като ида на гости в чужб

Това е вярно - моя син си теглеше пари от картата в Москва без да му начисляват никакви такси. Много изгодно.

Да, особено изгодно е и за страни, чиито валути трудно могат да бъдат намерени в България. Шекели (примерно) няма и в БНБ, а не е изгодно да се купят щатски долари, тъй като се губи от кръстосания курс. В такива случаи зареждам дебитната си карта с български левове и тегля местна валута.
 
От: Дайте идея за типично български подарък, който да занеса като ида на гости в чужб

След като стана ясна дестинацията на пътуването, вече е съвсем просто. В Русия се носи ЗАДЪЛЖИТЕЛНО:
1. Ракия, мастика, мента.
2. Вино - и по-евтините са на особено висока почит. Много се харесва и нашата бира.
3. Изделия с розово масло - мускалчета, козметика, сапун и ...ЛОКУМ.
4. КИМИОН и шарена сол! По възможност - в килограми. Там не употребяват подправките в сух вид (на филия като при нас). Само в манджите ги слагат. И като опитат у нас филия с шарена сол и се влюбват. А за кимиона се чудя имат ли го, нямат ли го - направо им е откритие.
5. Чай - билков. Шипков и ментов. Защото са от истински билки нашите чайове в пакетчета.
Другите сувенири - грънци, магнитчета, календари, везани и плетени салфетки, куклички - по желание.
На добър час!
 
От: Дайте идея за типично български подарък, който да занеса като ида на гости в чужб

привет, таман стагах багажа, утре сутринта излитам :D

накратко купих: 5 пакета шарена сол, миналия път бях взел само 2 и много и се кефят. Ракия, коняк плиска, розово масло в тия нещица дървени, някакви такива сувенири (китайски деба) с изгледи от българия, морето, пловдив, доста интересни ми се сториха, магнитчета за хладилник (събират от всички дестинации къето са били или някой където е ходили или идва на гости - миналия път не носих, сега купих много)
и една дърворезба малка ми се стори готина.

рубли си взех от tavex - имат всичко, понеже зимата се стягам за много по екзотично място, имат даже и такава валута. препоръчвам на всеки да ги ползва като чейндж. курса е 20 рубли за 1 лев горе-долу

мерси на всички за съветите :) като се върна ще постна снимки малко
 
От: Дайте идея за типично български подарък, който да занеса като ида на гости в чужб

Пуснали са доста разнообразна линия от козметични продукти, базирани на розово масло. Има сапуни, кремове, шампоани, парфюми и какво ли не още. Не са скъпи. Една компилация от такива продукти направо ще избие рибата. Не помня коя е фирмата, произвеждаща продуктите, но ги има по доста магазини.

П.П. Опа! Май вече е късно за съвети.
 

Горе