Дайте съвет за wordpress урл на кирилица

miraco

Member
В сайта ми за обяви до сега бях маркирал да ми изписва в лентата на URL адреса така: Дата и името на обявата
Код:
http://www.xxxxx.com/2010/04/11/sample-post/
.Но тъй като текста е на български и ми излизаше с ироглифи, заради това смених в темата да ми изписва така: По подразбиране, само номера на обявата
Код:
     http://www.xxxx.com/?p=123
. И проблемът настъпи, всички до сега обяви не можеха да се открият в Гугъл, дава че такава страница не съществува. Как да постъпя , та с новите настройки да ми отваря страниците. Темата е качена на wordpress.
 
Последно редактирано от модератор:
Re: Дайте съвет за wordpress

Ми май няма как, върни го както си е било.
 
От: Re: Дайте съвет за wordpress

Е върнах го още тогава...ама като в началото не помислих....сега ще си бия главата.
 
Re: Дайте съвет за wordpress

Какво имаш предвид под йероглифи? Излизат по принцип така: %а%a%b%c...., което е нормално.
 
От: Re: Дайте съвет за wordpress

Е да така излизат %а%a%b%...но като ти се появи линк с голямо зглавие и гледай, по три реда само %а%a%b%. Е няма начин, така ще го караме. Виждам че и ти си стази тема на WP, за обявите. При мен се появи проблем със сайтмапа, само на БГ сайта е, изглежда че като станаха много обвите или може и нещо друго да е. Но на автоматично генериране, дава грешка, и като потвърдиш обявата от имейла не ти дава текста че обявата е потвърдена. А като изключиш автоматичното генериране на сайтмапа всичко е ОК.
 
Последно редактирано:
От: Дайте съвет за wordpress

Деинсталирай сайтмапа и след това го инсталирай наново...ако не стане нека някой който е по на ти със тези системи да ти каже.
 
Re: От: Дайте съвет за wordpress

Деинсталирай сайтмапа и след това го инсталирай наново...ако не стане нека някой който е по на ти със тези системи да ти каже.

Нищо му няма на сайтмапа колега, просто му е голяма базата. Нормално е. Трябва да се оптимизира малко ...
 
От: Re: От: Дайте съвет за wordpress

И аз мисля че сайтмапа си е наред, просто като минах някъде около три хиляди обяви и се счупи. Изглежда че на тази тема това е слабото им място, засега ръчно обновявам сайт мапа. Vaskoa какво имаш предвид под малко оптимизиране, сподели.
 
Re: Дайте съвет за wordpress

Не е на темата слабото място, а на плугина. Трябва да се пробва с друг, или да се пренапише този някак, така че да не товари толкова. Сигурно някакъв таймаут дава и за това ти полказва бяла страница. Предполагам позлваш Google XML Sitemap? Аз обикновено на него му преработвам малко заявката, защото много товари. Но при теб няма да е това проблема.

Провери дали тази опция в настроиките е включена: "Генерирай картата на сайта на заден план (Няма да е необходимо да се чака при запазване на пост)"
 
От: Re: Дайте съвет за wordpress

Тази опция е включена "Генерирай картата на сайта на заден план (Няма да е необходимо да се чака при запазване на пост)", и пак си е проблем. Ще видя какво мога да пипна по него....че иначе си е проблем това. Мерси за съветите.
 

Горе