Да не са легализирали продажбата на реплики ?

От: От: Да не са легализирали продажбата на реплики ?

А къде е законна?
Според мен, ако някъде нещо подобно се узакони то вероятността това да се случи тук е най-голяма тъй като все пак сме страната на неограничените възможности или възможните невъзможности:)

Не съм сигурна дали продажбата на реплики е легализирана някъде. А иначе не вярвам тези ограничения да отпаднат дори в България :))
 
От: Да не са легализирали продажбата на реплики ?

От друга страна има доста начини да се заядеш с т.н. "търговец", който ти е продал уж "оригинална" стока :)) Тъй като цените на тези стоки са достъпни за нашия пазар обаче, рядко някой се възползва от това си право и всички са доволни :))
 
От: Да не са легализирали продажбата на реплики ?

Преди една година бях решила да отворя свой онлайн магазин и се консултирах с адвокат. Когато го попитах как стоят нещата с продажбата на реплики, той ми отговори, че трябва да е изрично упоменато, че става въпрос за реплика. Незаконно е да се подвежда клиента, ако клиента е наясно какво купува - няма проблем. Щом адвокат го казва, значи би трябвало да е законна продажбата на такива стоки. Аз се чудя как ги внасят, защото съм чела, че на митницата ако има лого на дадена марка могат да ти го конфискуват или най-малкото да си платиш данъците като за оригинал. Така съм чувала, че правят в Германия, данъците се начисляват според стойността на продукта там, а не според тази която си платил.
 
От: Да не са легализирали продажбата на реплики ?

Като в БГ. Вкарваш си телефон за $50, обаче според митничаря тоя телефон струва $150 и иска да му платиш данък за толкова. А то ако е толкова скъп няма да си го купя от Китай, ама иди му обяснявай...
 
От: Да не са легализирали продажбата на реплики ?

Много приятна тема се заформи :) Аз си спомням че преди време продавалника го подгониха много сериозно за репликите и премахнаха всичко. Сега гледам че конкурента им, който се позиционира вече по-напред в търсачките цъфти от реплики ...
 
7 години по-късно... отново навсякъде всичко е бъкано с марки-реплики, какво се случва, вече никой ли не ги закача?
 
7 години по-късно... отново навсякъде всичко е бъкано с марки-реплики, какво се случва, вече никой ли не ги закача?

Да, никой не ги закача, а причината е -> Екскурзия и шопинг в Одрин, Пазаруване в Одрин - къде и какво да си купим евтино? Най-добрите пазари и дни за пазаруване. Какво е на добра цена в Одрин, Шопинг екскурзия до Одрин, Чорлу и Люлебургас


 

Горе