Да купим cool.info

BigBoss

New Member
Рейтинг - 0%
0   0   0
Дайте да съберем пари и да купим домейна cool.info . В момента се продава.

Ето и линк sedo.co.uk/search/details.php4?domain=cool.info&tracked=&partnerid=&language=e

Забележете колко е търсена думата в Гугъл и Яху
 
Тогава по хубаво някакво бранд име да се наложи, щом ще има много работа. Какъв е смисъла името да е cool.info
 
Pin2 каза:
то и cool.net е за продан, но надали ще можем да съберем толкова мангизи за да го купим :)
А после как ще делим ? :)

Колко ще искат за него според теб?

А за деленето - правим едно ООД и кой колкото пари вкара, толкова акции ще има. И какъвто % акции имаш такъв % ще взимаш.

Идеята е че "cool" е една от най-търсените думи в google и yahoo и добро SEO може да идват много посетители от търсачките.
 
BigBoss каза:
Pin2 каза:
то и cool.net е за продан, но надали ще можем да съберем толкова мангизи за да го купим :)
А после как ще делим ? :)

Колко ще искат за него според теб?

А за деленето - правим едно ООД и кой колкото пари вкара, толкова акции ще има. И какъвто % акции имаш такъв % ще взимаш.

Идеята е че "cool" е една от най-търсените думи в google и yahoo и добро SEO може да идват много посетители от търсачките.

Не мисля, че ще е под 3 000$ цената.
 
Е това пари ли са?

правим едно ООД с капитал 5000лв. (5000 акции по 1лв.) Примерно 10 човека по 500лв. и готово. Или кой колкото може, аз ще намеря кандидати за останалите акции.

Можем да го напраим нещо като youtube, като MySpace или каквото там да бъде.
 
Ако се прави такъв проект то най-добре да е .bg и насочен към български посетители. И малка поправка на BigBoss. При ООД-то се наричат дялове, АД е акционерно дружество което разполага с акции :)
 
Tsanko каза:
Ако се прави такъв проект то най-добре да е .bg и насочен към български посетители. И малка поправка на BigBoss. При ООД-то се наричат дялове, АД е акционерно дружество което разполага с акции :)

ООД-то също може да е с акционери и акции. :wink:
Има вратички и става 8)
Аз лично бих дал 500лв и да участвам, но мисля, че няма нищо да се получи.
 
Еми честно казно със добри дизайнери и хора които да се занимават с маркетинга може да стане един много добър и печеливш проект.
 
И ООДто е с акции, няма как да е без.

Идеята не е са БГ домейн, дори не е целта да се привличат потребители от България.
Приходите ще са много по-голями ако посетителите са извън България.
 
:)

Пишете ме вътре. Обаче все си мисля, че управителите не трябва да са всички акционери... Ще стане фирма само с шефове и няма да се разбираме.
Трябва да е насочено глобално но и с бг версия може би. В бг сме 8 милиона, по света са 7 милярда...
 
:D
давайте :) аз даже ще направя спонсорство от 500 лв. ако вие го направите.
За съжаление хъса е хубаво нещо, но без много труд нищо не става.
А сега просто си мечтаете на глас като ви гледам :) В което няма нищо лошо.
 
Кажете ми цифрата на домейна и аз съм готов да го платя ако е по силите ми. Вие после ще си откупите дялови части.
Ако искате ще инвестирате, ако искате не, идеята е ясна. Трябва да се почне от някъде 8)
 
аз също разполагам с налични финанси и съм готов да инвестирам .. само че хората който ще се заемат с проектирането ако може да дадат някакво инфо относно темата върху която ще се работи :)
 

Горе