Да пишеш за пари...

apostol

New Member
ДА ПИШЕШ ЗА ПАРИ ИЛИ ТЕКСТОВО ОФОРМЛЕНИЕ
НА КОМЕРСИАЛНИЯ САЙТ


За да започнете успешен бизнес в Мрежата вие се нуждаете преди всичко от две неща:

- продукт или услуга, разрешаващи някакъв значим човешки проблем
- подходящ текст към вашия комерсиален сайт, който тласка към продажби

В САЩ един комерсиален текст, известен като copy или salesletter, обикновено струва не по- малко от 15 000 долара! Освен това съставителите на такива текстове нерядко изисква и 10 % от продажбите!...
Трябва да кажа, че тези съставители на рекламни текстове, известни вече и у нас под наименованието copywriter са заслужили всеки цент от тези високи хонорари. Защо ли? Защото 98 % от всички комерсиални сайтове в Мрежата чисто и просто не функционират. Те не могат да продадат нищо и собствениците им фалират. Според водещи експерти в областта на Интернет маркетинга главната причина за това състояние на нещата е липсата на подходящи комерсиални текстове. Защото текстът продава, а не дизайнът, графиките и картинките.

Говоря от личен опит, тъй като наблюденията ми през последните две години са доста красноречиви. Преживявал съм го лично- няколко наглед дребни промени в текстовете на моите сайтове предизвикваха наплив от посещения и множество продажби. Работата обаче е там, че аз зная какво и как да променя, защото съм автор на 15 много успешни книги, а освен това съм специализирал и маркетинг, реклама и PR зад граница.

Това действително е едно завидно преимущество. Трябва да си призная, че държа под око и сайтовете на конкуренцията. Наблюдавам все едно и също нещо: текстовете на тези пишман бизнесмени са несръчни, глуповати, нелепи. Посещенията на сайтовете им се въртят около нулата и собствениците им очевидно мизерстват.

Какво може да се направи ли? Много просто- трябва да се преработят текстовете! За целта обаче са нужни услугите на опитен copywriter. Бих препоръчал на всеки, който се кани да прави бизнес в Мрежата, да си намери преди всичко един такъв човек. След като той напише подходящ текст, дизайнерите трябва да изградят сайта около текста! Това е правилният път за създаването на успешен комерсиален сайт. В противен случай се стига до задънена улица. В нея, както вече споменах, се намират цели 98 % от всички комерсиални сайтове…

АПОСТОЛ АПОСТОЛОВ
 
Мдам в САЩ много неща струва много пари :) но трабва да си много доказано име или да подпишеш договор с голяма компания за да получиш такава сума за един текст
 
Честит да ти е сайта бате!
Успехи, усмивки и кинти да носи!
:wink:
 
Тази тема я виждам за втори път... първия път бе в един друг форум. Там драгия ни Апостол се бе регнал с друго име - > christy

защото съм автор на 15 много успешни книги
на тези пишман бизнесмени са несръчни, глуповати, нелепи...и собствениците им очевидно мизерстват
Защо ли ми звучиш като последовател на "професор" Вучков?

11_5051_1_ku4kov2_95.jpg
 
Може да звучи като Вучков, но поне г-н Апостолов е един добър пример за интернет маркетьор и (най-вероятно) интернет спамър.

Все пак честито, въпреки че не съм виждал тези бестселъри никъде, а съм фен на книгите.
 
Не забравяйте все пак...

Не забравяйте най- важното: НИКОЙ от нас НЯМА ДУМАТА! Думата има единствено и само Н. В. Пазарът. Препоръчвам ви да четете Наполеон Хил, който го е казал много добре: "Мненията са най- евтината стока, за която никой не дава пукната пара!"

Обаче! Години наред наблюдавам все един и същ бая смешничък феномен: инж. Ганев е петимен да "вземе становище", "да изкаже некои съображения", да сподели мнението си с хората. Без да си дава сметка за това, че на моменти става смешен... Дори жалък...
 
Грешката е моя!

Да, признавам: допуснал съм грешка, недоглеждане. Публикувам съм този материал преди време и напълно съм забравил. Между другото, той е част от книгата ми "Как да започнем успешен бизнес в Интернет", която ще бъде издадена догодина от издателство "Труд".

Ще трябва да се реванширам. Пускам веднага нов, много важен материал в този раздел.

Бъдете здрави и успех!
 
Еми,.... пожелавам успехи с книгата и да се продаде в голям мащаб. Няма да се разсърдиме, ако ни направите едно промо след издаване й. Някоя статия - за да привлечете вниманието ни към нея. Мерси и много успехи с книгата. :wink:
 

Горе