Да изброим поне 100 повода за гордост, че сме българи

От: Да изброим поне 100 повода за гордост, че сме българи

Strana, по принцип говориш смислено, но този път каза глупост. Всеки силен е силен, защото мачка по-слабите от него. Уважават се само силните, както знаеш. Най-големия враг на силния е човечността, а ти като руснак добре трябва да знаеш и това.

Напротив, бъркаш страх и уважение. Кой е уважавал хуните, когато са разграбвали Рим? Кой уважава сегашните САЩ, макар че само преди век-два са били символ на човешката смелост, предприимчивост и дух? Кой уважава шефа си, който го ебава по всякакви параграфи?

Със сила и бой се постига страх, а не уважение.
 
От: Да изброим поне 100 повода за гордост, че сме българи

Границата между страха и уважението е много тънка, да не казвам, че изобщо я няма. Ако не ги е страх от теб, рано или късно ще се опитат да те бият. Бий за да те уважават, това е върховен закон и за хората и за нациите. Уважение може да има само между равностойни противници. Между вълка и овцата може ли да има уважение?
 
От: Да изброим поне 100 повода за гордост, че сме българи

Границата между страха и уважението е много тънка, да не казвам, че изобщо я няма. Ако не ги е страх от теб, рано или късно ще се опитат да те бият. Бий за да те уважават, това е върховен закон и за хората и за нациите. Уважение може да има само между равностойни противници. Между вълка и овцата може ли да има уважение?

Границата между страха и уважението е много тънка само при кучетата, при нас е друго. "Бий, за да те уважават" е лозунг най-вече на анархиста Махно. Две от най-уважаваните в момента нации - Германия и Япония, дори нямат право според конституциите си да се намесват в конфликти, но едните от най-бедни след войната се превърнаха в мотора на ЕС, а другите за две години почти самостоятелно се справиха с проблем, с който векове не биха се справили цели континенти. Към тези нации, германци и японци, аз сега изпитвам уважение, докато за участието им във войните изпитвам жал, макар че реално бяха създали военна мощ, сила и дисциплина, с които малко нации биха могли да се мерят.
 
От: Да изброим поне 100 повода за гордост, че сме българи

Знам че ще намериш какво да кажеш. Не ми се спори .... :)
 
От: Да изброим поне 100 повода за гордост, че сме българи

Не се налагаше да търся дълго какво да кажа :) А вмъкването ми не бе, за да засегна някого, а просто да уточня, че е голяма чест да се гордееш с изпълнението на Валя Балканска и чисто балкански срамно след това изпълнение да мечтаеш да треснеш по тиквата останалите балканци. Но излизам офлайн, за да не преча на гордостта...
 
От: Да изброим поне 100 повода за гордост, че сме българи

Изобщо не обичам национализма и гордеенето със заварени неща, но ще си кажа, че тия дни много се радвам на мъжките и женските национали по волейбол - мъжете се класираха за полуфинали на Световната лига, жените тази вечер играят на финал с Чехия за спечелването на Европейската лига :) И това на фона на всички скандали последните месеци във волейбола, оттеглянето на Казийски, интригантството на бившия треньор и бойкота на фенове :)
 
От: Да изброим поне 100 повода за гордост, че сме българи

Аз се гордея точно с това - Миналото. Имам здраво минало и го знам/познавам , това ми е достатъчно да съм силен през целият си живот и да не скланям глава - пред нищо на Света.
Гордея се и че има хора като мен - Аз , Ти , Той , Тя , Ние , Вие ...Те ! (личните местоимения). Гордея се че имам земя някъде , не съм Номад. Гордея се имам традиции и обичаи, Имам писменност и език... Имам самочувствие и гордост , имам истиснки поглед на нещата и не се давам...макар и често да падам. И накрая но не на последно място , нещото което казвам на всеки един от каквато и нация да е ... И да ме убият - НЯМА да ме победят ! Не помни името ми , помни от къде съм ! България !
 
От: Да изброим поне 100 повода за гордост, че сме българи

Не се налагаше да търся дълго какво да кажа :) А вмъкването ми не бе, за да засегна някого, а просто да уточня, че е голяма чест да се гордееш с изпълнението на Валя Балканска и чисто балкански срамно след това изпълнение да мечтаеш да треснеш по тиквата останалите балканци. Но излизам офлайн, за да не преча на гордостта...


Хора...заболя ме и след кратко ме обзе страшна ярост... Слав Гологлав Трифонов даде сцена на Валя Балканска за кратко изпълнение...изгони я набързо защото...защото.... Дами и Господа ...Драги зрители...ромската перла на Българския Поп ФОЛК.... софи мариновваааааа ( нарочно с малки букви е името) Попитах се аз....Хайде стига бе ...Валя няма право да покаже истинска България на Евро Простотията (големият сеир) ....макар и да лети из космоса гласът и ...циганката която ебе детето на мъжа си ...свикнала да държи микрофони от всякакъв материал...мек и твърд... с думи като хабиби....ми аморе...леко циганейшън и НИЩО на Български....представяше Родината ми...Даже имаше силни поддръжници които бяха се настроили за война - Българи....Да ви "Акам" на системата и на чалгата ! Аз НЯМА да ви покрепя защото съм Българин !
 
Последно редактирано:

Горе