Да подразня хейтърите - Българите по-богати от 74% от хората по света!

От: От: Да подразня хейтърите - Българите по-богати от 74% от хората по света!

Защо не видя линка, който ти дадох и да правиш сметките сам?
Ако газа беше фактор, Русия щеше да е най-богатата страна но уви - там е най-богата страна на олигарси!

Уф, деда знам на кой да вервам с тези статистики
Сега гледах една статистика за предприемачество и хич не бяхме добре на световно и европейско ниво, ама на балканско ниво може се класираме в тройката,,, я не знаю
 
От: Да подразня хейтърите - Българите по-богати от 74% от хората по света!

Блеки затрудних лита с отговора, че толко време н можа да го измъдриш
Язе не сам хейтър, ама търсим реалното, дай нешо по близко до истината
 
От: Да подразня хейтърите - Българите по-богати от 74% от хората по света!

Баси заглавието.....
 
От: Да подразня хейтърите - Българите по-богати от 74% от хората по света!

Какво да си ме затруднил? Имам живот отвъд форума, за разлика от някой тролове така, че на нощен живот го ударих малко.

Та по въпроса ти вярвай на логическото си мислене и проверка на инфото по различен начин.
Иначе след 45 години комунизъм избил цвета на нацията, изкоренил предприемчивото в хората, е нормално да е зле положението - това да не ти е Царска България, когато всички са работили за себе си и са се обединявали с други доброволно и са създавали блага - тогава предприемаческата култура ни е била на висота, няма как иначе да е след като толкова тясно свързани сме били с водещият капитал от Европа!

Проста съпоставка през него период сме били Европейски ориентирани и сме били предприемача и пазарна икономика, а на изток болшивизъм - глад и мизерия, тук просперитет, послед 45 болшивико-комунизъм и ти си седнал се чудиш вярна ли е статистиката ами няма как да не е :)
 
От: Да подразня хейтърите - Българите по-богати от 74% от хората по света!

Какво да си ме затруднил? Имам живот отвъд форума, за разлика от някой тролове така, че на нощен живот го ударих малко.

Та по въпроса ти вярвай на логическото си мислене и проверка на инфото по различен начин.
Иначе след 45 години комунизъм избил цвета на нацията, изкоренил предприемчивото в хората, е нормално да е зле положението - това да не ти е Царска България, когато всички са работили за себе си и са се обединявали с други доброволно и са създавали блага - тогава предприемаческата култура ни е била на висота, няма как иначе да е след като толкова тясно свързани сме били с водещият капитал от Европа!

Проста съпоставка през него период сме били Европейски ориентирани и сме били предприемача и пазарна икономика, а на изток болшивизъм - глад и мизерия, тук просперитет, послед 45 болшивико-комунизъм и ти си седнал се чудиш вярна ли е статистиката ами няма как да не е :)

То не само предприемачеството, но и политиката ни е заразена с червена мана, и затова българската икономика съхне,,, требе ни некой пестицид ама не са сещам за български, пак ши трява да внасяме, да го ева,,, една Сириза ще свърши равота спорид мени,,, к мислиш
 
От: Да подразня хейтърите - Българите по-богати от 74% от хората по света!

То не само предприемачеството, но и политиката ни е заразена с червена мана, и затова българската икономика съхне,,, требе ни некой пестицид ама не са сещам за български, пак ши трява да внасяме, да го ева,,, една Сириза ще свърши равота спорид мени,,, к мислиш

Една Сириза или бялата злата, ще ни довърши тотално и ще ни нулира стил 97-ма - не е решението популизъм на макс, а реформи на макс и намаляване на тази глупост наречена социална държава, като цяло държавата трябва се отдръпне от редица сектори и тогава ще почнем с бързи темпове да се оправяме, но уви няма да има пари за крадливите политици.

Прост въпрос мислиш, че е трудно да реформираш спешна помощ да я модернизираш и т.н - никакъв проблем, ама не може се краде ще дадеш 100-200 милиона за това, но не може крадеш, но дай 1 милиард в различни други проекти и 100-200 милиона в джоба ...
Нали не мислиш, че е проблем да въведем ел. администрация като в Естония - да ама от де ще цоца държавата такси и тази армия от паразити, които са корумпирани и те ще спрат не мислиш за тях ах ти лош човек :D
До вечерта мога да пиша но няма смисъл, Естония върви по правилният път и дърпа яко на пред - дори и копи и пейст да правим ще сме много напред но и за това трябва сиво вещество! Както разбрахме сивото вещество е важно както за троловете така и за политиците, а и за народа, които ги избира - като цяло все е дефицитно!
 
От: Да подразня хейтърите - Българите по-богати от 74% от хората по света!

Не си прав, защото България не е социална държава, иначе съм съгласен за реформите и естонския модел, ама,,, нема да вирее при нащи условия, шото имаме много вредители по културите, калинки, брмбари, ориенталски скакалци и листни въшке,,, питай Градинарски за думатения мулец ко неми верваш
 
От: Да подразня хейтърите - Българите по-богати от 74% от хората по света!

Не си прав, защото България не е социална държава, иначе съм съгласен за реформите и естонския модел, ама,,, нема да вирее при нащи условия, шото имаме много вредители по културите, калинки, брмбари, ориенталски скакалци и листни въшке,,, питай Градинарски за думатения мулец ко неми верваш

Не знам как наричаш едни да работят и да имат задължения, а други да имат прав и да не работят :)
 
От: Да подразня хейтърите - Българите по-богати от 74% от хората по света!

Не знам как наричаш едни да работят и да имат задължения, а други да имат прав и да не работят :)

За сиганите ли хортуваш, шото пенсийнерите дето са бъхтили цял живот какво право имат, освен на мизерна пенсийка и за доктор си плашат и за лекарства
Ти по добре са запознай със социалните практики на развитите капиталистически държави и дай една класация, колко социална е България като държава,,, пак сме на опашката
 
От: Да подразня хейтърите - Българите по-богати от 74% от хората по света!

Мислиш ли?
Виж колко е процента на държаните разходи от БВП и тогава виж къде си :)

А точно тях споменавам, както и всички други които са в бизнеса да са на хранилка на държавата, докато са в активна възраст и предпочитат да са там вместо да поемат инициативност и това е не защото нямат възможност и тогава ще видиш колко си социален и ли не - пак казвам гледай парите.

А за пенсионерите виж едно Чили и се надявам да ме разбереш къде са те и къде сме ние :)
 
От: Да подразня хейтърите - Българите по-богати от 74% от хората по света!

Добре ве Блеки, казваш че са много спрямо БВП, а как да увеличим това БВП не казваш
Като нямаш пари, а имаш идея не теглиш ли кредит, ама нищо такова не се прави за България
 
От: Да подразня хейтърите - Българите по-богати от 74% от хората по света!

Добре ве Блеки, казваш че са много спрямо БВП, а как да увеличим това БВП не казваш
Като нямаш пари, а имаш идея не теглиш ли кредит, ама нищо такова не се прави за България

Бластерче, нищо лично, но формата на диалог с теб прескача много бързо и вкарваш неща за аргументи, които не съм казвал или нещо, което не е от темата.
Не съм казал как да го увеличим, защото говорихме че имаме раздута държава. А как да го увеличим е просто, но нали ти е ясно, че няма как да се цоца.

Как според теб БГ след 1878 без пари без нищо и в няколко войни и национални катастрофи за няколко десетилетия върви с бързи икономически темпове?
Просто е по-малка държава и регулация повече пазар повече бизнеси повече производство повече доходи просто е!
Бластече, държавата не създава нищо, тя е паразит и смучи - питаш ме как някой здрав човек ако му накачулиш паразити и почнат го смучат що умира и как паразитите ще му помогнат да не умре - паразита не може му помогне, когато го премахнеш дори човека да е на ръба ще се възстонови, върни паразита и човека умира - дано разбираш какво ти казвам
 
От: Да подразня хейтърите - Българите по-богати от 74% от хората по света!

Бластерче, нищо лично, но формата на диалог с теб прескача много бързо и вкарваш неща за аргументи, които не съм казвал или нещо, което не е от темата.
Не съм казал как да го увеличим, защото говорихме че имаме раздута държава. А как да го увеличим е просто, но нали ти е ясно, че няма как да се цоца.

Как според теб БГ след 1878 без пари без нищо и в няколко войни и национални катастрофи за няколко десетилетия върви с бързи икономически темпове?
Просто е по-малка държава и регулация повече пазар повече бизнеси повече производство повече доходи просто е!
Бластече, държавата не създава нищо, тя е паразит и смучи - питаш ме как някой здрав човек ако му накачулиш паразити и почнат го смучат що умира и как паразитите ще му помогнат да не умре - паразита не може му помогне, когато го премахнеш дори човека да е на ръба ще се възстонови, върни паразита и човека умира - дано разбираш какво ти казвам
Спорид мени държавата създава бизнес климата, ама социалните политики също са важни, защото дигат потреблението
Не е грешно да си оправиш държавата с дългове, ако ще направи разтеж, но ти говориш само за орязване и строга фискална политика, а това води до бедност
Кажи ми как Германия се възстановява след ВСВ, не е ли плана Маршал и какъв е този план
А ние от соца излизаме като след война и искат от нас строга фискална политика, т.е. постоянно да сме бедни
Ето това не харесвам на ЕС, че има икономически граници, а сме европейска общност, да ама некои богати други бедни, някои социални а други не и още много разлики
Каква общност може да сме тогава, айде кажи
 
От: Да подразня хейтърите - Българите по-богати от 74% от хората по света!

Спорид мени държавата създава бизнес климата, ама социалните политики също са важни, защото дигат потреблението
Не е грешно да си оправиш държавата с дългове, ако ще направи разтеж, но ти говориш само за орязване и строга фискална политика, а това води до бедност
Кажи ми как Германия се възстановява след ВСВ, не е ли плана Маршал и какъв е този план
А ние от соца излизаме като след война и искат от нас строга фискална политика, т.е. постоянно да сме бедни
Ето това не харесвам на ЕС, че има икономически граници, а сме европейска общност, да ама некои богати други бедни, някои социални а други не и още много разлики
Каква общност може да сме тогава, айде кажи

Икономически си в грешка, но е нормално - едно е строга фискална политика когато държавата ти е равно на ред и дисциплина, друго е фикслана политика и да си Гърция - правиш разликите.
Орязване на разходи, не води до бедност проста сметка след като фалирахме 96-та ударихме дъното и трябваше да режеш и приватизираш всичко с дълг към БВП огромен - сега сме по добре от тогава и то в пъти и дълга спрямо БВП е паднал в пъти.

На теб ти е трудно да коцептуализираш социума и икономиката без монопол на държавата.

Дай да си говорим право здравеопазването как е - тшак на квадрат нали? Държавата тотален монопол.
А как е бизнеса с колите и серивиза им - нулев без проблем.
Та значи се пита не можеш ли да имаме частни застрахователни здравни каси с лични партиди и ако стане нещо се покрива от тях?
Имам в пъти повече болници от колкото има в ЕС средно и в пъти повече шит, щото огрмната част държавно пак монополец.

Само в тези 4 реда се губят милиарди!

Дай сега пенсиите - НОИ финансира една 50%, другото е на бюджета - по дефиниция е фалирала тази система. Отново държавна с перспективи за тотален шит или никва пенсия или малко.
През 80-те Чили се реформира и сега цялата им пенсионна система е капиталова - държавно няма! Мога да изброявам още държави с подобни примери.

Та в пенсията хората са изгубили десетки милиарди през години даваш адски много срещу обещания за напред дадени от хора, които няма да са дори и живи когато ти си пенсионер - найс!

Сега не ми се говори за държавните компании, които ги дотираме като луди.

Дай си говорим за администрацията - та издръжката на близо 140к спрямо думите на Горанов е 3.5 милиарда лв, без заплатите!
БГ е на 8 място в света по брой полицаи на глава от населението.
Супер раздута администрация с тежък бюрократичен режим - десетки хиляди заети там - всяка община с кмет, съветници, секретарки и нам си какво всеки с кола - Балчик кмета с кола за над 150к.

Дай да си говори за монопола е енергетиката - чисто тотален държавно гарантиран монопол! Няма конкуренция няма пазар няма нищо - пак с убийствени загуби.

Сега не ми се говори за социалните разходи там е ясно.

Та питаш ей така става има в държавата неефективност за милиарди, които по никакъв начин няма да доведат до бедност по простата причина тези милиарди ще останат в нас хората. Данъците ще са мижави просто защото няма да изхранваме този паразит.
Пазар и пазарна икономика, конкуренция и дерегулация - това е виж Хонг Конг виж Сингапур и после си говори пак, ще сме бедни или не.

Но ти казвам виж царска БГ, огромна част от разходи и данъци ги е нямало и над 85% от БВП е дело на предприемачите - ха сега си представи ако нямахме окупация и 45 години комунизъм приет след танковете, къде щеше да е БГ - с такъв огромен и производителен потенциал!
 

Горе