Дартс

mvmrik

Well-Known Member
Играете ли дартс? Това е спорт, подходящ за предприемачи. Може да се играе навсякъде - вкъщи, в офиса, по заведенията, че дори и навън. Аз от доста време играя и съм имал чести спирания, но наскоро пак почнах. Захванал съм се по-сериозно и даже си водя статистики на игрите, за да виждам прогреса си :) Дартс е широко понятие, затова ще уточня, че играя най-вече 501, другите игри не ги признавам особено. Може би крикета е интересен донякъде, но си наблягам на 501.

Пускам темата, за да видя дали има други, които обичат да хвърлят стрели, било то веднъж на 3 месеца или по-сериозно.
 
Голям фен съм и много играех. Ходех, и сега като имаме време, ходим да метнем дартс. Но за развлечение и покрай пиенето на бири и разговорите. Никога няма да ме видиш да участвам професионално или да се забия да гледам по телевизията. Дори ми се вижда доста скучно да зяпаш дартс. :)

Бих си взел в нас, но знам на какво ще ми стане стената (защото си искам професионален, а не тези с магнитчетета), и съм пас. Ако имам някъде, където да го пригодя, определено ще се замисля. ;) И мисля, че съм добър. :)
 
От: Re: Дартс

Голям фен съм и много играех. Ходех, и сега като имаме време, ходим да метнем дартс. Но за развлечение и покрай пиенето на бири и разговорите. Никога няма да ме видиш да участвам професионално или да се забия да гледам по телевизията. Дори ми се вижда доста скучно да зяпаш дартс. :)

Бих си взел в нас, но знам на какво ще ми стане стената (защото си искам професионален, а не тези с магнитчетета), и съм пас. Ако имам някъде, където да го пригодя, определено ще се замисля. ;) И мисля, че съм добър. :)

Хубавото на този спорт е, че е евтин. Една професионална мишена от тези, с които се играе на световното, струва около 150 лева. Иначе има и по-аматьорски по 50-на лева. Другите по-евтините няма какво да се коментират, защото не стават. Нищо и няма на стената, около мишената се слагат едни специални неща, но може и с нещо друго да се направи. Има и електронни с пластмасови стрели, но с тях не е точно истински дартс.
 
Re: От: Re: Дартс

Хубавото на този спорт е, че е евтин. Една професионална мишена от тези, с които се играе на световното, струва около 150 лева. Иначе има и по-аматьорски по 50-на лева. Другите по-евтините няма какво да се коментират, защото не стават. Нищо и няма на стената, около мишената се слагат едни специални неща, но може и с нещо друго да се направи. Има и електронни с пластмасови стрели, но с тях не е точно истински дартс.

Да, но винаги може да си го направиш скъп - със стрелички със златни покрития. :) Хахаха.

Абе друго си е дървото и желязото. Иначе играем предимно на електронни, поради липсата на зала с истински. Поне не се сещам за такава. ;)
 
От: Дартс

Предимството на електронния е, че след N-тата бира все още има кой да смята и помни точките. :)
 
От: Дартс

501 e истинската игра, която се играе по турнирите. Наскоро завърши и световното. Има много тактики, пресмятат се крайните чекаути и т.н. Играта е много интересна и целта не е само да стигнеш до 0, а трябва да го направиш по такъв начин, че да излезеш с двоен сектор. Точно там е уловката и трябва така да предвидиш какви хвърляния да направиш, че да си улесниш изхода от играта :)
 
От: Дартс

Дартса не е подходящ за нас! Много се седи и много се пие :) Аз за една игра два хайнекена изпивам минимум.... Ако се забатачи работата на пари още по-лошо става!
 
Дартса не е подходящ за нас! Много се седи и много се пие :) Аз за една игра два хайнекена изпивам минимум.... Ако се забатачи работата на пари още по-лошо става!

Super е този спорт. ;) Много бира и простотия се изливат покрай мятането. Харесвам електорните, защото броят, свирят и не може да забиеш стреличката в задника на някой прилитащ пеперуд след n-тата бира. :)
 
От: Дартс

Super е този спорт. ;) Много бира и простотия се изливат покрай мятането. Харесвам електорните, защото броят, свирят и не може да забиеш стреличката в задника на някой прилитащ пеперуд след n-тата бира. :)

За това говоря... :beer:
 
Re: От: Дартс

За това говоря... :beer:

Но най ме кефи да отида в някоя зала и до мен да се плеснат 2ма пубери, които учат кифлите си да мятат. Щастие за очите и ушите. :)

Играта определено се играе колективно и много върви приказката, защото не мислиш за нищо, просто мяташ. Демек двете кифли са си в стихията.....
 
От: Дартс

В заведенията са електронни, но вкъщи си имам нормална мшчишена с метални стрели. Смятането не е проблем, защото си има различни софтуери за компютър или смартфон, които освен че смятат всичко, дават и различни статистики за играта.
 
А още по-забавно е да се играе на отбори. Това е супер. Винаги се бутам да с еорганизират 2-3 отбора на играта със секторите. Но някой спомена, че е скучен спорт. Да, така е. Голям шит е като спот. Все едно да седнеш и да гледаш шах или снукър. Няма такава простотия. Че и цели шампионати има по това чудо. Нещо от рода "живота ми е скучен и това го прави интересен". :) Има и някакви прота, дето си носят стрелички. С яките пеца, хубави форми, но като цяло това ми идва ту мъч. Ще го разбера, ако си вземеш готина въдица и скъпа макара, но това няма как. :)
 
От: Дартс

На мен не ми е скучен, гледах и световното, което беше преди около месец - всеки с вкусовете си. На мен пък футбола не ми е интересен, нито пък Формула 1, а някои не пропускат да ги гледат. Снукърът също е доста интересен, но не съм му чак такъв привърженик, че да го следя, даже никога не съм го играл.
 
Re: От: Дартс

На мен не ми е скучен, гледах и световното, което беше преди около месец - всеки с вкусовете си. На мен пък футбола не ми е интересен, нито пък Формула 1, а някои не пропускат да ги гледат. Снукърът също е доста интересен, но не съм му чак такъв привърженик, че да го следя, даже никога не съм го играл.

Да, до вкусове е. И аз не харесвам футбола. Даже се чудя на тия дето са фенове и некви супер незначителни неща знаят за определен отбор или трансфер. Предпочитам да си наблъскам мозъка с форумаа на нишестето, отколкото да запомня колко гола има Ронално в миналата шампионска лига.

Играта на дартс е супер и много се кефя, че я има. Идеална е за забавление. И най ме радва когато някой ме покани от приятелите - знам, че е бира и лаф. :) Другото, с коеот мога да го сравня е билярда и джагите. :)
 

Горе