Дали е проблем, ако предлагам подобна услуга ?

iskous

Member
Здравейте,
От дълго време замислям това, но реших да се допитам до експертите във форума. Занимавам с Wordpress около 3 години. Мисля да направя собствена тема, в която да предлагам услуги, свързани с направата на Wordpress сайтове, но има един проблем. До сега съм правил няколко проекта за Wordpress сайтове, но винаги съм използвал готови шаблони, които променям по свои вкус или по вкуса на клиента.
Естествено, че винаги посочвам основата на шаблона от къде е. Та, проблем ли е да използвам готови шаблони, които да променям по свой собствен дизайн, но да запазвам автора на шаблона във футъра на темата (например) ?
Също така цените са около 60-70 лева, нито повече, нито по-малко. Добре ли е ?
Ще помоля за сериозно отношение към въпроса ми :)
 
От: Дали е проблем, ако предлагам подобна услуга ?

Аз честно казано не виждам къде е проблемът. Може би трябва единствено да провериш в лицензното споразумение , дали има проблем с промяна на кода. Доколкото разбирам ти продаваш труда си не, готовата тема....аз не виждам проблем.
 
От: Дали е проблем, ако предлагам подобна услуга ?

Доколкото знам нямаш право да препродаваш - тоест да промениш малко темата и да я продадеш като твоя например. Да се използват за клиенти обаче може. Разликата май е тънка, но я има.
 
От: Дали е проблем, ако предлагам подобна услуга ?

Здравейте, нов съм във форума и ще питам първо.
Тази посочена цена "60-70 лева, нито повече, нито по-малко." какво включва?
 
От: Дали е проблем, ако предлагам подобна услуга ?

Много ниска цена предлагаш!
Уважавай трудът си!
 
От: Дали е проблем, ако предлагам подобна услуга ?

Благодаря на всички ви за сериозните коментари. Според мен цената е добре, тъй като основният шаблон не е мой.
Цената включва:
СЕО настройки на сайта, 100 % защита от спам или злонамерени атаки, Responsive дизайн, който се нагажда специално за мобилни телефони или таблети, неограничен брой страници, слайдшоу, допълнителни разширения, магазин с Wordpress.
 
От: Дали е проблем, ако предлагам подобна услуга ?

Благодаря на всички ви за сериозните коментари. Според мен цената е добре, тъй като основният шаблон не е мой.
Цената включва:
СЕО настройки на сайта, 100 % защита от спам или злонамерени атаки, Responsive дизайн, който се нагажда специално за мобилни телефони или таблети, неограничен брой страници, слайдшоу, допълнителни разширения, магазин с Wordpress.

Един съвет от мен, никога не предлагай 100% защита от атаки. Толкова много видове хакерски атаки има, че дори не ги знаеш, а камоли да защитиш от всичко. При цена от 60-70лв. После ако стане нещо ще те обвинят. Така ще трупаш само минуси. Това ти го давам, като съвет от колега.
 
От: Дали е проблем, ако предлагам подобна услуга ?

Всъщност ще ми се да знам, обявената цена включва ли инсталиране на Wordpress като система, нейните настройки, допълнителна тема и нейното настройване понеже казвате "тъй като основният шаблон не е мой".
Това означава ли, че аз трябва да си купя темата, понеже казвате "тъй като основният шаблон не е мой"?
Харесал съм си тема и съм решил да я купя; themeforest.net/item/nation-hotel-responsive-wordpress-theme/6895743
Посочената от вас цена ме устройва, стига да се получи същата функционалност като на посочения сайт на български език освен на английски.
Може ли да се случи това?
Може би специфичното в темата е системата за онлайн резервации и начините на плащане, защото цените ще бъдат в лева, а плащането през Paypal.
Може да погледнете в демото и да прецените бихте ли могли да го направите.
Ще се радвам, ако може да стане и бих заплатил горната граница на обявената ви цена.
Благодаря!
 
От: Дали е проблем, ако предлагам подобна услуга ?

После да споделиш сайта да се посмеем всички заедно :D
Всъщност ще ми се да знам, обявената цена включва ли инсталиране на Wordpress като система, нейните настройки, допълнителна тема и нейното настройване понеже казвате "тъй като основният шаблон не е мой".
Това означава ли, че аз трябва да си купя темата, понеже казвате "тъй като основният шаблон не е мой"?
Харесал съм си тема и съм решил да я купя; themeforest.net/item/nation-hotel-responsive-wordpress-theme/6895743
Посочената от вас цена ме устройва, стига да се получи същата функционалност като на посочения сайт на български език освен на английски.
Може ли да се случи това?
Може би специфичното в темата е системата за онлайн резервации и начините на плащане, защото цените ще бъдат в лева, а плащането през Paypal.
Може да погледнете в демото и да прецените бихте ли могли да го направите.
Ще се радвам, ако може да стане и бих заплатил горната граница на обявената ви цена.
Благодаря!
 
Re: От: Дали е проблем, ако предлагам подобна услуга ?

Много ниска цена предлагаш!
Уважавай трудът си!

Съгласен с това. И най-вече какво реално мислиш да предлагаш, защото на мен това ми е цена реално само за инсталация и слагане на макс 2-3 плъгина. Всичко над това си е направо да хванеш да се замислиш за друго бачкане. ;)

И бате, как ти се връзват сметките като темата е само тя около $45-58? Нещо по тези сметки излиза, че си назад. дори не съм стигнал до работата. Не ми казвай, че слагаш някакви фри или нулнати и в същото време предлагаш 100% защита от хакове. Помисли ги добре нещата тук. И още нещо - възможно ли е телефона или дори обувките на някой да му струват повече от сайта, реално лицето не бизнеса му в нета. Ще си изпатиш с тези пари и друго, последно, ако ще предлагаш нещо подобно (говоря за цената предимно) точно си разпиши какво е включено, защото се случва да има "по подразбиране", което малко (всъщност много) излиза от този символичен бюджет. ;)

И последно последно - предлагайки такива цени как би могъл да попрецакаш много свои колеги, което ще ти спечели много негативи, повярвай ми.
 
От: Дали е проблем, ако предлагам подобна услуга ?

Здравейте,
От дълго време замислям това, но реших да се допитам до експертите във форума. Занимавам с Wordpress около 3 години. Мисля да направя собствена тема, в която да предлагам услуги, свързани с направата на Wordpress сайтове, но има един проблем. До сега съм правил няколко проекта за Wordpress сайтове, но винаги съм използвал готови шаблони, които променям по свои вкус или по вкуса на клиента.
Естествено, че винаги посочвам основата на шаблона от къде е. Та, проблем ли е да използвам готови шаблони, които да променям по свой собствен дизайн, но да запазвам автора на шаблона във футъра на темата (например) ?
Също така цените са около 60-70 лева, нито повече, нито по-малко. Добре ли е ?
Ще помоля за сериозно отношение към въпроса ми :)

Абсолютно сериозно! По - добре не се занимавай с това, защото си нямаш и идея за какво става въпрос. Ако изскочи някои познат, му направи сайтче, но не взимай напразно парите на хората, защото един сайт струва в пъти повече от това което искаш ти, следователно правиш в пъти по - малко от това което трябва.

Искрено се надявам да не ме контрираш, какво трябва да се направи, а ти не го правиш, защото ще има да пиша с часове :wink:
 

Горе