Да минали на Wordpres сайт правен на WebBuilder

Здравейте!

В началото на август месец, сайта ми любопитко-бг.ком бе изпаднал в трета глуха, по незнайни за мен причини. Сайта е правен с програма уеб бюилдър. До ден днешен не съм правил никакви промени по сайта. Решил съм да го местя на уърдпрес. Днес като гледам сайта си е върнал позициите (пак не зная защо - не съм пипал нищо по него). Въпроса ми е да го местя ли на уърдпрес или да продължавам така да го развивам с програмката уеб бюилдър?
 
От: Новото Пингвинче - 2.1

Има смисъл да го местиш само ако ти трябва някаква функционалност, която я нямаш на билдъра - Иначе за мен местенето е абсолютно безсмислено и само ще си докараш неприятности вместо ползи

Първо - Почти сигурно ще загубиш класиране и трафик които може никога повече да не наваксаш

Второ - УП е най хакваната платформа и до една година със сигурност ще пишеш в раздел - Хакнаха ми сайта какво да правя

Така че ако не ти е абсолютно наложително не си прави експерименти особено ако сайта е важен за теб.
 
От: Новото Пингвинче - 2.1

Има смисъл да го местиш само ако ти трябва някаква функционалност, която я нямаш на билдъра - Иначе за мен местенето е абсолютно безсмислено и само ще си докараш неприятности вместо ползи

Първо - Почти сигурно ще загубиш класиране и трафик които може никога повече да не наваксаш

Второ - УП е най хакваната платформа и до една година със сигурност ще пишеш в раздел - Хакнаха ми сайта какво да правя

Така че ако не ти е абсолютно наложително не си прави експерименти особено ако сайта е важен за теб.

Благодаря Ви много за изчерпателното мнение! Няма да го местя тогава. Започнах да го прехвърлям на wordpress малко по малко на локал хост, но ще се спирам щом е кофти. Иначе с wordpress-a ми е много по-лесно и удобно. Спестява ми време. Голяма ли е вероятността да ми хакнат сайта ако е на wordpress и може ли това хакване да се спре по някакъв начин?

Направо се обърках, не знам какво да правя. Но щом е тъй никакво местене на друга платформа.
 
От: От: Новото Пингвинче - 2.1

Благодаря Ви много за изчерпателното мнение! Няма да го местя тогава. Започнах да го прехвърлям на wordpress малко по малко на локал хост, но ще се спирам щом е кофти. Иначе с wordpress-a ми е много по-лесно и удобно. Спестява ми време. Голяма ли е вероятността да ми хакнат сайта ако е на wordpress и може ли това хакване да се спре по някакъв начин?

Направо се обърках, не знам какво да правя. Но щом е тъй никакво местене на друга платформа.

От хакване не е застрахован никой сайт. В icn и superhosting има няколко полезни статии относно защитата на уърдпрес и как може да се подобри тя. Мисля, че и в directhost има, но не съм сигурна. В интернет пък е пълно с информация. Така, че просто трябва да се поразтърсиш как да си защитиш сайта - поне доколкото се може...
 
Re: Новото Пингвинче - 2.1

освен това един плъгин ви дели от секюрити което няма в 90% от скриптовете
wordpress.org/plugins/bulletproof-security/

wordpress е predimno хакван не заради ядрото ами заради неподдържани теми и плъгини и заради това че се ползват нулнати (който са си хакнати още преди да ги качат за сваляне безплатно)

ако се спазват основните изиксвания как пък аз нямам такъв от години...
 
От: От: Новото Пингвинче - 2.1

Благодаря Ви много за изчерпателното мнение! Няма да го местя тогава. Започнах да го прехвърлям на wordpress малко по малко на локал хост, но ще се спирам щом е кофти. Иначе с wordpress-a ми е много по-лесно и удобно. Спестява ми време. Голяма ли е вероятността да ми хакнат сайта ако е на wordpress и може ли това хакване да се спре по някакъв начин?

Направо се обърках, не знам какво да правя. Но щом е тъй никакво местене на друга платформа.

Според мен по-големия проблем от възможността за хакването на WP е в това, че като смениш на WP ще ти се сменят линковете и както каза потребителя по-горе класирането което имаш в google по ключовите думи на сайта ти ще бъде премахнато и посещенията към сайта ти ще намалеят.
 
От: Новото Пингвинче - 2.1

Това за линковете е вярно. Но по-добре да смени сайта в зародиш, ако няма много контент, защото колкото повече се трупа, толкова по-големи ще са загубите, защото съответно ще се трупат линкове, които после ще бъдат загубени.

Освен това, човека каза, че използва уеб билдър, а доколкото знам (понеже и аз съм работила - макар и малко с него), та знам че няма такова нещо като html и css в два отделни файла, а всичко е наведнъж. Drag & Drop - мисля, че това е повече от достатъчна причина да се смени на Wordpress или щом е толкова хаквана, може и друга - джумла, друпъл - ако щеш и блоспот, но мисля,ч е всяка цмс е по-добра от мазалото, което излиза с уеб билдър (като код става дума).

П.П.: Да не говорим, че на всяка страница трябва да слага код на брояч и т.н. в уеб билдър, за да си води някаква статистика, което си е малко доснадно и излишна загуба на време.
 
Последно редактирано:
Да минали на Wordpres от HtmlBuilder

ще си редиректне с 301 адресите има графичен тул Redirection слагаш старото урл слагаш новото и натискаш един буто по лесно няма на къде
 
От: Новото Пингвинче - 2.1

Благодаря на всички Ви. Още се колебая какво да правя! Голяма дилема е (поне за мен). Доста изчетох за "хакването на wordpress" - плашещо е. Доста хора се оплакват от хакване на сайтовете им. Не разбрах само от изчетеното - тези хакове единствено през админ панела на wordpress-a ли стават? Там ли трябва да е най-голямата сигурност? ако в плъгините всичко е наред де? По-малко плъгини - по добре! Наблягане на защитата на макс на админ панела, също и на C-Panel-a. Продължавам да чета и ще изгледам някое клипче в "тубата", за да ми се разясни още тоя въпрос. Няма да е лошо да ми подхвърляте още съвети, за което ще Ви съм адски благодарен.

Живи и здрави бъдете! Благодаря още веднъж!
 
От: Новото Пингвинче - 2.1

Взех решение. Твърдо ще го местя на wordpress. Основната причина е: Ако в досега направеният сайт, който има 500 страници трябва да направя някаква промяна относно функциалността, то трябва да преправя всички 500 страници с уеббюлдъра. Това ми коства около месец работа. Доста време, докато с wordpress-a ще е доста по-бързо. Има и други причини за да избера wordpress. Ще наблегна на секюритито и дано не се прецакам.

Благодаря Ви за съветите и се извинявам искрено, че превърнах заглавието на темата (Новото Пингвинче - 2.1) в моите проблеми. Прощавайте, може да ми изтриете постовете ако е нужно. Благодаря!
 

Горе