Да инвестирам ли в доставката на Видеокарти RTX 3090?

RTX30

New Member
Здравейте.
Имам следното питане към запознати с пазара на графични карти в България и Европа.
Тъй като от година насам има огромен проблем с недостиг на производство на чипове в световен мащаб , намерих директни контакти с производители на графични карти от клас RTX 3090 на заводски цени . Досега съм поръчал 4 карти и ми пристигнаха от Азия които продадох успешно на цени над 5000 лв в България. Ако инвестирам в доставката на по голямо количество от порядъка на 100 видеокарти дали би имало такъв пазар в България?
Цените наистина са в пъти по ниски отколкото тези които са налични в България и маржа е доста голям.
Питам тъй като продажбата на дребно е едно , но за големи количества нямам представа как би могъл да се организира пазара.
Цените на които пристигат до България наистина са съвсем поносими на фона на цените на които се предлагат в момента в големите компютърни фирми .
Моля да коментари !
 
Ами ти сам си отговаряш на въпроса. Дори да не ги продадеш бързо или пък не успееш - щом маржа е голям, едва ли ще си на загуба, дори да ги продадеш на малко над доставна цена. Истинският въпрос е дали разполагаш с капитала и би ли го рискувал?
 
Инвестиции - само в TESLA!
 
Ами ти сам си отговаряш на въпроса. Дори да не ги продадеш бързо или пък не успееш - щом маржа е голям, едва ли ще си на загуба, дори да ги продадеш на малко над доставна цена. Истинският въпрос е дали разполагаш с капитала и би ли го рискувал?
аз затова питам за вашето мнение дали да инвестирам 130 000 $ за 100 видеокарти 3090 , бих рискувал капитала ако съм убеден , че ще продам картите .
 
аз затова питам за вашето мнение дали да инвестирам 130 000 $ за 100 видеокарти 3090 , бих рискувал капитала ако съм убеден , че ще продам картите .
Ем давай, що не. Или недей, може да ги загубиш.

За нас няма риск, тъй че може да ти кажем каквото и да е.
Сам си прецени дали ти се рискуват.
 
Ако изключим хората които копаят крипто, то целия пазар в България за видеокарти над 3к за 1 година е сигурно под 200 бройки. Единствения шанс да се продадат толкова карти за 1 година е ако има бум на ферми за копане на крипто. С продажби на дребно е трудна работа за такъв брой.
 
Ако изключим хората които копаят крипто, то целия пазар в България за видеокарти над 3к за 1 година е сигурно под 200 бройки. Единствения шанс да се продадат толкова карти за 1 година е ако има бум на ферми за копане на крипто. С продажби на дребно е трудна работа за такъв брой.
точно за миньорите говорим , те купуват мощни карти , следя пазара им във фейсбук по групите за крипто миньорство. Влязох в ОЛХ вчера и като видях цените на карти втора употреба и ми стана лошо.
 
В OLX съм виждал втора употреба вещи да се продават по-скъпо от нови, така че това не би трябвало да е показател.

Миньорите са платежоспособни клиенти и често пазаруват от емоция и без да мислят много-много, което е отлично за теб. Въпроса е ще хванеш ли вълната от добри новини в следващата година преди цените на картите да паднат. Тук отговора е най-вероятно не с оглед събитията и цените на електричеството след падане на мораториума на цената на битовите абонати в България.

Разбира се това е лично мнение.
 
аз затова питам за вашето мнение дали да инвестирам 130 000 $ за 100 видеокарти 3090 , бих рискувал капитала ако съм убеден , че ще продам картите .
За подобна инвестиция да питаш във форум....не съм наясно с пазара за видеокарти, но като гледам в амазон тази карта се продава за 2.200. Така, че печалбата е добра. Със сигурност няма да ги продадеш за 1 месец. Но на практика след 50-тата видеокарта си избил инвестицията. Който играе пИчели, който не играе...не губи, ама и не пИчели :D
 
За подобна инвестиция да питаш във форум....не съм наясно с пазара за видеокарти, но като гледам в амазон тази карта се продава за 2.200. Така, че печалбата е добра. Със сигурност няма да ги продадеш за 1 месец. Но на практика след 50-тата видеокарта си избил инвестицията. Който играе пИчели, който не играе...не губи, ама и не пИчели :D
В Амазон е 3500 $ без доставката , къде я видя на 2200 незнам. Има такива неактивни обяви на 2300 само.
 
В Амазон е 3500 $ без доставката , къде я видя на 2200 незнам. Има такива неактивни обяви на 2300 само.
честно да ти кажа видях някаква обява, но не обърнах внимание дали са налични или не.
 
Нищо не търсите, не знам какви аЙтита се броите :) бъзикам се
Има я по 2к$
Обаче има и тънък момент КОЯ точно верися е. Както си е при всички видеокарти, от версия до версия може да има и над 100% разлика.
Но конкретно в случая си я има с 24 рам пак по 1950-2100$, зависи също дали е ос и тн и тн.

Но ок, майната й на видеокартата (тя и без това вече е стара) Говорим си за принципи. Щом не са картофи и паста за зъби, значи говорим за специализиран пазар. От тук почваш и да разсъждаваш. Кратките логически калибристики са, че всеки, който ще прави бизнес с нея, ще си я вземе на "твоите" цени (нали не мислиш, че чайните само на теб ще ти я дадът по 1.5к$) За соло изпълнения, можеш да организираш групова далавера. Ще им вземеш капаро на 50 човека и си ти (гарантиран пазар) но с по-малка горница, щото вече "риска на съпраиза" не съществува. В тоя случай 20% пичалба ти е добре. В другия "на дебненето", яка горница - чакаш, дебнеш, успиваш и тн.

И так дале... фана ме мързела, а и имам УЖАСНО много работа :D
 
Нищо не търсите, не знам какви аЙтита се броите :) бъзикам се
Има я по 2к$
Обаче има и тънък момент КОЯ точно верися е. Както си е при всички видеокарти, от версия до версия може да има и над 100% разлика.
Но конкретно в случая си я има с 24 рам пак по 1950-2100$, зависи също дали е ос и тн и тн.

Но ок, майната й на видеокартата (тя и без това вече е стара) Говорим си за принципи. Щом не са картофи и паста за зъби, значи говорим за специализиран пазар. От тук почваш и да разсъждаваш. Кратките логически калибристики са, че всеки, който ще прави бизнес с нея, ще си я вземе на "твоите" цени (нали не мислиш, че чайните само на теб ще ти я дадът по 1.5к$) За соло изпълнения, можеш да организираш групова далавера. Ще им вземеш капаро на 50 човека и си ти (гарантиран пазар) но с по-малка горница, щото вече "риска на съпраиза" не съществува. В тоя случай 20% пичалба ти е добре. В другия "на дебненето", яка горница - чакаш, дебнеш, успиваш и тн.

И так дале... фана ме мързела, а и имам УЖАСНО много работа :D
колега малко се изхвърляш като .... по голяма глупост не бях чел скоро. Говорим за Асус маркови карти , а не за Палит- ментета. Има я на 2000$ в Амазин ама в някой друг живот.
 
И так дале... фана ме мързела, а и имам УЖАСНО много работа :D
Точно така - отивай да правиш вордпрес сайтчета и остави технологичния бизнес за който го разбира.
 
Не съм чел всичко, но защо в България ще ги продаваш? Тук е много мизерен пазара.

В amazon няма ли по-бързо да стане?

В ebay.de гледам са по около 2к евро за Nvidia и Asus версиите.

qq.png
 
Точно така - отивай да правиш вордпрес сайтчета и остави технологичния бизнес за който го разбира.
Технологичният бизнес съм го измислил аз :p:p:p
А ти си измислил - селските почиФки и хемороидите по езика :love:

колега малко се изхвърляш като .... по голяма глупост не бях чел скоро. Говорим за Асус маркови карти , а не за Палит- ментета. Има я на 2000$ в Амазин ама в някой друг живот.

Кой балък купува от Амазон??
Искаш съвет - дават ти се.. Ако не - успех! Не пишеш във форум за тинейджъри (въпреки, че и палячовци има бая), пишеш във вълча бърлога, имай го на идея ;)
 
Кой балък купува от Амазон??

Що? От тъпите скалпери в София ли да купуваме? Почти всичко що е техника ми е от Амазон, защото или го няма в България или излиза доста по-евтино.

Наскоро купувах фотоапрат, който тук е 4,000лв. В Амазон с доставката ми излезна 2,800лв. Айде бегай. :)

Edit: сори, с обектива е излезнал 3,500лв., но пак е много по-евтино.



ww.png


ee.png
 
Що? От тъпите скалпери в София ли да купуваме? Почти всичко що е техника ми е от Амазон, защото или го няма в България или излиза доста по-евтино.

Знам, не ми обяснявай. Купуваш от там шото се глезиш ;) Ако е от бизнес гледна точка - нема стъпиш в амазоня.
 
Знам, не ми обяснявай. Купуваш от там шото се глезиш ;) Ако е от бизнес гледна точка - нема стъпиш в амазоня.

Не, купувам от там, защото съм скръндза и ми излиза по-евтино. :)
 

Горе