Дайте мнения, идеи и съвети за конкретна продуктова снимка

pa_lta

Well-Known Member
Взех, че написах всичко в заглавието :wink:
Всякакви коментари са добре дошли.
Благодаря. :beer:

8178901k.jpg
 
Последно редактирано:
От: Дайте мнения, идеи и съвети за конкретна продуктова снимка

Доста е впечатляваща свещта :D Обаче ако това е финалния, а не смален вариант на снимката бих я снимал с по-високо качество. Ако няма възможност, малко фотошоп може.
 
От: От: Дайте мнения, идеи и съвети за конкретна продуктова снимка

Доста е впечатляваща свещта :D Обаче ако това е финалния, а не смален вариант на снимката бих я снимал с по-високо качество. Ако няма възможност, малко фотошоп може.
Това е за качване - смачкана. Оригинала е тук - цък
 
От: Дайте мнения, идеи и съвети за конкретна продуктова снимка

Трябва да са по-широки.
 
От: Дайте мнения, идеи и съвети за конкретна продуктова снимка

Аз бих разчупил малко, може би ако се снима под ъгъл, с лека сянка... не знам. Първоначално въобще не можеш да разбереш какво гледаш.
 
Последно редактирано:
От: От: Дайте мнения, идеи и съвети за конкретна продуктова снимка

Защото????

Защото много теми показват продуктите в дадена категория под формата на квадрат. Ако качиш такава снимка ще я отреже от горе и от долу и нищо няма да се вижда.
 
От: От: От: Дайте мнения, идеи и съвети за конкретна продуктова снимка

Защото много теми показват продуктите в дадена категория под формата на квадрат. Ако качиш такава снимка ще я отреже от горе и от долу и нищо няма да се вижда.
Прави сте и двамата, но ако се зададе да не е квадрат, ще е ок.
Ако темата позволява де - още няма тема да го е..
 
От: Дайте мнения, идеи и съвети за конкретна продуктова снимка

Не е важно дали е квадрат или правоъгълник. Темата ако не поддържа може да се пипне. По-важно е всички снимки да са подобни - не само като форма, но и самия продукт да е с подобен мащаб и белите полета окло него да са подбни като големина. Не съм специалист и може би не се изразявам ясно, но идеята е когато се показват повече продукти на страницата да няма разнобой в размера, ратиото и стила на снимките.
 
  • Like
Реакции: CTAH
От: Дайте мнения, идеи и съвети за конкретна продуктова снимка

Квадрата не е проблем, защото може да я вкара по-малка. Ще си види темата и ще види къде реже. Ще направи макет и ще слага всички снимки там.

Тази снимка, както и да е, но аз ще дам съвет за направо друг кадър. Леко отгоре, запалена с два-три варианта на фокуса:

1. на огъня,
2. на някой от елементите встрани и огъня да е в боке - просто ще кърти.

А тази в поста да е за hover ефект. Направи също кадър със свещта на свещник или в каквото друго ще стои, че не знам колко е голяма.
 
От: Дайте мнения, идеи и съвети за конкретна продуктова снимка

Това украса за сватбена торта ли е, или някаква модернистична шунка?
 
От: Дайте мнения, идеи и съвети за конкретна продуктова снимка

мина доста време взирайки се в снимката, докато разбера, че това е свещ. Според мен за първа снимка трябва да се сложи някаква с гледна точка отгоре, за да е ясно от пръв поглед какво е това.
 
От: Дайте мнения, идеи и съвети за конкретна продуктова снимка

Добре ще е и да се скриват дефектите. Сега като я гледам за качество бих и дал от 1 до 10 най-много 6.
 
От: Дайте мнения, идеи и съвети за конкретна продуктова снимка

По-важно е всички снимки да са подобни

Дам, даже еднакви. Аз бих направил всички продуктови снимки с една и съща резолюция.

Иначе може да пробваш на малко по-тъмен фон, все пак восъка за свещи и той е бял :lol: Нещо такова. Може и две снимки, една такава, една на тъмно запалена. За качество и аз и давам 6-7 от 10, мисля че с всеки читав апарат може да се снима доста по-добре, че и с галаксито ми дори, стига осветлението да е добро.
 
От: Дайте мнения, идеи и съвети за конкретна продуктова снимка

Важното е да знаеш снимката за какво е и къде ще се слага
така снимана изобщо не се разбира какво е и как ще се ползва
може да я снимаш запалена с по сложна светлинна схема с някакъв интериор , който ще покаже за какво се ползва продукта
Предполагам , че свещта никак не е евтина , така че си струва.
Успех !

http://photostudiobstyle.com/blog/zashto-snimki-na-byal-fon-za-vashiya-elektronen-magazin/

ей тука съм написал малко за белия фон , ако държиш на него :)
ако нещо конкретно те интересува питай
 
От: Дайте мнения, идеи и съвети за конкретна продуктова снимка

Белия фон за изображения е странно популярно недоразумение.
 

Горе