Дали съм намерил нишата?

toli

New Member
В гугъл намерих ключова дума, която има 8 000 000 търсения на месец международно на Френски.
Competition is LOW - това значи ли, че има шанс да се включа на първа страница, при положение, че първия сайт е с ранк 6/10?

благодаря

толи
 
От: Дали съм намерил нишата?

Exact Match ли връща толкова търсения?

Competition Low означава, че има малко рекламодатели, а не, че лесно ще вдигнеш сайта си на първа страница/позиция
 
От: Дали съм намерил нишата?

Competition Low означава, че има малко рекламодатели, а не, че лесно ще вдигнеш сайта си на първа страница/позиция

Точно така. Което означава, че може да не си заслужава рекламата за тази дума/фраза. Или си намерил нишата, но е по-малко вероятно.
 
От: Дали съм намерил нишата?

Ключовата дума е една, има 8 000 000 търсения и 70 000 000 резултата :)
 
От: Дали съм намерил нишата?

Сайта ти трябва да е на френски за целта, да си регнеш домейн .фр, който да съдържа думата. Ако знаеш и френски, хич не му мисли и се мятай. Успех! :)
 
От: Дали съм намерил нишата?

да си регнеш домейн .фр
Има специфични изисквания относно DNS-сървърите при .fr, но може да пробва и с националните домейни на Канада, Белгия, Швейцария, Тунис, Алжир и т.н.
 
От: Дали съм намерил нишата?

домейна може и да е на .com много от френските сайтове не са .com
 
От: Дали съм намерил нишата?

Вече са почти невъзможни тези бързи пари, които се правеха преди с вдигане на нови сайтове бързо
 
От: Дали съм намерил нишата?

Exact Match ли връща толкова търсения?
Competition Low означава, че има малко рекламодатели, а не, че лесно ще вдигнеш сайта си на първа страница/позиция

А това Exact Match как го превеждат на български?
Защото и аз се ориентирам по "Ср. търсения месечно" + "Конкуренция" + "Резултатите в Google при търсене". Правя си някакви изводи от трите показателя

Поздрави!
 
От: Дали съм намерил нишата?

Exact match e точно търсене, а не фразата + други думи.

Примерно: "Домашни потреби" е exact match, а останалите са - Магазин за домашни потреби, къде да намеря домашни потреби и т.н.
 
От: Дали съм намерил нишата?

Exact match e точно търсене, а не фразата + други думи.

Примерно: "Домашни потреби" е exact match, а останалите са - Магазин за домашни потреби, къде да намеря домашни потреби и т.н.

Аха, сега ми стана ясно :)
Мерси много за отговора :)
 

Горе