Дали ще ми вземат домейна под бг

dalasweb

Well-Known Member
Искам да регистрирам домейн под bg .Името на домейна е средно известна фирма в европа,но засега все още не е навлязла в България.Искам да я регна на мое име/на мойта фирма/Дали ще ми вземат домейна ,ако дойдат в България и поискат да си имат иметоим.bg?Или да се отказвам:|
 
Последно редактирано:
От: Дали ще ми вземат домейна под бг

Ако можеш вземаш домейна с основание - тогава домейна ти е защитен и не могат да ти го вземат, освен ако не те осъдят за ползване на името на фирмата - това последното разбира се, ако името на фирмата е защитено!
Ако вземеш домейн без основание, доколкото знам до 5 г. от Регистер.бг могат и да ти вземат домейна без да те питат, ако се появи някой да претендира за името на домейна. Относно претенциите за името на домейна могат да се предявяват само преди датата на регистрация на домейна. Предявени претенции за след регистрация на домейна не се уважават.
 
От: Дали ще ми вземат домейна под бг

ICN.bg имат такава опция , плащаш първоначално 200 лв. и те ти защитават домейна,никой не може да те бара. Попитай ги;)
 
От: Дали ще ми вземат домейна под бг

примерно регистрирам Bacardi.bg
и после Bacardi могат да имат претенции /
този опция в ICN.bg дали не е измислица!
все пак са Bacardi
 
От: Дали ще ми вземат домейна под бг

Можеш да им го продадеш - да са го регистрирали преди теб.
Ако регистратора ти го приеме си е твое.
Ако не са си регистрирали търговската марка е същото. А това е само домейн.
Макар че с "обединена европа" при търговските марки май е решено другояче вече.

Има принцип на "Първи заявил, първи регистрирал".
Или по нашенски: "Петима Петко не чакат"!
 
Последно редактирано:
Re: От: Дали ще ми вземат домейна под бг

примерно регистрирам Bacardi.bg
и после Bacardi могат да имат претенции /
този опция в ICN.bg дали не е измислица!
все пак са Bacardi
тази защита е като правят дззд ( дружество по закона за задълженията и договирте....то си напълно като фирма - оод но се регитрира за 15 мин пред нотариус и е достатъчно като основание за защитен регистрация) бакарди трябва да ти купят дззд то за да ползват бг

така с ДЗЗД се регистриаха бг домейните преди години... защото без основание не можеше да се регистрира .бг

върнахтеме към спомени за зората на форума :)
 

Горе