Дали Motorola откри безжичното зарядно?

Blinky

Owner
[video=youtube;OoJ8mbn8mb4]http://www.youtube.com/watch?v=OoJ8mbn8mb4&feature=player_embedded[/video]

С тематиката си във видеоклипа "Stay Unplugged with Motorola", Motorola загатва какво реално може да представи съвсем скоро на пазара на мобилните и дигитални устройства (на CES 2012). В клипа ясно се вижда как зарядното с USB post плаче на маста, не от друго, а от самота, което реално ни дава и самото спечатление, че скоро може да се очаква подобно изобретение от тях.

Голямата компанията обещава да разкрие в по-големи подробностите виско около новия си продукт на предстоящото изложение CES 2012, което ще се проведе на 10-13 Януари тази година. Началото ще бъде открито на 10 Януари в Las Vegas, Nevada. За момента се знае какво ще предложи Motorola на това събитие, като всеки очаква гиганта да предостави нещо иновационно на пазара на модилните устройства. Както се забелязва и от клипа - детайлите остава в тайна, но загатването и търпението, което обива хиляди любители в индустрията са на лице.

Droid Xyboard, Xyboard Wi-Fi и Xoom 2, пуснати през декември, са достатъчни доказателства, че операционната система Android ще лежи в основата на мобилните смарфони и таблети на компанията. А самото зарядно, за което се загатва ще притежава метода на индукционното зареждане чрез специален заден капак, с който ще бъдат оборудвани устройствата.

Не знам за вас, но на мен ми изглежда, че Motorola май ще успее да грабне много внимание на CES, ако наистина една от презентациите им е за това ново безжично зарядно. :)
 
От: Дали Motorola откри безжичното зарядно?

Отдавна е открит безжичният пренос на електричество, въпрос на време е да се внедри. Гледал съм експерименти, как го правят чрез електромагнитно поле.
 
От: Дали Motorola откри безжичното зарядно?

Отдавна е открит безжичният пренос на електричество, въпрос на време е да се внедри. Гледал съм експерименти, как го правят чрез електромагнитно поле.
И аз съм гледал, но малко не им се получаваше да го пренесат в битови условия. За това реших да драсна статия за това. Важното е, че се напредва технически. А дали е възможно и да е на нормална цена, само прозиводителите знаят това. :)
 
От: Дали Motorola откри безжичното зарядно?

Браво! Те моторола за това са толкова назад,защото
http://frontview.files.wordpress.com/2011/11/tesla.jpg
не, не милко калайджиев,а никола тесла го измисля около 1900 година :D само със 100 години закъснение са моторола, ше наваксат
 
От: Дали Motorola откри безжичното зарядно?

На времето съм работил по този проблем. Дипломната ми работа се занимаваше с една дребна част от това. Успявахме да пренесем на 5-10см енергия, но до нищо практично не се стигна.

Относно Моторола, сега нали я купиха гугъл, а те разбират от маркетинг и как да го прилагат. Започнаха с двете най-болезнени места за смартфоните, а именно улеснено зареждане и батерия с голяма издръжливост - до 21 часа разговори.
http://www.androidbg.com/node/265
 
От: От: Дали Motorola откри безжичното зарядно?

Браво! Те моторола за това са толкова назад,защото
http://frontview.files.wordpress.com/2011/11/tesla.jpg
не, не милко калайджиев,а никола тесла го измисля около 1900 година :D само със 100 години закъснение са моторола, ше наваксат

И не е само това. Още колко открития има ама някои хора нямат все още полза от тях
 
От: Дали Motorola откри безжичното зарядно?

Аз бях гледал как работи телевизор на 2-3 метра разстояние по този начин.
 
От: От: Дали Motorola откри безжичното зарядно?

И не е само това. Още колко открития има ама някои хора нямат все още полза от тях

Аз до колкото знам, има някакъв закон за тези нови технологии които тези големи компании са длъжни да спазват.
Отнася се до това, че нямат право да изкарват на пазара много нови технологии. Идеята е, че всички трябва да са равнопоставени на пазара или нещо такова до колкото разбрах. А иначе повечето неща са измислени още по времето на втората световна и студената война
 
От: Дали Motorola откри безжичното зарядно?

Много неща има, които са измислени, но не се допускат защото определени хора ще имат загуби от това.
 
От: Дали Motorola откри безжичното зарядно?

Много неща има, които са измислени, но не се допускат защото определени хора ще имат загуби от това.

Най-точният отговор и за жалост е така за много по-важни неща...
 

Горе