Данъци Amazon.com афилиейт програма

И на мен ми е интересно дали тегленията от банкомат се следят и доколко могат да се проследят когато става въпрос за карти издадени от банки извън БГ. Вярно е, че в повечето случай за да ти верифицират акаунта предоставяш документ за самоличност, но имат ли право нашите кожодери (и правят ли го) да изискват такава лична информация o_O

Нали знаете, че всяка банка има секюрити отдел. Те следят много неща... всеки банкомат има записваща фото и видео система. Ако те разузнават - все е тая от кой банкомат теглиш - просто не тегли кеш от банкомати.

Купи си екскурзия до Европейска държава - там теглиш на гише. Само внимавай колко е допустимо да носиш пари в кеш с теб в рейса.

И все пак колко лева на годишна база ще теглиш от банкоматите в България. Ако е до 50 000 лв нямаш грижи.

Ограничението е 400 лв на ден от една карта. Но ако теглиш всеки ден по 400 или по-малко секюрити отдела те засича с идеята, че може и да са ти откраднали картата. Звънкат ти на мобилния за да те проверят светкавично... и да им потвърдиш всичко.

Но за тяхно успокоение те слагат на следене за 30 дни - картата де и преглеждат физическите доказателства от всеки банкомат - снимка - видеото. Търсят дали едно и също лице тегли. Сътрудничеството им с МВР е с цел да те идентифицират чрез снимката, която е при тях от новите документи - кампанията.

При най-малко съмнение блокират картата със защитна цел.
 
Ограничението е 400 лв на ден от една карта. Но ако теглиш всеки ден по 400 или по-малко секюрити отдела те засича с идеята, че може и да са ти откраднали картата. Звънкат ти на мобилния за да те проверят светкавично... и да им потвърдиш всичко.
Нали говорим за карта карта дошла от някъде си извън БГ. Тия карти имат доста по високи дневни лимити от 400лв. Зависи колко е лимита на банкомата за 1 теглене. Има банкомати с лимит 400лв на теглене , има с по 800, а преди време бях набарал един с лимит 2к лв. И няма как да ми звъннат защото ми нямат телефона (освен ако не са се разтърсили за него де)

Иначе за екскурзийката е добра идея. Хем свят ще видиш, хем по далеч от пипалата на Ненаситните Арогантни П..... ще си.
 
Нали говорим за карта карта дошла от някъде си извън БГ. Тия карти имат доста по високи дневни лимити от 400лв. Зависи колко е лимита на банкомата за 1 теглене. Има банкомати с лимит 400лв на теглене , има с по 800, а преди време бях набарал един с лимит 2к лв. И няма как да ми звъннат защото ми нямат телефона (освен ако не са се разтърсили за него де)

Иначе за екскурзийката е добра идея. Хем свят ще видиш, хем по далеч от пипалата на Ненаситните Арогантни П..... ще си.

Полезно е за теб и всички маниаци на тема - пластмаски и т н...

"
Може би най-популярната операция за средния потребител е теглене на пари от банкомат. И тук таксите варират - от нула до 1.20 в зависимост от това дали ATM устройството е на собствената или чужда банка. Най-голямата банка в България Уникредит Булбанк е сред тези, които не удържат такса при теглене от нейно устройство. Освен това операцията е безплатна и в чужбина, когато се тегли от АТМ на банка, която е част от групата на Unicredit. Таксите за теглене от банкомат претърпяха и най-чувствителното повишение през последните години, като някои вече надхвърлят и лев. При изтегляне на 100 лв. от чужд банкомат се оказва, че комисионата реално е 1%.


В тази секция са и най-големите вариации на таксите, като такива има и в зависимост дали става въпрос за Visa или Mastercard, както и Maestro. Всичко зависи и от плана на картите, дали е златна или сребърна, което пък е обвързано и с други пакетни условия или такси.

"
https://www.capital.bg/biznes/moiat_kapital/2018/11/09/3342459_koi_sa_bankite_s_nai-niski_taksi/
 
Нали говорим за карта карта дошла от някъде си извън БГ.

От статията в Капитал ще разбереш, че всяка банка е собственост на определено банково семейство - група. Поради това не е проблем за банките в това семейство да имат достъп до всяка информация.

Пери си парите през бързо-оборотни стоки, купени в чужбина и продадени тук с печалба дори.

Но все пак да криеш 2 000 лв месечно е безмислено.
 
За акаунт на Физическо лице в Амазони Европа, .com и ибей , трябва ли да откривам фирма? Но, продажбите ако не са свързани с дропшипинг, а пращане на собствена стока по пощите? Знам, че пощите следят пратките - само като пратки. Знам и че нап проверява пейпал, но не и пайнер...
 
Вържи си гащите. Особено за оборот над 3000 долара. Фирма по ДДС и спиш спокойно.
 
Амазони Европа лесно ли се сменя акаунда от физическо на юридическо или трябва нов? В момента правенето на такива промени не са ли пагубни и всичко ли трябва да е ново с данните на фирмата. Доста изчетох коментари от този сайт, но в други теми. Счетоводителката ми е доста добра, но чак за смяна да акаунди не е в час. Готови сме да си платим консултация при наистина човек в нещата.... във Варна
 

Горе