Да направя ли регистрацията задължителна?

Domsdey

Member
Здравейте, забелязвам, че най-редовно влизат гости във форума ми и четат разни теми, обаче без да се регистрират. Какво мислите, ако направя регистрацията задължителна, за да се четат постовете, дали това няма да има негативен ефект и да отблъсне посетителите?
 
От: Да направя ли регистрацията задължителна?

че закакво ?
които иска само да чете пак само ще си чете
на койот му се спами ще си се регистрира?
нали не ви плащат на регистриран потребител - каква полза от кухи регистрации :)
 
От: Да направя ли регистрацията задължителна?

Ще си унищожиш форума ако го направиш достъпен за четене само от регистрирани.
 
От: Да направя ли регистрацията задължителна?

Няма смисъл от задължителна регистрация. Може да направиш само да не могат гостите да коментират. Четенето е добре да е свободно по този начин ако им допадне форума ще се регистрират.

Ако обаче форума ти е към голям сайт… тогава може да си позволиш да сложиш задължителна регистрация.
 
От: Да направя ли регистрацията задължителна?

Аз също съм попадал на такива форуми ( има няколко големи авто форума ) със задължителна регистрация и съм ги затварял, а информацията която съм търсил е намирах от другаде.
Според мен не е добра идея.
Подкани ги доброволно по някакъв начин, като изтъкнеш предимства.
 
От: Да направя ли регистрацията задължителна?

Недей да се дразниш от тези потребители. По-натам можеш да заключиш определена секция от форума, която да е само за регистрирани.:)
 
От: Да направя ли регистрацията задължителна?

При задължителна регистрация най-много силно да ти се увеличи "Bounce rate" ;) Съдя по себе си - никога не съм се регистрирал само за да чета форум, винаги има откъде другаде да се намери инфото. Ако има друг бонус при регистрацията (линк за даунлод напр.) - тогава бих се регнал.
 
От: Да направя ли регистрацията задължителна?

Според мен даже ще е удобно гостите да _могат_ да коментират, стига да решат captcha (recaptcha, примерно). Така поне малко от малко ще ти пълнят форума, та дори и за един път да са там. По-добре е от нищо, нали?

В общи линии - ако са решили, че са за един път там, няма как да ги накараш да се регистрират. Пък ако един път не им стига, сами ще се регистрират.
 

Горе