Да махат това недоразумение - домейн на кирилица

ReminD

Well-Known Member
От гугльо кога ще се усетят и ще пуснат няколко подли душици да обърнат отвсякъде тоя наш глупав серп и да махнат ръчно малумните кирилици, които са нищо повече от линкферми и сателити. Много голяма грешка да пускат домейн на кирилица тия регистранти, пък да не говорим колко се прееба серпа - направете си тест с няколко фирмени ключови думи и вижте топ 50 - за какви лайна става навъпрос, просто не е истина. И по-зле ще стане ако не се вземат някакви крайни мерки срещу тия извращения. На мен ми писна да търся нещо и да ми намират само шитнати малумни кирилици дето линкват в захлас някой утрепан фирмен сайт.

Кой нормален човек би си помислил, че домейн на кирилица би бил полезен за нещо друго освен фермичка и сателитка? Да не говорим, че обикновения потребител не вижда къде е влязъл ако тоя дето е напраил сайта не е бутнал в хедъра САЙТА.КОМ като h1 или х2.

И последно - 100% от тия домейни и сайтовете вътре не са направени да задържат потребителя вътре, а да го изкарват към някой тъп сайт > за КАЧЕСТВО ЛИ ГОВОРИМ???
 
От: Да махат това недоразумение - домейн на кирилица

аз никога не съм виждал домейн на кирилица при търсене в google.
 
От: Да махат това недоразумение - домейн на кирилица

Стига бе... ти какво търсиш? ;) Пробвай с някоя фирмена кл.дума и ще видиш какъв ад е.
 
От: Да махат това недоразумение - домейн на кирилица

Няма по-голяма простотия от тия домейни, ама нали ICANN трябва да лапа кинти. Абсолютно никаква употреба нямат, единствено за спам. Апа гугъл май ги класира учудващо добре.
 
От: От: Да махат това недоразумение - домейн на кирилица

Стига бе... ти какво търсиш? ;) Пробвай с някоя фирмена кл.дума и ще видиш какъв ад е.

ми явно нищо комерсиално :)


я, тука има 3 кирилизирани домейна :)
 
От: Да махат това недоразумение - домейн на кирилица

3 малко ли са, само на първата страница? Това е във всички ниши дето е минал сео оптимизатор, а то всъщност знаем кои са занимават да прецакват серпа с кирилици.
 
От: Да махат това недоразумение - домейн на кирилица

Оптимизаторите просто ползват това, което работи. В случая екзакт домейни+sape. Проблем е, че кирилските им се дава повече тежест отколкото заслужават.
 
От: Да махат това недоразумение - домейн на кирилица

Алъне има ли значение с какво ще прецакват серпа - ако не е с кирилици ще го прецакват с латиници нали се сещаш че щом сателита са го добутали до първа страница значи и на латиница не им е проблем да го добутат. Лично аз не съм фен на кирилиците и нямам нито един такъв сайт, но премахването им няма да подобри средното ниво на сайтовете.
 
От: Да махат това недоразумение - домейн на кирилица

3 малко ли са, само на първата страница? Това е във всички ниши дето е минал сео оптимизатор, а то всъщност знаем кои са занимават да прецакват серпа с кирилици.

e сподели го с нас де :)
 
От: Да махат това недоразумение - домейн на кирилица

Така е, така е... но относно @djeims - това, че САПЕ работи, не означава, че трябва да уважавам хората, които оптимизират САМО със сапе и после се пишат за оптимизатори, а всъщност са купувачи на линкове.


mantaman@ - съгласен съм, но не виждам смисъл от тези домейни, а ти?


xopacuo@ - няма смисъл, както казаха по-нагоре, те ползват това, което работи - аз не ги питам защо ползват домейни на кирилица, а защо icann са дебели прасета, които само се чудят как да лапат и кога гугльо ще се усети за това и най-вече защо гугльо позволява тая гавра със серпа.
mantaman 2 @ - добутването на кирилица.com е 10пъти по-лесно отколкото латиница, и пак не разбирам защо гугъл го позволява? Тествал съм, имам лични впечатления, не ме оборвай, че е едно и също като latinski-satelit.com.
 
Последно редактирано:
От: Да махат това недоразумение - домейн на кирилица

Ебати ти сега с това заключение за по доброто класиране на кирилски-сателит.сом ще ме накараш да пробвам и после защо в серпа се появил още един кирилчо :)

ПП
Как става регистрацията на такава гад, че ми мина една идея през главата
 
От: Да махат това недоразумение - домейн на кирилица

Мда- явно си работи механизма : една страница, но на първо място в Google.bg
Аз лично се кефя на човека - намерил ниша и се напъхал в нея. Още по-уникален е другия резултат на първа страница - здравниосигуровки.com. Не знам сателит ли е или не, но "бута" уникални сайтове: кредитенкалкулатор.com - излиза на втора страница и изработканауебсайт.net - този не знам къде попада в резултатите. И двата бутани сайта са супер полезни и съдържателни.
 
Последно редактирано:
От: Да махат това недоразумение - домейн на кирилица

Транслитерираш го застраховки.com-http://xn--80aagril0aoik9a.com. Просто напиши домейна във файърфокс копирай резултата и си го вземи от namecheap или name.com или от hostbulgaria направо.
 
От: Да махат това недоразумение - домейн на кирилица

това, че САПЕ работи, не означава, че трябва да уважавам хората, които оптимизират САМО със сапе и после се пишат за оптимизатори, а всъщност са купувачи на линкове.

В крайна сметка никой не работи за чест и слава, а хората постигнали добри резултати - слабо ги интересува кой ги уважава и кой не. Всичко е конкуренция. Всеки се стреми към резултати и печалба. Ако имаш пари, си купувач на линкове, ако нямаш пари - бухаш по цял ден беклинкове от всевъзможни източници.

В крайна сметка не разбирам на какво се дразниш. Щом виждаш, че методът е ефективен - ползвай го и ти.
 
От: Да махат това недоразумение - домейн на кирилица

Мерси вече свърших тази работа с този конвертор http://mct.verisign-grs.com/conversiontool/
Благодаря на Алън че обърна внимание и на тези които още не бяха пробвали :)
 
От: Да махат това недоразумение - домейн на кирилица

Транслитерираш го застраховки.com-http://xn--80aagril0aoik9a.com. Просто напиши домейна във файърфокс копирай резултата и си го вземи от namecheap или name.com или от hostbulgaria направо.

В name.com може директно на кирилица да пишеш името на домейна. Не са нужни такива операции.
 
От: От: Да махат това недоразумение - домейн на кирилица

В крайна сметка никой не работи за чест и слава, а хората постигнали добри резултати - слабо ги интересува кой ги уважава и кой не. Всичко е конкуренция. Всеки се стреми към резултати и печалба. Ако имаш пари, си купувач на линкове, ако нямаш пари - бухаш по цял ден беклинкове от всевъзможни източници.

В крайна сметка не разбирам на какво се дразниш. Щом виждаш, че методът е ефективен - ползвай го и ти.


Аз си имам принципи, ще купувам линкове в сапе, ама само през трупа ми ще стане... пък ти ако искаш утре иди на магистралата щото на магистралата работел метода да се печелят бързи пари, пробвай го бе :p ще ти хареса.
 
От: От: Да махат това недоразумение - домейн на кирилица

Аз си имам принципи, ще купувам линкове в сапе, ама само през трупа ми ще стане... пък ти ако искаш утре иди на магистралата щото на магистралата работел метода да се печелят бързи пари, пробвай го бе :p ще ти хареса.

Изобщо не си разбрал какво е искал да каже автора.

Поне става ясно, че те тровят домейните на кирилица и sape линковете.
 
От: Да махат това недоразумение - домейн на кирилица

Е разбира се, че ме тровят, тебе не те ли тровят? Или ти сигурно си в някакъв извънземен гугъл?
 

Горе