Да се учим на SEO от д-р Енчев...

От: Да се учим на SEO от д-р Енчев...

Doctor_BG - виж предното ми мнение:

Преди да се изказвате така "компетентно" за "френдли линкове" - други примери няма ви давам, само този - моля, погледнете урл адреса както на тази тема, така и на самия форум, и после вижте как се класират темите в серпа. Понаучили нещо за seo-то и навсякъде повтарят мантрата "френдли линкове"... смешна работа.

Някой бил казал някъде... смешни сте! Аз ви давам реални, действащи примери, които не можете да оборите, а вие си повтаряйте до несвяст: "Тоя "seo guru" така каза и написа, значи той е прав а другите грешат, тогава ще правим само това, което той казва и ще цъфнем и вържем."
 
Не знам какви гурута сме, ама май никой не е:

url-anatomy.gif


Човек, моля ти се. Това, че е най-основния или приоритетен елемент от on-page SEO, не значи, че трябва да е така направено. И само за протокола, индекса или рут домейна прави дубликейт на т.нар. "добре направен линк" - doctorenchev.bg/index.php?p=1&l=1

Просто човека не си е довършил някои неща по CMS-а, но ако не е оптимизатор, реално не му влиза в работата. Оптимизаторът ще си чупи главата после. Или търси добър девелопър да ги оправя тия неща, или си комуникира с автора на системата, да съдейства. Което е може би извън вече уговорките, защото в офертата е пишело - сайт, а не сайт с красиви адреси, оптимизирани за Google. :) 100% е някой от тези сценарии.
 
От: Re: Да се учим на SEO от д-р Енчев...

Човек, моля ти се. Това, че е най-основния или приоритетен елемент от on-page SEO, не значи, че трябва да е така направено.

Точно така, правилно е, не значи. Вярно - хубаво е да е добре направен урл адреса, но винаги се дразня когато някой го повтарят като мантра: "ако нямаш френдли урл, сайта ти няма да се класира." Ми има много други фактори, които оказват влияние.
 
Re: От: Re: Да се учим на SEO от д-р Енчев...

Точно така, правилно е, не значи. Вярно - хубаво е да е добре направен урл адреса, но винаги се дразня когато някой го повтарят като мантра: "ако нямаш френдли урл, сайта ти няма да се класира." Ми има много други фактори, които оказват влияние.

Повтарят го, защото бие на очи. За това. ;)

Иначе не го гледай форума, мислили сме го и с красивите уеб адреси, ама каква преиндекисация е това и редирект, не е истина. Друго, което сме забелязали, че при нас качеството на съдържанието е водещо, докато на оня сайт се съмнявам и това да им е ОК. :)

А кои са факторите, всеки си ги знае. Но при спазване на правилата, няма как това да не го вземеш в предвид, ако ще правиш каквато и да е оптимизация на някой.
 
От: Re: От: Re: Да се учим на SEO от д-р Енчев...

Иначе не го гледай форума, мислили сме го и с красивите уеб адреси, ама каква преиндекисация е това и редирект, не е истина. Друго, което сме забелязали, че при нас качеството на съдържанието е водещо, докато на оня сайт се съмнявам и това да им е ОК. :)

Е, форума винаги го давам като пример, защото е най-лесното да се види, но има още много други такива примери. Някой хора задълбават в тази насока, а пропускат другите неща, ти самият каза един от факторите: "Качествено съдържание".
 
Re: От: Re: От: Re: Да се учим на SEO от д-р Енчев...

Е, форума винаги го давам като пример, защото е най-лесното да се види, но има още много други такива примери. Някой хора задълбават в тази насока, а пропускат другите неща, ти самият каза един от факторите: "Качествено съдържание".

То тук бате са пропуснали не само важните неща, но и дребните, да предположим, че не са стигнали до там, бих се съгласил.
 
От: Да се учим на SEO от д-р Енчев...

Горкия, с едни цици може да си плати за сайт, който ще го закопае тоя, ама явно само при Галка може да седи....
 
От: Да се учим на SEO от д-р Енчев...

То не е до СЕО, майнат му, те ще го намерят защото бранда му е много силен, заради офлайн рекламата. Такъв сайт да имаш - направо ще повърна... с некви клани-недоклани снимани там и други гадости.... нях!

doctorenchev.bg/index.php?p=30&l=1&cat=15 :shock::shock::shock::shock::shock:
 
Последно редактирано от модератор:
От: Да се учим на SEO от д-р Енчев...

Аз познавам д-р Енчев - човек като всеки друг човек. Предполагам че изобщо не разбира от сайтове :) - е то не може от всичко да разбираш :)
Може би е добре критиките да не са към него а към този който му прави сайта.
 

Горе