Да подразня хейтърите - Българите по-богати от 74% от хората по света!

От: От: От: Да подразня хейтърите - Българите по-богати от 74% от хората по света!

Сравняваш се с най-пропадналите и след това се радваш на резултатите. :D Обикновено хората се сравняват с най-добрите :twisted: (или с тези от тяхната категория за да не изпаднат съвсем от класациите).

Нали вдяваш, че това което говориш е за сравняване, а по-горе пишеш за "помятанията на статистиката" - ти говориш как да се сравняваме може и с под нас може и с над нас, но не виждам логика в писанията ти по-горе как по-добре да правим тези оценки( а и затова не взимаме средното на 2ма души а на цялото население :)).
Ок приеми го така 115 държави се сравняват с нас, а ние се сравняваме с 75 държави :) така по-добре ли е?
 
От: От: Да подразня хейтърите - Българите по-богати от 74% от хората по света!

С промити и болни десни мозъци не ми се влиза в спор тиквеник нито си ми на нивото нито на нищо.
Аз хейтъри съм писал, не очаквах платени тролове да пишат като теб .... Много ми е интересно да разбера безмозъчното ти поведение - ти му даваш черно на бяло нещо, което е обективно и е прието от всички експерти и по такъв метод се правят всички оценки от стат. институти на държавите без изключение - нашият вика на баба ти хвърчилото.

Този ти пост замаскирва избиване на комплексите ти или тоталната ти некомпетентност по темата?
 
От: От: От: Да подразня хейтърите - Българите по-богати от 74% от хората по света!

С промити и болни десни мозъци не ми се влиза в спор тиквеник нито си ми на нивото нито на нищо.

С този си пост дълбаеш в дебрите на платената тролска логика - интересна логика нямаш нито понятия по икономика, нито по статистически оценки - но имаш "самочувствието" да кажеш на човек, които от това прави пари "не си ми на нивото" (малко ми мяза чернобачкатор да отиде в изискан ресторант, където и една вода не може си поръча и да се прави на дръж ми шапката на всички).

Чудя се едно защо толкова държиш да искаш да докажеш на всички, че или си платен трол или че нямаш компетентност по дадените теми?

Ако искаш някой да те вземе на сериозно - говори логически аргументи, а не аргументи описващи селският ти бит. Може да кажеш това, не е вярно поради еди си кое, ако имаш проблеми пиши че автора на статията е объркал понятия и индекси или начин на оценка, не казвай кой какъв промит мозък или тиква е само защото ти си нямаш и понятие и ти е трудно да асимилираш света. Хайде със здраве и използвай сивото си вещество не за хулене и копи пейст а за мислене и продуктивни неща!
 
От: От: От: От: Да подразня хейтърите - Българите по-богати от 74% от хората по света

Абе ти са не спираш бе, тролски логики спамиш на макс на мен ми говори, че съм трол. Баси ненормалника си, явно като не ти се обръща внимание дълго време и закъсваш за парички. Айде бегай да лижеш там и стига си лял простите си статистики и си изкривявал мозъка на народа.
Я покаже една тема в която си писал нещо различно от тея твои тъпащини???
Всезнайко който се меша навсякъде за всичко и то с простотии. Хайде да те видим, нали си много открехнат???
Ти в теми за програмиране фейс мейс и тем-подобни се мешиш с твоито простотии, а като те оставиха известно време да не ти обръщат внимание и оцапа гащите и пуска тема веднага да дразнел хейтърите.
Няма такива акота като теб да знаеш.
С този си пост дълбаеш в дебрите на платената тролска логика - интересна логика нямаш нито понятия по икономика, нито по статистически оценки - но имаш "самочувствието" да кажеш на човек, които от това прави пари "не си ми на нивото" (малко ми мяза чернобачкатор да отиде в изискан ресторант, където и една вода не може си поръча и да се прави на дръж ми шапката на всички).

Чудя се едно защо толкова държиш да искаш да докажеш на всички, че или си платен трол или че нямаш компетентност по дадените теми?

Ако искаш някой да те вземе на сериозно - говори логически аргументи, а не аргументи описващи селският ти бит. Може да кажеш това, не е вярно поради еди си кое, ако имаш проблеми пиши че автора на статията е объркал понятия и индекси или начин на оценка, не казвай кой какъв промит мозък или тиква е само защото ти си нямаш и понятие и ти е трудно да асимилираш света. Хайде със здраве и използвай сивото си вещество не за хулене и копи пейст а за мислене и продуктивни неща!
 
От: Да подразня хейтърите - Българите по-богати от 74% от хората по света!

Това за зелето и свинското дето общо прави свинско със зеле го има навсякъде.

Примерно в Русия около 100 олигарха контролират около 30% от богатството. Справка за другите страни е 2-3 до макс 5%. Там не знам ама за тея със зелето сигурно рупат само кочана му. :lol: :lol: :lol:

Ако искате може да видите и САЩ. Там минималната заплата се определя от различните щати, но варира от 7 до 8-9 долара на час.

Ако си спомняте в МакДоналдс скоро протестираха аз увеличение на заплатите и им ги качиха май на 11 долара на час, което прави под 25 бона на година.

За справка лекари, адвокати, старши програмисти и пр среден управленски персонал взема над 100 бона годишно. Което прави разлика от 4-5 до 6-7 пъти.

Да не говорим за разните банкери и прочие и шефове какви бонуси си раздават за милиони.
 
От: Да подразня хейтърите - Българите по-богати от 74% от хората по света!

@Уни, онази тема за троловете трябва да си я припомниш - в момента изцяло сменяш фокуса на темата да покажеш ниското си ниво като обиждаш на личностно ниво без грам обективен аргумент.

Ако имаше сиво вещество щеше да разбереш, че не се меша в програмиране, защото не разбирам нищо от програмиране! За това наемам програмисти и им плащам по ХХХХ-Х лв на различни проекти, за жалост ако не беше такъв емоционален инфантил и ти щеше да ги работиш.
Ако имаше сиво вещество щеше да разбереш, че се занимавам в сферите на борсови спекулиране и инвестиране, бизнес, финанси и икономика.
Ако имаше сиво вещество щеше да разбереш какви теми съм пускал и щеше да разбереш, че всичко което съм писал е било базирано на обективни факти и аргументи.
Ако имаше сиво вещество нямаше да се правиш на двуличен педераст( ще попиташ защо точно педераст, ами защото нищо мъжко няма в поведението ти) и да ме плюеш и обиждаш на създадена от мен тема, която е базирана статия не писана от мен базирана на обективна статистика и оценки.

Ако имаше сиво вещество никой нямаше да те вземе за платен трол или двуличен педераст защото щеше да провериш най-малкото дали това е така дори проста справка тук https://en.wikipedia.org/?title=List_of_countries_by_GDP_(PPP)_per_capita щеше да видиш, че е така. Ако имаше сиво вещество щеше да седнеш и да дълбаеш в числата примерно тук http://data.worldbank.org/indicator...pi_data_value+wbapi_data_value-last&sort=desc и да кажеш защо не си съгласен ... но е по лесно да плюеш другите - не знам за теб ама мега педалско е поведението ти, човек пуска нещо и някъв педал почва да обижда на ляво на дясно неща не свързани с темата - мега педарстко не знам дали си съгласен?

Та ако няма какво да кажеш стига си спамил - казах това е тема за хейтъри, а не за тролове и стига си избивал педарстията на ляво и на дясно! Прави се на село какъв мъж си, тук си знай мястото - такива като теб дори с индийците не може да се конкурирате на пазара - така, че знай си гьола!
 
Последно редактирано:
От: Да подразня хейтърите - Българите по-богати от 74% от хората по света!

Това за зелето и свинското дето общо прави свинско със зеле го има навсякъде.

Примерно в Русия около 100 олигарха контролират около 30% от богатството. Справка за другите страни е 2-3 до макс 5%. Там не знам ама за тея със зелето сигурно рупат само кочана му. :lol: :lol: :lol:

Ако искате може да видите и САЩ. Там минималната заплата се определя от различните щати, но варира от 7 до 8-9 долара на час.

Ако си спомняте в МакДоналдс скоро протестираха аз увеличение на заплатите и им ги качиха май на 11 долара на час, което прави под 25 бона на година.

За справка лекари, адвокати, старши програмисти и пр среден управленски персонал взема над 100 бона годишно. Което прави разлика от 4-5 до 6-7 пъти.

Да не говорим за разните банкери и прочие и шефове какви бонуси си раздават за милиони.

За това са измислили разделянето на 5 групи - бедни, богати, средна класа, ниска средна класа, висока средна класа! Може избереш която и да е група и да съпътстваш и ти е ясно и на теб, че винаги ще има разминаване в извадката, но пак ти е ясно, че голямата извадка изчиства резултата и пак ти е ясно, че няма други обективни сравнителни оценки.

Може от тази оценка да изкараме неравенството и пак ще има сходни резултати и пак на теб това ти е ясно:)
Също така зелето и свинското нали ти е ясно, че се разпределя на милиони не на двама :)
 
От: Да подразня хейтърите - Българите по-богати от 74% от хората по света!

Тая статистика нищо не ни топли, все едно аз да се сравнявам с мангала дето го гледам в момента от прозореца и да ми става хубаво.... Блеки, я извади къде се намираме спрямо европейските държави, Русия и Турция, включително.
 
От: От: Да подразня хейтърите - Българите по-богати от 74% от хората по света!

Тая статистика нищо не ни топли, все едно аз да се сравнявам с мангала дето го гледам в момента от прозореца и да ми става хубаво.... Блеки, я извади къде се намираме спрямо европейските държави, Русия и Турция, включително.

Че кой е казал, че трябва да топли?
Просто ми писна с мега хейта, че сме най-най-най на майната си зле ... като обективно не е така.
За ЕС сме на последно - Турция и Русия са пред нас:
http://data.worldbank.org/indicator...pi_data_value+wbapi_data_value-last&sort=desc

Не ти ли е странно по обективен начин човек вижда къде е, обаче мега негативизъма и цялата омраза не може да го накара да приемеш това и почва да хулиш, че не било така малко като Стокхолмският синдром. Българите спрямо целият свят не сме дори под средната, но пък сме в челните позиции на негативизма еди го разбере.

Пак казвам има страни които нямат нашите блага и са в пъти по щастливи от нас ... Не те ли кара да се замислиш?
 
От: Да подразня хейтърите - Българите по-богати от 74% от хората по света!

За да няма не разбрали, това са индикатори с които работят всички и да има статистически интересни момемнти, ако извадката е малка. Да ако има шепа олигарси и много бедни като цяло ще има средно умерено хора скинти, за това си има оценки, който разделят доходите в различни групи и така се мерят по точно, но пак може да има размивания. С това се работи, това има друго не е измислено, ако имате по съвършен начин сигурно ще спечелите Нобеловата награда от раз!

По какъвто метод правите оценка сравнете страните и ще видите, че пак не е зле положението - аз не виждам тука липса на комунални услуги, продоволствени кризи, войни и т.н така, че е нормално към всички тези, хора да избивате комплекси, че сме зле, като не сме. А това, че много обичаме да не приемаме реалността си е наш проблем - пак казвам по-добре сме по-всички показатели от преди 10+ години, но негативизъма е на макс и окупираме топа - що ли?
 
От: От: От: Да подразня хейтърите - Българите по-богати от 74% от хората по света!

Това е така, защото българина си знае мястото и усеща, че мястото му не е там, където е в момента. Това го прави нещастен и негативно настроен към всичко.



Че кой е казал, че трябва да топли?
Просто ми писна с мега хейта, че сме най-най-най на майната си зле ... като обективно не е така.
За ЕС сме на последно - Турция и Русия са пред нас:
http://data.worldbank.org/indicator...pi_data_value+wbapi_data_value-last&sort=desc

Не ти ли е странно по обективен начин човек вижда къде е, обаче мега негативизъма и цялата омраза не може да го накара да приемеш това и почва да хулиш, че не било така малко като Стокхолмският синдром. Българите спрямо целият свят не сме дори под средната, но пък сме в челните позиции на негативизма еди го разбере.

Пак казвам има страни които нямат нашите блага и са в пъти по щастливи от нас ... Не те ли кара да се замислиш?
 
От: От: От: Да подразня хейтърите - Българите по-богати от 74% от хората по света!

Това е така, защото българина си знае мястото и усеща, че мястото му не е там, където е в момента. Това го прави нещастен и негативно настроен към всичко.

Сега можеш ли да си представиш титаничното дело на Левски и всички революционери, защото масата тогава са знаели къде им е мястото - ако ги нямаше сигурно знаеш какво щеше да е.

Аз не мисли, че в другите страни положението не е по различно - пак ти казвам, гледах некви в крайни квартали в Богота - нямат никви условия, скиваш коптори и едни усмихнати щастливи споделят и най-малкото с другите и виждаш как са смирени и имат плам в очите ... не знам, в БГ ако искаш може да промениш реалността си и тези около теб - но това знаеш, че не е до всеки. Знаеш какво е писал Вазов - знаеш как вечерно време са говорели за революции в кръчмата а на сутринта ...
 
От: Да подразня хейтърите - Българите по-богати от 74% от хората по света!


Това това е пълна глупост, но няма как иначе виж кой е източника.
Виж какви са цените на внос в ЕС https://ycharts.com/indicators/europe_natural_gas_price умножи го по 36 и това е цената на вноса в ЕС на 1к кубика - разбира се спот цени - от там на сетне как става 2-3 пъти само руските държавни анализатори знаят ...

ПП Не виждам каква е връзката на цената на газ с темата?
 
От: От: Да подразня хейтърите - Българите по-богати от 74% от хората по света!

ПП Не виждам каква е връзката на цената на газ с темата?
Амчи то язе винаги намирам връзка, примерно ако си измерваме богатството с газа нема ли връзка
Само не знам зали да им вярвам, уж братушки па ни шибат газа на висока цена, а швабите плашат по малко,,, да викат братушки тогази на швабите, ае сиктир и турски поток ни готвят,,,
 
От: Да подразня хейтърите - Българите по-богати от 74% от хората по света!

Това, че живеем по-добре от 74% от населението не показва, че ние живеем добре, а че има хора, които живеят много зле. Нормално е, да се сравняваме с Европа, а не със страните от Африка или Азия/Латинска Америка, защото не сме нито географски, нито културно там. Да не говорим, че в момента сме най-бедните в един общ пазар (европейския), което също не е без значение. Та, в случая нас ни интересува къде сме спрямо Европа или с други думи - на дъното.
 
От: Да подразня хейтърите - Българите по-богати от 74% от хората по света!

Това, че живеем по-добре от 74% от населението не показва, че ние живеем добре, а че има хора, които живеят много зле. Нормално е, да се сравняваме с Европа, а не със страните от Африка или Азия/Латинска Америка, защото не сме нито географски, нито културно там. Да не говорим, че в момента сме най-бедните в един общ пазар (европейския), което също не е без значение. Та, в случая нас ни интересува къде сме спрямо Европа или с други думи - на дъното.

Ами налиточно туй и язе казвам от няколко поста насам,,, зависи от гледната точка, не от кафявата точка :oops:
 
От: Да подразня хейтърите - Българите по-богати от 74% от хората по света!

Това, че живеем по-добре от 74% от населението не показва, че ние живеем добре, а че има хора, които живеят много зле. Нормално е, да се сравняваме с Европа, а не със страните от Африка или Азия/Латинска Америка, защото не сме нито географски, нито културно там. Да не говорим, че в момента сме най-бедните в един общ пазар (европейския), което също не е без значение. Та, в случая нас ни интересува къде сме спрямо Европа или с други думи - на дъното.

Това, че някой живее по зле, не означава ли, че ние живеем по-добре?
Идеята е нали да правим икономическа, а не културна съпоставка?

Когато сравняваш ЕС е едно, а когато се сравняяваме със света е друго и това цели темата да каже - че не сме най-голямата мизерна дупка на света, както много им е кеф да ни изкарват.

Та с връзка с това - http://www.dnes.bg/mish-mash/2015/0...bokluci-istinskata-indiia.268081,image1#photo
 
От: От: Да подразня хейтърите - Българите по-богати от 74% от хората по света!

Амчи то язе винаги намирам връзка, примерно ако си измерваме богатството с газа нема ли връзка
Само не знам зали да им вярвам, уж братушки па ни шибат газа на висока цена, а швабите плашат по малко,,, да викат братушки тогази на швабите, ае сиктир и турски поток ни готвят,,,

Защо не видя линка, който ти дадох и да правиш сметките сам?
Ако газа беше фактор, Русия щеше да е най-богатата страна но уви - там е най-богата страна на олигарси!
 

Горе