Да си докараме трафик и беклинкове от блог коментари в нашата ниша

BullBlogger

New Member
Предполагам за никого не е тайна, че от блог коментари можете да си докарате беклинкове. С качествени блог коментари обаче можете да докарате и приличен трафик.

Какво ви трябва за качествено коментиране по блогове:
1. категорично блогове от вашата ниша
2. актуални публикации, а не някаква втасала статия от 2006
3. линкът ви да не е забутан някъде на найста страница с коментарите

Много добра идея (и отличен съвет ако все още не го правите) е да подберете водещите блогове във вашата ниша и редовно да следите какво публикуват. Естсетвено и да коментирате. Ако управлявате един блог това е лесно, но ако управлявате десетки става малко по-сложно. Да, и още един момент как да намерите "водещите блогове във вашата ниша"? Това е един прост метод, който използвам от доста отдавна и винаги дава добър резултат. Какво значи добър резултат - беклинкове а и качествен трафик.

1. Отивате в http://search.twitter.com/
2. въвеждате куери за търсене - keyword "new blog post" Като естествено заместите keyword с вашите ключови думи. В зависимост от нишата ще получите до няколко страници с актуални, току що публикувани статии по темата
3. Започнете да отваряте блоговете един по един. Ако имате инсталнато плъгинче за мозилата можете да гледате статистиката на блога и да прецените дали да коментирате
4. прочетете статията или поне я прегледайте и тогава коментирайте, не пускайте типичните безсмислени спамерски коментари, а напишете нещо смислено.
5. започнете да си градите база. В една екселска таблица си въвеждайте url на публикацията, където сте постнали коментар. След една седмица проверете дали коментарът ви е одобрен и ако е вкарайте този блог в постоянната си база за коментиране. За да не проверявате блоговете един по един можете да използвате тул за проверка на беклинкове като този http://www.webconfs.com/reciprocal-link-checker.php

Каква е ползата от цялата операция:

1. Намирате тематични блогове
2. Публикациите са нови - авторите на блогове са по-склонни да одобряват коментари на нови публикации, отколкото на публикации, по които никой не е коментирал от години
3. Вашият линк ще бъде ако не първи, то поне един от първите под статията - това многократно увеличава шансовете ви да получите и трафик, а не просто беклинк
4. ако се стараете да пишете смислени коментари, освен всичко друго започвате да си изграждате и име на специалист в областта

В случая за успешно прилагане на метода е за предпочитане да се съсредоточите повече върху качеството, а не толкова върху количеството.

ПП методът не е блек хат и не е безсмислено спамене, ако постът ви допада ще ви бъда благодарен ако използвате бутона за репутация.
 
От: Да си докараме трафик и беклинкове от блог коментари в нашата ниша

Благодаря за инфото, имаш реп от мен!
 
От: Да си докараме трафик и беклинкове от блог коментари в нашата ниша

Много добре обяснено и адски полезно! Имаш репутация и от мен!
 
От: Да си докараме трафик и беклинкове от блог коментари в нашата ниша

Мерси за тула за проверка на линкове :)
 
От: Да си докараме трафик и беклинкове от блог коментари в нашата ниша

Предоставящ полезна информация както винаги!
 
трябва да има повече такива теми, като ми доскучае и аз мога да пусна няколко, + реп
това тука мисля че пак ще върши работа -> Updates
 
От: Да си докараме трафик и беклинкове от блог коментари в нашата ниша

Bullblogger, много полезна информация даваш отново. Следя с интерес постовете ти. Благодарности за усилията и желанието да споделяш информация с нас! Освен другото имаш и свежо чувство за хумор :)

+реп и от мен


п.п. Нова съм, но не ми трябват постове и този не е написан с цел спам или трупане на некви точки
 
От: Да си докараме трафик и беклинкове от блог коментари в нашата ниша

Bullblogger,много благодаря за споделената информация, поднесена, както винаги с маркетингов нюх и увлекателност. Много полезен пост, но се лутам да видя от itrader за реп-а и нещо не става. Много ми се иска да дам позитивен глас, защото постът е повече от полезен:)
 
От: Да си докараме трафик и беклинкове от блог коментари в нашата ниша

Добър пост, така и тула, Благодаря
 

Горе