Дайте мнение за един сайт

От: Дайте мнение за един сайт

Продълговатите новини - супер. Квадратните, направо ужас. :D
Може да експериментираш с цветовете, че не мисля, че са подходящи за новинарски сайт. (лично мнение) Иначе е много свежо. Готино сайтче. ;)
 
От: Дайте мнение за един сайт

Що, какво им е на квадратните :D

Сега е направя мобилна да има, че да си чета в движение.

Сайта не се продава :)
 
От: Дайте мнение за един сайт

Що, какво им е на квадратните :D

Сега е направя мобилна да има, че да си чета в движение.

Сайта не се продава :)

Всичко се продава :) Кажи каква ти е цената на този етап?
 
От: Дайте мнение за един сайт

Що, какво им е на квадратните :D
Не знам, нямат резюме, много са ми наблъскани... всякаш гледам гифчета :D може би проблема е в мен :D
Успех с сайта ;)
 
От: Дайте мнение за един сайт

Аз пак ще се захвана с авторското право - питал ли си, имаш ли разрешение от сайтовете да им вземаш новините?
 
От: Дайте мнение за един сайт

Ми че то има автор и линк и лого и всичко :)
 
От: Дайте мнение за един сайт

Идеята е много добра! Лично аз отдавна търся нещо подобно! Домейна е перфектен за тази цел! Само, че дизайна куца...и то доста, но може би това не е най-важното. Под всяка снимка трябва има поне някакво резюме или откъс от статията, за да привлече внимание на някой да я прочете. Също, ако може да ги разделиш по категории, а не по сайтове би било добра идея и ще улесни значително бъдещите посетители. За мобилна версия също е добре да помислиш и то задължително да го направиш, ако ме питаш мен.
 
От: Дайте мнение за един сайт

това с категориите po даден сайт, а не общо и мобилната ще го има до един-два дни :)
 
От: Дайте мнение за един сайт

Ми че то има автор и линк и лого и всичко :)

Това, че има автор, линк и лого не отменя действието: че крадеш новините им без тяхно разрешение! Напротив - това те прави още по-нагъл в кражбата, защото предполагам без да си ги питал използваш техните отличителни знаци и така заблуждаваш посетителите, че примерно сайта на inews.bg, на дарик, на труд, на днес.бг и всички други, да не ги изброявам, вече се зареждат от твоя сайт и само в него могат да се четат техни новини.

Пример с общите условия на inews.bg, които могат да се видят тук

1. Авторски права

Всички елементи на съдържанието на www.inews.bg включително дизайн, софтуерни програми, текст, рисунки, графики, скици и друга информация или елементи, представляват обект на авторско право по смисъла на Закона за авторското право и сродните му права и са притежание на собствениците на www.inews.bg и неговите партньори, предоставили съответната информация, като нерегламентираното им използване представлява закононарушение и влече гражданска, административнонаказателна и наказателна отговорност в съответствие с действащото българско законодателство

Всяко неразрешено ползуване, възпроизвеждане, промяна, публичен показ и др. на част или цялото съдържание на сайта без писмено разрешение на собствениците на www.inews.bg и/или неговите партньори е забранено и ще се преследва по предвидения от закона ред. . Допуска се публикуване на текстови материали само след писмено съгласие на www.inews.bg, посочване на източника и добавяне на линк www.inews.bg


Въпросът е ясен и недвусмислен: имаш ли разрешение от тях да го правиш или нямаш? Ако нямаш - значи нарушаваш закона, както казвам на всички пишман новинари които се пръкнаха в този форум - крадеш новините!

Пък ако имаш писмено разрешение да им ползваш новините, отличителните знаци, лога - тогава няма за какво да се притесняваш, но предполагам никой сайт няма да ти разреши да правиш това, защото както споменах - по този начин въвеждаш в заблуждение хората, че техните новини могат да се намират само в твоя сайт и те губят по този начин трафик, а от това губят реклама и пари.
 
Последно редактирано:
От: Дайте мнение за един сайт

Сега ми дай разяснение новината произведение ли е и как точно възниква авторското право. Посочването на източник е достатъчно условие с което се изчерпва ангажимента ми към авторското право. Единствено в случаите когато е изрично забранено.

"възпроизвеждането от средствата за масово осведомяване на вече разгласени статии по актуални икономически, политически или религиозни теми, в случай че такова използване не е било изрично забранено, при посочване на източника и името на автора, освен ако това е невъзможно" и т.н. точки в които обобщено е казано това, което ти казвам.

Не е позволено да публикувам без автор, с автор, източник и оригинал на статията няма проблем и това е.

Освен това всички новини в нета не са произведения, а информация, която не е никакъв обект на авторското право. Все едно да ти кажа - в софия валя сняг и това да е обект на авторско право, защото аз съм го написал или казал и да нямаш право да го кажеш на друг без да ме цитираш или ако забраня да казваш, да не може да кажеш, че е валял сняг. Примерно webcafe - там статиите са произведение и може да се дискутира по темата още. За числата от тотото няма какво да си говорим.

Поздрави.
 
От: Дайте мнение за един сайт

testkiwi - не е така, не си прав, ти сам си го казал и посочил, но или се правиш на поредния тарикат или наистина не го виждаш:

"възпроизвеждането от средствата за масово осведомяване на вече разгласени статии по актуални икономически, политически или религиозни теми, в случай че такова използване не е било изрично забранено, при посочване на източника и името на автора, освен ако това е невъзможно"

inews.bg изрично ти забраняват да го правиш, следователно си в нарушение.

А колкото до доводите ти кое е новина и кое не - тук шикалкавиш. Вече многократно се е писало тук във форума по този въпрос. Новината е само предадено събитие в телеграфен стил, т.е. само заглавието е новина и то няма авторско право. Статията вече се явява като произведение и напълно законно си има авторско право.

А отделно от това е въпроса, че ползваш без тяхно разрешение отличителните им знаци, лога... .

За мен в момента си търсиш оправдание за действията си.
 
От: Дайте мнение за един сайт

Странник, това ти е любимата тема, но мисля че Киви иска консултации по въпроса. Каза си мнението, така че е без значение е дали статиите са авторски, дали нарушава права или не - това си е негов проблем. Кажи си мнението за дизайна и функционалността :)
 
От: Дайте мнение за един сайт

Писал си в общите условия, че е новинарски сайт, но не е вярно щото сайта ти не прави новинарски статии, а копира от други новинарски сайтове, а пък и няма новини от големите агенции където се плаща абонамент, обаче пък им праиш реклама на новинарските сайтове където си ги включил, де да знам кой на далавера и кой трябва да плаща
 
От: От: Дайте мнение за един сайт

Странник, това ти е любимата тема, но мисля че Киви иска консултации по въпроса. Каза си мнението, така че е без значение е дали статиите са авторски, дали нарушава права или не - това си е негов проблем. Кажи си мнението за дизайна и функционалността :)

redrum - аз мислех, че иска цялостно мнение за сайта и му го казвам, предвид опита който имам, но изглежда тук много се харесва да се краде. Е, добре, крадете и се справяйте сами.

А относно дизайна и оформлението на сайта - разбирам, че Киви иска да печели от сайта, а щом иска да печели от сайта, то ще му дам консултация и то професионална, от дизайнер, който да му помогне и да му направи хубав сайта, но само след като си плати съответната консултация.

Безплатно се помага на начинаещ, а на на такъв, който иска да печели от някое начинание.
 
От: Дайте мнение за един сайт

Тук сме форум, в които се обсъждат разни работи. С една дума, нещо като колеги и познати едновременно. Аз пък на който мога помага, това че щял да спечели нещо не ме касае. Защото и на мен са ми помагали. Но ти си преценяш какво да ти е отношението :)
 
От: Дайте мнение за един сайт

Абе хубав е сайта, обаче трябват още емисии да се включат да стане още попонай
 
От: Дайте мнение за един сайт

Е, да, форум е, една общност сме и си помагаме с каквото можем. И аз му помагам в това отношение, посочвам му грешки които забелязвам, защото имам опит, не само с моите сайтове, но имам опит и с медиите, но много от хората тук пренебрегват това или се подиграват. Нищо, това си остава за тяхна сметка.
 

Горе