Да създадем нов български видео портал

От: Да създадем нов български видео портал

Огромно е количеството трафик и информация за сторване

не съм сигурен дали си струва такова начинание без ясна представа и източник на възвръщаемост

Принципно тоя вид сайтове са на загуба, компенсират се с други проекти към които се прехвърля трафик. Но не е като да няма начин за монетизиране.
 
От: Да създадем нов български видео портал

Не искам да ви развалям ентусиазма, но според мен е въпрос на време Youtube да завземе окончателно този пазар в бг. Дори лидера vbox7 е на светлинни години като функции и иновации.
 
От: Да създадем нов български видео портал

А аз пък не искам да им го развалям, щото и да има перспектива за начинанието, няма никаква за съвместната дейност - партньорство. Ще се изпотепате за нема два месеца...ще сменяте кукли-парцали до шесто пришествие :wink:

За това, аз се кефя, че вие се кефите, ама ще си останем само с кефа :D
 
От: Да създадем нов български видео портал

Вижте примерно французите, руснаците дори и румънците си имат собствен видео портал, които се развива и конкурира реално с Youtube
Само, че дори румънците са 20 милиона, а ние сме доста по-малко.
 
От: Да създадем нов български видео портал

Само, че дори румънците са 20 милиона, а ние сме доста по-малко.

И какво от това? Вбокс до последно когато имаха брояч минаваха 1 000 000 посещения дневно, дори сега гледам alexa и виждам че нашия е по напред от румънския, така че са 20 милиона не е от голямо значение.
 
От: Да създадем нов български видео портал

Нищо не казахте за това :)

Вече има стартиран проект за авторски клипове - http://vlogbox.bg

Това е проект на няколко от по-известните влогъри. Предполагам скоро ще стартира напълно, за сега само регистрацията работи.

На хора свързани с проекта почнаха да им махат AVT значките от VBOX :D :D
 
От: Да създадем нов български видео портал

И какво от това? Вбокс до последно когато имаха брояч минаваха 1 000 000 посещения дневно, дори сега гледам alexa и виждам че нашия е по напред от румънския, така че са 20 милиона не е от голямо значение.
Вбокс се прави от фирма с огромен бюджет. Вбокс беше първият такъв български сайт и е на много години. С една дума, всяка инициатива, която "открива топлата вода" е обречена. Това ми е мнението, а иначе ще се радвам, ако не съм прав и успеете :)
 
От: Да създадем нов български видео портал

Бройте ме вътре, тоя vbox е пълна отврат, а нетинфо са нагли и алчни (цензура).
 
От: Да създадем нов български видео портал

Бройте ме вътре, тоя vbox е пълна отврат, а нетинфо са нагли и алчни (цензура).

Не че ги защитавам, но и вашия проект да стане толкова популярен и вие ще цензурирате. Просто такава ни е държавата - милиционерска. Освен ако не го изнесете целия сайт в чужбина, но и тогава ме съмнява. Замунда също цензурират. Отдавна трият нови филми, стига да ги докладва, който трябва.
 
От: Да създадем нов български видео портал

Вбокс се прави от фирма с огромен бюджет. Вбокс беше първият такъв български сайт и е на много години. С една дума, всяка инициатива, която "открива топлата вода" е обречена. Това ми е мнението, а иначе ще се радвам, ако не съм прав и успеете :)
Вбокс беше създаден от няколко момчета, същите хора мисля че създадоха и румънският vplay.ro. След закупуването на сайта от Нетинфо и инерцията която беше набрал, сайта започва да върви надолу от известно, защото не се прави абсолютно нищо по неговото подобряване, социализиране и т.н. Малко ми е кофти че такъв потенциален проект, които можеше да стане лидер сред сайтовете за видео споделяне на световно ниво, остана на това локално ниво.

Според мен сайтовете за видео споделяне имат потенциал за в бъдеще и могат да се превърнат в една от най-бързите медии за отразяване на новини, събития и т.н. Вземете за пример twitter, liveleak ако се случи някакво събитие след минути изникват клипове и снимки от мястото на събитието. Ако се създаде нещо качествено, където могат да се откриват неща на живо, а не в Топ 40 да гледаме клипове от преди 10 години, според мен българският потребител ще го използва.

ПП: За всички, които си мислят че са на загуба сте далече от истината. Помислете малко, ако бяха на загуба дали нямаше отдавна да го шитнат ?
 
От: Да създадем нов български видео портал

Не знам от кога точно е създаден vbox7, но знам едно!
Vbox е боза и от както го помня е се един и същ с тук таме някой подобрения, ако 10 човека се хванат заедно в екип и предложат нещо доста добро, за 1-2 години може и да им станат конкуренция!
 
От: Да създадем нов български видео портал

Най-лесния вариант в началото е да се направи като моя видеосайт. Тоест само вградени клипове, което улеснява доста нещата откъм парична гледна точка. Аз го направих преди няколко месеца и вече има що годе добри посещения, а все още не съм правила СЕО.

Мисля, че в началото, докато започне да се печели добра сума, за да се закупят примерно сървари (които не са никак евтини) или поне отнякъде да се намерят пари е доста добра идея. Единственият проблем е с т.н. авторски права. Доколкото четох, се плащат някакви 700лв месечно до не знам колко хиляди посещения месечни на мюзик аутор и т.н.

Мисля, че със стабилен екип, малко пари и къстъм цмс, може да се надмине вбокса. Проблема е, че фирмата, на която е вбокса няма да остави просто ей така някаква групичка да прави конкуренция на сайта. И ще се чудят как да разкарат конкуренцията (поне според мен).

Факт е, че до момента няма реален български конкурент на вбокс, така че, ако ще се захващате с видеосайт, бройте и мен. :) Мога да помогна със сайта, СЕО и ако ви трябват авторски клипове, мога да правя музикални видеоуроци. :)
 
От: Да създадем нов български видео портал

Аз съм ЗА. Този проект според мен ще е доста добър. Ако ще стартирате проекта бройте ме и мене. Ще помогна с SEO, и cms система.
 
От: Да създадем нов български видео портал

И аз съм за, но само ако всичко се направи черно на бяло първо, с ясни цели и срокове. Ако инициативата е сериозна, нека да се организира среща някъде.

Аз мога да помогна със сървъри и доста добра свързаност като имаме шейпъри и за чужбина. Както съм писал в други теми - от Швеция и Германия например връзката ни е перфектна, нямам възможност да пробвам други държави в момента.

П.П. - вбокс-а наистина е боза и винаги съм използвал тубата.

Всъщност, моето предложение е да се направи като non profit организация, което да цели популяризирането на България, а не чисто печалба.
 
От: Да създадем нов български видео портал

момчета, спрете да мечтаете и слезте на земята :) Ако някой от вас можеш да направи конкурент на vbox7 изобщо нямаше да си губи времето да обсъжда идеиите с незпознати във форум. По-добре се фокусирайте в изкопирването на някой друг чужбински сайт, който още няма клонинг в БГ
 
От: Да създадем нов български видео портал

Те и яху и май спейс и айсияю-то бяха железни, ама...

Ааа и вбокса много бързо се развива, да - проверих си ей сега даже пощенската кутия- в края на 2010 съм ги питал дали планират някакъв апп за мобилни телефони(точно си бях взел хд2 а скапаните им клипове не се отваряха). По същото време веб приложението на тубата за WM телефони беше вече 2 точка нещо си. Било хубава идея и щели да го обмислят.. май още сa на фазата с мисленето. Бързаци и иноватори са си големи, няма спор.

Та някакъв микс от авторски клипове тип вимео плюс нещо такова

Вземете за пример twitter, liveleak ако се случи някакво събитие след минути изникват клипове и снимки от мястото на събитието.

може и да има бъдеще...

Успех!!!

===============

...мога да правя музикални видеоуроци. :)

Имаше една мацка в тубата покрай световното която правеше прогнози пред камерата на мачовете за деня. Никой не се интересуваше какво бръщолеви. Важното беше, че е почти гола и с големи... Оочи. Няма нужда да ми благодариш за идеята 8)

вбокс зарежда ли се от чужбина?
да, ама и умрялата ми котка би се отегчила от скороста... колкото е да не е съвсем отрязан.

Относно замундата, браузвате си го през кое да е прокси, само в торент клиента си шибвате ей тея настройки ако си седи на 0% даунлоуда. Мисля, че беше нужно само ако искате да теглите някой по стар торент, с магнитните линкове няма проблем, но пак не пречат, гарантират 100% "съвместимост". Тествано е (гледам, че работи дори в момента). Само може да си спрете ъплоуда, поради секюрити рийзънс ;)

t1.JPG
t2.JPG
 
От: Да създадем нов български видео портал

момчета, спрете да мечтаете и слезте на земята :) Ако някой от вас можеш да направи конкурент на vbox7 изобщо нямаше да си губи времето да обсъжда идеиите с незпознати във форум. По-добре се фокусирайте в изкопирването на някой друг чужбински сайт, който още няма клонинг в БГ

Не ние трябва да слезем на Земята. Много от нас се занимават с тези неща, но просто нямат ресурсите или капацитета да направят нещо сами. Ако група от хора се обедини може да стане нещо много хубаво. Особено ако главната цел не е да се правят пари.
 
От: Да създадем нов български видео портал

Не искам да бъда от тези, които не вярват в подобно нещо, напротив бих се радвал ако успеете, но като гледам как големите медии започнаха да се облизват около онлайн проекти, не знам дали е уместно.
Сега ми е интересно дали ще успеят БТВ да съборят синоптика, с това дал(и)вали, което рекламират като ненормални.
 

Горе