Да те приемат насериозно в България?

Izvunzemen

Active Member
Разяснявам- сайт от какъв калибър трябва да имаш, за да може да печелиш от реклами в него. Естествено нямам предвид рекламни мрежи като адсенс, които за страната ни са на безумно ниски цени и е доста трудно да имаш изгода от тях. Въпросът ми е сайт със какви посещения ти е нужен, за да си сигурен, че ще си намираш рекламодатели частно на някакви нормални цени.

Естествено съм наясно, че видът сайт е от значение, както и тематиката, но ми е интересно някой да сподели от опит как се случват нещата на бг пазара.
 
От: Да те приемат насериозно в България?

как се случват нещата на бг пазара.

Чети.

0000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000
 
От: Да те приемат насериозно в България?

Два са долу горе начините, или имаш вуйчо владика или забиваш нокти във вратата (щото ще искат да се изхвърлят няколкократно) на рекламодателя и докато не подпише не се пускаш!
 
Разяснявам- сайт от какъв калибър трябва да имаш, за да може да печелиш от реклами в него. Естествено нямам предвид рекламни мрежи като адсенс, които за страната ни са на безумно ниски цени и е доста трудно да имаш изгода от тях. Въпросът ми е сайт със какви посещения ти е нужен, за да си сигурен, че ще си намираш рекламодатели частно на някакви нормални цени.

Естествено съм наясно, че видът сайт е от значение, както и тематиката, но ми е интересно някой да сподели от опит как се случват нещата на бг пазара.

За жалост е нужно да си над средното, голям медиен сайт. Но го има и момента, в който някой рекламодател би те харесал ако си малка медия или канал за трафик, дори и да не си от ранга на Днес.бг, Новините.бг, Блиц.бг и прочие. ;)

По мои наблюдения трябва да имаш поне над 10К на ден, да си качествени ресурс, и да си попадал в полезрението на самия рекламодател, защото те сами си искат сайтовете, а не е като мислят повечето - агенциите или маркетинговите експерти, които гледат и имат наблюдения. Поиска ли той, няма кой да го спре. Естествено цената може да го спре, но тук си вече ти с гъвкавите предложения. :)

Наскоро чух, че някакъв силен футболен медиен сайт бе продаден на голяма мрежа за има няма 50К лева, но честно казано сигурно се е доказал и развил до това ниво.

Истината е една - ако се насочат все повече и повече бюджети на рекламодателите към интернет, нещата ще придобият повече смисъл. Не със сегашните 10% от рекламния пазар, а поне с 30-40, а защо не и 50%, както е в добре развитите страни. Стане ли това, има вероятност не само рекламодателя да ви търси, но и доста мрежи да предлагат още по-изгодни цени на база клинк, импресия, период, екшън и т.н. ;)
 
От: Да те приемат насериозно в България?

А дано!

Благодаря на всички за отговорите.
 
От: Да те приемат насериозно в България?

Има мафия сред големите сайтове, работят си с определени рекламодатели. Например някоя световна газирана напитка си има хора, които се занимават с рекламата и. Тези хора отиват при определени сайтове и онези им връщат ресто. Така всички са довлни - медията, че е взела много пари от рекламата, представителят на голямата фирма, че е взел ресто под масата и самата фирма си е осъществила рекламата на космически цени, но пък нормални за нея, тъй като е голяма фирма.

И аз преди мислех, че да направиш популярен сайт е достатъчно, но се оказа, че не е. Само адсенса ти е сигурен, друго не чакай. Или трябва наистина да станеш най-големия в бранша, например по 400 000 посещения на ден, тогава вече няма да останеш незабелязан. Това са си мои разсъждения и наблюдения.
 
От: От: Да те приемат насериозно в България?

Има мафия сред големите сайтове, работят си с определени рекламодатели. Например някоя световна газирана напитка си има хора, които се занимават с рекламата и. Тези хора отиват при определени сайтове и онези им връщат ресто. Така всички са довлни - медията, че е взела много пари от рекламата, представителят на голямата фирма, че е взел ресто под масата и самата фирма си е осъществила рекламата на космически цени, но пък нормални за нея, тъй като е голяма фирма.

И аз преди мислех, че да направиш популярен сайт е достатъчно, но се оказа, че не е. Само адсенса ти е сигурен, друго не чакай. Или трябва наистина да станеш най-големия в бранша, например по 400 000 посещения на ден, тогава вече няма да останеш незабелязан. Това са си мои разсъждения и наблюдения.

WoW! Чак 400 000? O_O А аз мислех, че 2-3 хиляди дневно ще докарат някой друг по-малък рекламодател. :O
 
Re: От: Да те приемат насериозно в България?

Ключа е качествено съдържание а не copy/paste перифрази с картинки.

Да, само така ще станеш не само предпочитан източник, но и с времето ще се получи доста добре от към брандинг. Преди няколко дни ме питаха колко трафик е нужно да имаш, за да изкарваш добри пари (пичът бе скромен и искаше само допълнителни 500 лева на месец, което не е зле - все едно е пуснал апартамент под наем - двустаен в атрактивен район), като не отговорих твърдо, защото има много зависимости - ниша, вид на монетеризация, канали, които използва и прочие. Но горе долу с над 10 000-20 000 трафик и адсенс, може леко да закачи тази сума, но пак е ако-ако. Но му казах, че е драстично по-малко в трафик отношение този доход, ако е за чужбина или не е адсенс, а собствени продукти или дропшипинг. За аф. все още не се навивам да казава, поне за БГ де. :)
 
От: Да те приемат насериозно в България?

Ако са добре оптимизирани във всякакво отношение, сайт с аудитория сащ/канада спокойно може да достигне 10 евро RPM. Тоест с едни 1к посещения дневно си правиш добър допълнителен доход от адсенс.
В България да работиш с адсенс ми се струва малко несериозно, освен ако не си голяма медия с утвърдени ежедневни потребители, и пак трябва да наблъскаш какви ли не други реклами, за да не си на загуба.
 

Горе