Да се предпазим от скритите ФБ лайкове.

Смятате ли, че лайк джакинга е неморален?


  • Общо гласове
    68
От: Да се предпазим от скритите ФБ лайкове.

Наистина ли си мислиш, че някой е вложил милиони долари само, за да може да си качваш снимките и да си споделяш рецепти за лозови сърми? :) Първоначалният замисъл на фейсбук е машина за пари и база данни с потребители, която да се използва. Живеем в информационната ера, информацията струва пари.
 
От: Да се предпазим от скритите ФБ лайкове.

Може би щеше да е много близо до първоначалния си замисъл - просто връзка между едни хора...
В такъв случай щеше да е aha.bg или gepime.bg само че с различен дизайн....
 
От: Да се предпазим от скритите ФБ лайкове.

Аз пък гласувах да, а исках с не.

В бизнеса не може да се говори за морал, ама хич. Щом е законно и доходоносно, значи е задължително да се практикува от предприемача. С морал доникъде не се стига. Най-малкото, колкото и да си морален, насреща не можеш да очакваш морал. Това с практиката прави всеки или неморален или аут оф дъ бизнес. Съдя по себе си. Колкото повече време минава, толкова повече не ми пука за нищо. Най неморални са потребителите, на услугите и стоките, които продаваме и предлагаме, онлайн и офлайн. Ако им се удаде възможност те измушкват без да се замислят и то по най-неморалния начин.... Щом на хоризонта има някаква колективна глупост, която може да ти донесе изгода редно е да се използва.
 
От: Да се предпазим от скритите ФБ лайкове.

Никъде не съм видял да пише, че е законно.
 
От: Да се предпазим от скритите ФБ лайкове.

Аз пък не съм видял да пише, че е незаконно (според кои закони?).
 
От: Да се предпазим от скритите ФБ лайкове.

Най-лошото е че социалната мрежа се пълни с всевъзможни глупости, които първо въобще не са верни, второ не са много морални и по-някога и снимките са гадни и са за +16!
Аз чисто като потребител много ме дразни да ме спамят даже наскоро Unlike - нах доста страници на личният ми профил.

НО БИЗНЕСА си е БИЗНЕС!
 
От: Да се предпазим от скритите ФБ лайкове.

Те банват страници и без особена причина, това как да го разбираме?
 
От: Да се предпазим от скритите ФБ лайкове.

Хайде да попитаме тези, които отговориха с "НЕ", колко пъти са прецаквани от Godaddy примерно с presales оферти. Говоря за тези допълнителни услуги, които в процеса на поръчка на промоционален домейн са отбелязани по подразбиране и ако не махнеш отметката, ти го набутват с +20,30 долара накрая или при подновяване, само защото не си обрънал внимание, че е отбелязано "Желая да ползвам ...... " ? Анкетата тук не е дали е печеливш и рискован бизнес или не, а дали е морално или не. Колко от Вас са пускали тема във форума "Godaddy ми чарджиха картата $20 за някакъв линстинг, който не съм поръчвал?"
 
От: Да се предпазим от скритите ФБ лайкове.

Хайде да попитаме тези, които отговориха с "НЕ", колко пъти са прецаквани от Godaddy примерно с presales оферти. Говоря за тези допълнителни услуги, които в процеса на поръчка на промоционален домейн са отбелязани по подразбиране и ако не махнеш отметката, ти го набутват с +20,30 долара накрая или при подновяване, само защото не си обрънал внимание, че е отбелязано "Желая да ползвам ...... " ? Анкетата тук не е дали е печеливш и рискован бизнес или не, а дали е морално или не. Колко от Вас са пускали тема във форума "Godaddy ми чарджиха картата $20 за някакъв линстинг, който не съм поръчвал?"
Мен лично редовно ме вкарват в страници, които не съм харесал, но не ми и пука.

Относно примера - не е добър. В единия случай ти вземат пари, в другия не става дума за пари.
 
От: Да се предпазим от скритите ФБ лайкове.

Защо да не е добър - и в двата случая, това което зависи от твоето решение "Да" или "Не" се прави във фонов режим. Ако на тебе не ти пука, на други им пука. Може би FB профила си не го ползват само за фишеци през пуберитетките, ами за служебни нужди.
 
От: Да се предпазим от скритите ФБ лайкове.

Морално, аз пак не мога да разбера за какъв морал става въпрос тук? Дали ще накарам някой да стане фен на страница, за която не знае или ще му набутам рекламно съобщение с платения вариант на фейсбук - каква е разликата? И в двата случая потребителят ще види рекламата без да го е искал, само че в единия случай фейсбук са прецакани. Е, тук адвокати на фейсбук ли има?

п.п. Да поясня, че тия схеми не ги правя, а просто защитавам принципа :)
 
От: Да се предпазим от скритите ФБ лайкове.

п.п. Да поясня, че тия схеми не ги правя, а просто защитавам принципа :)
Хайде редактирай това малко във вида "...тия схеми ВЕЧЕ не ги правя" ;) Като "тия схеми" не означават само скрит бутон де :)
 
От: Да се предпазим от скритите ФБ лайкове.

Аз пък не съм видял да пише, че е незаконно (според кои закони?).
Ще разбереш някой ден.
Ти му говориш, той ти приказва. Айде все прав да си.

То ако не е в разрез с правилата им този модул,скрипт или каквото и да е няма да се продава от сульо и пульо
 
От: Да се предпазим от скритите ФБ лайкове.

Браво на теб!

Народен човек съм.... :)
 
Re: От: Да се предпазим от скритите ФБ лайкове.

Морално, аз пак не мога да разбера за какъв морал става въпрос тук? Дали ще накарам някой да стане фен на страница, за която не знае или ще му набутам рекламно съобщение с платения вариант на фейсбук - каква е разликата? И в двата случая потребителят ще види рекламата без да го е искал, само че в единия случай фейсбук са прецакани. Е, тук адвокати на фейсбук ли има?

п.п. Да поясня, че тия схеми не ги правя, а просто защитавам принципа :)

Разликата е че фейсбук ми дава нещо в замяна :) ползване на ситемата им като място за снимки и инструмент за контакт с приятели и познати :) като ползва данни който съм се съгласил да дам...

Лайкджак страницата не ми дава нищо само взима :)
 
От: Да се предпазим от скритите ФБ лайкове.

Лайкджак страницата не ми дава нищо само взима и след това ме използва
Истината е, че всеки, който не харесва страницата и не иска да получава публикации от нея се отписва веднага щом види първия пост от нея. Но за повечето хора т'ва е без значение, на тях не им пука къде са фенове и къде не - колкото повече простотии получават във фийда, толкова по-интересно за тях. Ето защо лайкджакинга е успешен метод - защото потребителите са такива.
 

Горе