Да подкрепим Uber

От: Да подкрепим Uber

Аха, това че има едно нелегално нещо е причината да подкрепяш друго нелегално нещо? Ако утре някой убер шофер ти кръцне грацмуля, кой ще носи отговорност? На колко време минават психотестове шофьорите? На колко време колите им минават технически преглед?

Няколко въпроса за теб - От София ли си ? Возил ли се в такси ? Возил ли си се с Убер ?
Технически преглед всяка кола минава всяка година. Шоферите са в пъти по-възпитани от бакшишите, защото гонят хубав рейтинг. Колите са поддържани и чисти , щото са си техни.
На теб ако ти клъцне гракляна някой от фалшиво такси , кой носи отговорност ? Защо спират Убер , а оставят фалшивите - защото не се гледа дали е законно или не , а кой си плаща - това е . Никой не мисли за обикновенните хора , кое им е по изгодно.
 
От: Да подкрепим Uber

Не подкрепям когото и да било ако не работи по българските закони. Ако го подкрепям нали и аз съм за беззаконието :) е.а си думата :) хаха
 
От: Да подкрепим Uber

Няколко въпроса за теб - От София ли си ? Возил ли се в такси ? Возил ли си се с Убер ?
Технически преглед всяка кола минава всяка година. Шоферите са в пъти по-възпитани от бакшишите, защото гонят хубав рейтинг. Колите са поддържани и чисти , щото са си техни.
На теб ако ти клъцне гракляна някой от фалшиво такси , кой носи отговорност ? Защо спират Убер , а оставят фалшивите - защото не се гледа дали е законно или не , а кой си плаща - това е . Никой не мисли за обикновенните хора , кое им е по изгодно.

Ако спазват законите дали ще са толкова изгодни?
 
От: Да подкрепим Uber

Няколко въпроса за теб - От София ли си ? Возил ли се в такси ? Возил ли си се с Убер ?
Технически преглед всяка кола минава всяка година. Шоферите са в пъти по-възпитани от бакшишите, защото гонят хубав рейтинг. Колите са поддържани и чисти , щото са си техни.
На теб ако ти клъцне гракляна някой от фалшиво такси , кой носи отговорност ? Защо спират Убер , а оставят фалшивите - защото не се гледа дали е законно или не , а кой си плаща - това е . Никой не мисли за обикновенните хора , кое им е по изгодно.
Това, че има фалшиви таксита и т.н. по какъв начин те оправдава да подкрепяш други фалшиви таксита? Убер-то ти е изгодно, защото се скатават и не плащат данъци, шофьорите не плащат осигуровки и въобще аз лично не виждам разлика между една нелегална копърка и убер.
 
От: Да подкрепим Uber

Явно юбер е набрал голяма популярност щом се вдига толкова шум, а и се засягат интересите на таксиджиите, които са си мафия.
Една друга подобна услуга не набрала толкова скорост, явно не толкова популярна и в подобна област(превоз на товари, не хора) също би трябвало да бъде обявена за незаконна поради същите причини, става въпрос за куриерска услуга на подобен принцип, няма да я споменавам, но там не са засегнати ничии интереси все още.
Преди една седмица ползвах услугите им, изключително бързо и удобно и сам договаряш цената, предполагам, че ако беше по-популярна, щеше сериозно да удари градските куриери и също някой щеше да има интерес да я обяви за незаконна.
 
Последно редактирано:
От: От: Да подкрепим Uber

Явно юбер е набрал голяма популярност щом се вдига толкова шум, а и се засягат интересите на таксиджиите, които са си мафия.
Една друга подобна услуга не набрала толкова скорост, явно не толкова популярна и в подобна област област(превоз на товари, не хора) също би трябвало да бъде обявена за незаконна поради същите причини, става въпрос за куриерска услуга на подобен принцип, няма да я споменавам, но там не са засегнати ничии интереси все още.
Преди една седмица ползвах услугите им, изключително бързо и удобно и сам договаряш цената, предполагам, че ако беше по-популярна, щеше сериозно да удари градските куриери и също някой щеше да има интерес да я обяви за незаконна.

Плащат си за да тази популярност.
Имах вземане даване с едно НПО и там се вкопчили някви платени помияри и лобират яко за юберите.
Повечето за от Зелените, явно са ги пазарили на кило.
 
От: Да подкрепим Uber

Не трябва да ви пука за Uber ,а за парите влезли в БГ и изкарани от обикновенните хора ,ако се прави както повечето външни инвеститори изнасящи печалбата не ви трябва тая услуга .Те ще ни смъкват стандарта на живот източвайки ресурсите ни ,по добре шашмите на таксиджиите защото поне си харчат парите тук.
 
От: Да подкрепим Uber

Е аз ако съм шофьор на юбер ще си харча пачката тук:) и ще си плащам осигуровките сам, какъв е проблема, проблема е, че бъркат на бакшишите в джоба, това истината.
 
От: Да подкрепим Uber

Ако спазват законите дали ще са толкова изгодни?

Бинго! Също като онлайн букмейкърите, които могат да предложат супер коефициенти, защото не плащат никакви данъци. Ама обясни го това на тези, които виждат света в черно и бяло. Те си знаят едно: "Черепа монополист", "Черепа плаща, за да няма конкуренция" и т.н.
 
От: Да подкрепим Uber

Това, че има фалшиви таксита и т.н. по какъв начин те оправдава да подкрепяш други фалшиви таксита? Убер-то ти е изгодно, защото се скатават и не плащат данъци, шофьорите не плащат осигуровки и въобще аз лично не виждам разлика между една нелегална копърка и убер.

Аз се питам - ако и копърките и убер са нелегални (не отговарят на законите) защо едните не ги спират , а другите да. От там насетне ти си прави изводите.
И най-дразнещото е че убер работи поне в полза на хората , а другите скубят неориентирани чужденци или дошли от провинцията , които си нямат идея в какво се качват. Като ги друснат 100 лева и вече се усещат.
 
От: Да подкрепим Uber

Е аз ако съм шофьор на юбер ще си харча пачката тук:) и ще си плащам осигуровките сам, какъв е проблема, проблема е, че бъркат на бакшишите в джоба, това истината.
Ами съберете се хора с такива интереси и направете българска платформа с подобни характеристики на Uber и пригодена към нашите закони ,като гледам идеята нее толкова сложна . Дори аз самия бих помогнал безплатно за софтуерната реализация под андроид ,щом е за българска кауза .
 
От: Да подкрепим Uber

Аз се питам - ако и копърките и убер са нелегални (не отговарят на законите) защо едните не ги спират , а другите да. От там насетне ти си прави изводите.
И най-дразнещото е че убер работи поне в полза на хората , а другите скубят неориентирани чужденци или дошли от провинцията , които си нямат идея в какво се качват. Като ги друснат 100 лева и вече се усещат.
Какво значи да ги спират? Ако си шофьор на убер и сега продължат да ти се обаждат хора и да ги возиш, как ще те спрат? Просто няма да е през схемата на убер и приложението. Копърките не са централизирани и е нормално да не могат да ги засичат по този начин.
 
От: Да подкрепим Uber

Какво значи да ги спират? Ако си шофьор на убер и сега продължат да ти се обаждат хора и да ги возиш, как ще те спрат? Просто няма да е през схемата на убер и приложението. Копърките не са централизирани и е нормално да не могат да ги засичат по този начин.

Наемането на Убер става през приложение , не с телефонен номер. Кой нормален ще си разменя номера и ще звъни ...... да не са приятели ? От това мнение ясно личи че не си ползвал услугите и затова не знаеш.

Копърките трябва да ги забранят , а те не го правят. Има дело и уж трябва да платят някаква сума , но никой не я плаща , а те си работят спокойно.
 
От: Да подкрепим Uber

Ами съберете се хора с такива интереси и направете българска платформа с подобни характеристики на Uber и пригодена към нашите закони ,като гледам идеята нее толкова сложна . Дори аз самия бих помогнал безплатно за софтуерната реализация под андроид ,щом е за българска кауза .

Аз ще направя bOOber - същото като uber ама колите ще са мини купъри и шофьорите ще са топлес мацки, километър пробег ще е 4.99 лв., като ще има и по-скъпи маршрути като Цар Борис 3, Прага, Жълтите павета, Центъра, където е павирано ще е 5.99 лв. на километър по обясними причини за мъжете :D

Ще се возят много повече, без да отиват някъде :)

В момента съм отправил предложения към мастити инвеститори, но ако някой иска да се включи - може да ми пише на лично. Инвестирайте, защото това ще е новия мега хит!
 
От: Да подкрепим Uber

С мацкте е идейно, ама трябва да се качваме с каски в колите и застраховка живот, щото не става хем да си мацка, хем шофер.
Между другото аз ако съм, ще ги задължа да карат с дълги токчета за да е по-силна тръпката:D
 
От: Да подкрепим Uber

С мацкте е идейно, ама трябва да се качваме с каски в колите и застраховка живот, щото не става хем да си мацка, хем шофер.
Между другото аз ако съм, ще ги задължа да карат с дълги токчета за да е по-силна тръпката:D

Ще има и bOOber PLUS - мацките ще са по гащи. 10.99 лв. на км.
 
От: Да подкрепим Uber

Не знам, но като спомена мацки в коли и веднага ми изниква в подсъзнанието колите на една енергийна напитка, това е добра стратегия, ама само да не те обвинят, че мацките правят и други работи така както са по гащи няма начин да минат само с шофирането:mrgreen:
 
От: Да подкрепим Uber

Не знам, но като спомена мацки в коли и веднага ми изниква в подсъзнанието колите на една енергийна напитка, това е добра стратегия, ама само да не те обвинят, че мацките правят и други работи така както са по гащи няма начин да минат само с шофирането:mrgreen:

:D да се договарят с клиентите ако искат, шофьорките ще са от каталога на визаж ако има и доплащане :D
 

Горе