Дайте предложение за онлайн бизнес/услуга

dnc

Well-Known Member
:( Самото заглавие си казва всичко, ето накратко как стоят нещата - имам свободно време и желание да развивам още нещо, въпроса е че незнам какво.

Мисля, че бих се насочил към някаква услуга която да предлагам, отколкото да продавам нещо по интернет. Проблема е че малко зациклих.... не очквам някой да ми поднесе бизнес модел на тепсия, а по-скоро да разцъкаме взаимно определени услуги и да преценим коя точно ще бъде актуална през новата година или в близко бъдеще....

Ще се радвам да се получи диалог и всеки да извлече полезното за себе си :)

Поздрави
Димитър
 
От: Дайте предложение за онлайн бизнес/услуга

Понеже знам за бизнеса ти с домейни, и услугата която пусна последно (domain brokerage), защо не добавиш в сайта и :
- оценяване на домейни (domain appraisal)
- а защо не паркинг към твоя сайт (domain parking)
 
От: Re: Дайте предложение за онлайн бизнес/услуга

Благодаря, се включихте, та ще карам по ред :)

Понеже знам за бизнеса ти с домейни, и услугата която пусна последно (domain brokerage), защо не добавиш в сайта и :
- оценяване на домейни (domain appraisal)
- а защо не паркинг към твоя сайт (domain parking)

Относно domain appraisal има доста тулове и хора занимаващи се с това, също така мнението ми е че хората възприемат тази услуга малко негативно ( има доста скам и който не се е занимавал с домейни не е получавал подобни мейли )

За паркирането на домейни, не се чувствам технически подготвен, а и нямам нужната онлайн репутация в тези среди все още, все пак хората в този бизнес, а и не само са мнителни и трябва да се доверят някак си.



Посредничество? Някакво предложение за реклама или ниша, в която си работил, но нещо в нея липсва или може да бъде направено по-добре от сега. ;)

Блинки, знаеш от кога го обмислям това, няма ден дето не се ровя и да търся инфо, дори и едно две предложения имам от колеги да работим заедно, което ще е хубаво поради няколко причини:

1. хората си работят от БГ, на цените определени от тях, аз им подсигурявам допълнително работа от чужбина и така и двете страни са доволни
2. аутосорсинга е добре развит в БГ и няма да открия топлата вода, хората са образовани имат знания и говорят езици, така че и партньри ще се намерят - вярвам го...

Има два проекта в много начален стадий, май трябва да се амбицирам само :)

Споделяйте, какво според вас ще е вървежно в следващите година - две

- с толкова много стартъпи по света и у нас може лого дизайн, контент и т.н в БГ цените са едни на запад други....
 
От: Re: Дайте предложение за онлайн бизнес/услуга

Благодаря, се включихте, та ще карам по ред :)



Относно domain appraisal има доста тулове и хора занимаващи се с това, също така мнението ми е че хората възприемат тази услуга малко негативно ( има доста скам и който не се е занимавал с домейни не е получавал подобни мейли )

За паркирането на домейни, не се чувствам технически подготвен, а и нямам нужната онлайн репутация в тези среди все още, все пак хората в този бизнес, а и не само са мнителни и трябва да се доверят някак си.





Блинки, знаеш от кога го обмислям това, няма ден дето не се ровя и да търся инфо, дори и едно две предложения имам от колеги да работим заедно, което ще е хубаво поради няколко причини:

1. хората си работят от БГ, на цените определени от тях, аз им подсигурявам допълнително работа от чужбина и така и двете страни са доволни
2. аутосорсинга е добре развит в БГ и няма да открия топлата вода, хората са образовани имат знания и говорят езици, така че и партньри ще се намерят - вярвам го...

Има два проекта в много начален стадий, май трябва да се амбицирам само :)

Споделяйте, какво според вас ще е вървежно в следващите година - две

- с толкова много стартъпи по света и у нас може лого дизайн, контент и т.н в БГ цените са едни на запад други....


Тука пазар за контент много няма, аз си имам редовни клиенти, с които си работя и това е. Това са 5 човека с повече сайтове, за които се пише. Иначе никой не търси просто така да купи статия... А иначе за лого дизайна - това ще кажат графичните дизайнери от форума.
 
От: Дайте предложение за онлайн бизнес/услуга

курс как да намираме добри домейни буум
 
От: Дайте предложение за онлайн бизнес/услуга

курс как да намираме добри домейни буум

Това е най-доброто предложение!

Ако имаш работещ бизнес и свободно време по-добре би било да развиеш бизнеса вместо да започваш друг който може да яде от времето на работещият а да се окаже по-неефективен.

Сега разгледах сайта ти и имам някой предложения. (дизайна нямам да го коментирам - така си решил, това си избрал).

- всички домейли ли да Make Offer? това не е много добре - аз нако нов посетител бих искал да се ориентирам за цените и да мога да търся нещо по моя бюджет. Добре е да се добавят домейни с цени и да се групират по цена - до 100, до 500, до 5к...

- Смени бутона Contact Us с Make Offer за домейните които са с непосочена цена и Buy Now за тези с крайна цена. Contact Us e кофти CTA.

- Разшири услугата както предложи bluefighter - добре е да се качи някаква видео че това Buyer Guide сега е малко тегаво за четене. И това видео го качваш лесно във фейса, тубата и на други места - по тпзи начин ти реално помагаш на хората безплатно и си градиш име. Клиентите сами ще те намерят. Ако си малко по-креативен можеш да направиш различни видео уроци свързани с бизнеса - колкот оповече толкова по-добре покривайки различни аспекти. Ако дойде момента да станеш популярен можеш лесно да разшириш бизнеса като качих видео кой хост - просто казваш че си в бизнеса от години (което е видно по видеата постнати през годините) и си видял какво ли не, имаш опит и понеже много хора ти задават един и същи въпрос - къде да си хостна готиния домейн който току що купих... им правиш един видео урок какво да гледат, как да избират, как повчето са шит и в крайна сметка препоръчваш него добро .... ей ти ги 100 гущера от реферал.

Можеш после да разшириш бизнеса и с как да си направим сайт и ето ти бизнес в дизайна, лога, банери и какво ли още не.

Идеята е ремаркетинг. Да облъчиш една таргетирана аудитория със сходни услуги.

Слагаш си един пиксел на сайта и на всеки посетител му пускаш после реклами за хостинг, дизайн и разните други неща които покриваш - с тещение на времето ще имаш все по-широка аудитория която ще ги генерира нарастващ профит.

А сега сравни това да си развиваш бизнеса с това да се хванеш с нещо друго в друга ниша само да си уплътниш времето?

Големите растат постепенно с постоянство!
 
  • Like
Реакции: dnc
От: Дайте предложение за онлайн бизнес/услуга

... не очквам някой да ми поднесе бизнес модел на тепсия, а по-скоро да разцъкаме взаимно определени услуги и да преценим коя точно ще бъде актуална през новата година или в близко бъдеще....
А защо не предложиш някаква нова услуга.Не е нужно десетки/стотици други хора да я предлагат.
 
От: Дайте предложение за онлайн бизнес/услуга

Най-напред се замисли в какво си добър. Не е нужно да имаш много опит или образование. Може да е нещо което те влече, хоби, занимание и т.н. Важно е да си добър в това, от което изкарваш пари.
 

Горе