Дайте идея/мнение за развитието на блога ми.

Carnation

Member
http://easyw8loss.blogspot.com е блога, който започвам. Засега ми предстои да направя:

1 Сменям картинката с мое лого, тия пътища никак не се връзват за отслабване.

2 Навтаб-овете ще водят към определен етикет на постовете, някои към определен пост.

3 РСС бутон и бутончета за адване към social networks под постовете.

4 Идеята ми е занапред да имам редовни постове по основните теми (около 2-3 на седмица), заедно с това събмитване по всички директории които намеря (но това след като го запълня с още поне десетина поста) и article директории.

5. Малко оптимизация на изгледа на блога, за която все още нямам твърди намерения, и ще го правя в движение.

6. Keywords и Title description, meta-tags и прочие смятам да го направя малко по-късно, преди да почна да събмитвам, понеже искам да ги обмисля добре (може и да предложите нещо).

Досега "тренирах" СЕО оптимизация с един блог, с линкове към е-books, и го докарах до 300-400 посещения дневно, без много да си давам зор и с нередовно постване на тотално неуникален контент (копи-пейст на описанието на книгите). Дали ще мога да постигна подобен успех тук, с по-сериозна работа естествено? Всяко мнение, критика или идея е добре дошла.
 
Последно редактирано:
ми добра стратегия си си избрал само ще те посъветвам да оправиш още сега мета таговете щото да не те захапе гуугле пак после пак да чакаш... ама твоя си работа де...
 
ми добра стратегия си си избрал само ще те посъветвам да оправиш още сега мета таговете щото да не те захапе гуугле пак после пак да чакаш... ама твоя си работа де...

Прав си, не го бях обмислил това.Ще последвам съвета ти.
 
От: Дайте идея/мнение за развитието на блога ми.

Имам едно питане, което ми хрумна докато си обмислях статиите. Понеже пиша (по-точно ще пиша) на разнообразни теми - хапчета за отслабване, диети и хранене, съвети, упражнения - не е ли по-добре вместо само линкове за Проактол, да се включа и към други програми, с продукти в съответната категория. Мислех си да е нещо като линкове към най-новата диета на еди-кой-си, ДВД с упражнения на поредната звезда, линкчета към хранителни добавки и здравословни храни и така нататък.
Дали така ще конвертирам не толкова тясно таргетиран трафик по съответните места? Нещо като разпределителен център на "клиенти"-те ми :)
Ще имам ли проблеми с афилиейт програмите понеже промотирам всякакви продукти (които не са преки конкуренти реално погледнато)?
 
От: Дайте идея/мнение за развитието на блога ми.

ми аз бях правил така за една друга ниша и проблеми нямах използвай следните програми - има сходни продукти и са проверени :

Проверени Афилиейт Програми

Успех!
 
Последно редактирано от модератор:
От: Дайте идея/мнение за развитието на блога ми.

Не знам дали тук е мястото да питам, но Markethealth имат ли темплейти, че не мога да ги скивна нещо
Да MarketHealth има тамплейти, и то адски много.:)

@ vitko5, не е добре според мен. След точките ще е. :)

@ vetzkov, бате - мерси.:)


@ Carnation
Има и аз малко типсчета, като съвети.

1. Във всеки пост е хубаво да се слагат картинки, графики, снимки в ей такива нещица за да правят поста по разчупен и лесен за четене, както и прияте.

2. Напълни дясното поле с: снимки на успешни резултати, щастливи истории, пулове, чат (ако искаш), и други в зависимост от блог естеството (дали ще е насочен към един продук или ще е ревю блог или шоп).

3. Интерлинкване няма да ти навреди, просто слючова дума да линква към контент с гъстото й съдържание. (Вътрешно)

Еми за друго не се сещам, но определено има хляб в това. ААА... и линкове от сходни на блога ти сайтове и блогове. Това ще помогне много.

Успехи и много късмет.
 
От: От: От: Дайте идея/мнение за развитието на блога ми.

Прерових всичко но не мога да ги намеря o.0 Горе долу къде се намират
В Get Website Links избираш сайт (ниша) и после щракаш на Branded Store и си цъкаш вече с бранд домейн, както и с бранд име. :) Там си има и линкче за даунлод;) Успехи, баце. :wink:
 
От: От: От: От: Дайте идея/мнение за развитието на блога ми.

В Get Website Links избираш сайт (ниша) и после щракаш на Branded Store и си цъкаш вече с бранд домейн, както и с бранд име. :) Там си има и линкче за даунлод;) Успехи, баце. :wink:
Мерси, намерих го : )
 
От: Дайте идея/мнение за развитието на блога ми.

А нещо HTML темплейти нямат ли, че тези са php и не ми се струват много добре за СЕО-то. Не разбирам php но гледам че в темплейта няма хич контент а се зарежда директно от главния сайт .. Струва ли си да се занимавам да го правя в html ?
 
От: Дайте идея/мнение за развитието на блога ми.

Имам още няколко ? за блога ми - замислил съм да правя серия постове със съвети. Ако на всеки пост заглавието е нещо от рода на "Dieting tip #X - Stop Eating at all or buy pills through my links" ще повлияе ли добре за оптимизацията по ключовата дума " dieting tip"

Table of contents widget както е описана в този блог http://beautifulbeta.blogspot.com/2007/04/blogtoc-widget-released.html
ще добави ли към СЕО-то?

И последно (засега) - мога ли да асоциирам емайл от рода на емайл@easyweightlossblog.com с блога ми без да качвам самия блог на хостинг?




А нещо HTML темплейти нямат ли, че тези са php и не ми се струват много добре за СЕО-то. Не разбирам php но гледам че в темплейта няма хич контент а се зарежда директно от главния сайт .. Струва ли си да се занимавам да го правя в html ?

И на мен ми е чудно дали си струва. Тъкмо се замислих дали да си пренасоча усилията към продуктите на генбъкс, че с проактола много слабо 0:500 (то и сейлс копито ми не струва де).
 

Горе