Да не ме изпреварят:)

dalasweb

Well-Known Member
Тема за петък

Имаме един лаф по нашия край
Видиш ли някой в калта не му подавай ръка, а го настъпи отгоре.Там му е мястото, защото има друг лаф: една въшка, като се наяде излиза на челото.

Изумен съм от наглостта на прост и а и според него беден човек, макар че трябва да са хрисими такъв тип хора.
Та става въпрос за познат на мой познат на когото много му помагах и съветвах, тъй като виждам, че има нужда.
Сега малко стъпил на крака започна напоследък да наглее.
Работи малко, за да гледа сина си, който е шизофреник!
Държавата на сина отпуска пенсия и детски, които определено не стигат според него.
Но такива са законите и правилата в държавата. Другото, което ме изуми след вчерашния разговор.
Бащата казва заповеднически - богатите хората трябва да помагат.
Аз му отговарям - Никой не е ЗАДЪЛЖЕН да ти помага.
А той - аз не искам на мен да ми помагат, а на на сина ми
-той виновен ли е че е шизофреник.
Пак му казвам никой не е задължен и на сина ти да му помага освен държавните институции.
Според него богатия,затова е богат, защото е крал, давал малки заплати или някаква далавера е направил.Всичко е на гърба на други хора.
И продължава с рефрена богатите са длъжни да помагат защото са направили по нечестен път парите и споменава за свои познати богати, но не помагали защото са алчни и не не вярвали във господ.Които не помагали не били истински католици, мюсюлмани, християни и т.н.
Според религията 10% от спечеленото трябвало богатия да раздаде на бедните.
Казвам му религията няма нищо общо с това да помагаш.
Или си такъв човек или не.
Откъде знаеш твоите богати познати може да помагат или дават пари на някой друг или църква, джамия, но не на теб , защото си злобен и алчен и цънцара.Познават те от години.
Приятелят ми каза не се занимавай с него познавам го 25 години.
Преди години въртеше пазарджийски бизнес и имал пари и жена, която го напуснала.Оставила му е детето и избягала.Но проблема е , че е стиснат и има повече пари от други нуждаещи се, но пред хората само се вайка.
Даде ми пример, ако събере 10-на клошари около себе си.
След разговор с него всички клошари ще си свалят ризите да му помогнат от съжаление, а той има повече средства от тях, защото е ултра стиснат.Това му е в характера и чака други да развържат кесията, а не може да си харчи парите,които е спестил от бизнеса и дори средствата, които държавата му дава и иска още.

Но определено ме ядоса богатите са задължени да си раздават парите на бедните!

п.п. Неуспелия винаги са му виновни другите.

Спомням си статия за една американка клошарка.Нямала ток, да си стопли яденето.Все просела.Като починала намерили кеш 2000 000 $ в леглото и.
 
Последно редактирано:

Горе