Да ъпгрейдна ли RAM или няма смисъл?

От: Да ъпгрейдна ли RAM или няма смисъл?

Да, ама нямам диск на Windows Vista. Тя е някак си заложена в лаптопа и нямам диск?
 
От: Да ъпгрейдна ли RAM или няма смисъл?

Да, ама нямам диск на Windows Vista. Тя е някак си заложена в лаптопа и нямам диск?
Свали си я от Замунда и си я запиши на диск или я вземи от приятел.
 
От: Да ъпгрейдна ли RAM или няма смисъл?

Абе за човек, който не е преинсталирал сам не е добре да се захваща, нека даде 15 лева да му го преинсталират и какво толкова. Освен ако няма някой приятел да помага. Освен това трябва да има и дискове с всички драйвъри и да ги знае къде са.
 
От: Да ъпгрейдна ли RAM или няма смисъл?

Абе за човек, който не е преинсталирал сам не е добре да се захваща, нека даде 15 лева да му го преинсталират и какво толкова. Освен ако няма някой приятел да помага. Освен това трябва да има и дискове с всички драйвъри и да ги знае къде са.
Глупости. Толкова просто е да се инсталира един windows върху форматиран диск. И за Ubuntu не си права. По- стабилна и надеждна е от всеки windows и дори не е нужно да се инсталира антивирусна.
 
От: От: Да ъпгрейдна ли RAM или няма смисъл?

Глупости. Толкова просто е да се инсталира един windows върху форматиран диск. И за Ubuntu не си права. По- стабилна и надеждна е от всеки windows и дори не е нужно да се инсталира антивирусна.
Да, прав си, винаги има първи път, ако иска да се научи, може да рискува и да започне. Обаче за линукса - първо трябва да му свикне, ако си ползва едни и същи програми с години няма да му е лесно да мине на линукс - и аз не мога да се откажа от фотошоп и да работя с Gimp, освен това като вляза в линукса и се чувствам някак странно, някои навици трудно се променят.
Ако човека реши да си преинсталира сам, вместо да си чешем езиците можем да му помогнем - на първо място да му намерим точно упътване как се минава по всички стъпки - аз ползвах такова при първите си преинсталации, също така и да му дадем линкове да си свали виста или ХР, което иска(а линукса може първо да го пробва от диск и тогава да реши). Преди да започне да си приготви всички дискове с драйвъри и тъй като няма как да търси инфо в нета, трябва да си е разпечатал упътването и да работи.
 
От: Да ъпгрейдна ли RAM или няма смисъл?

За какво са му драйвъри? Вистата има достатъчно.
 
От: Да ъпгрейдна ли RAM или няма смисъл?

Така, за незапознатите тука - лаптопа трябва да си върви с програма Toshiba Service (или нещо такова и беше името), от която може да се направи рикавъри диск - диск с бутваща ОС в комплект с всички драйвъри. Правиш такъв диск и после спокойно си преинсталираш, лесно е.
За видеокартата - ако ползва от РАМ-та влез в БИОС-а, намери настройките за видеотакрата и й задай да ползва по-малко. Ако в биос-а няма такав опция, провери в ATI Catalyst Center-a (контролният панел на видеокартата ти). Това е цялата магия за която се изписаха толкова постове.

И кажи егати къв модел е тоя мистериозен лаптоп. Ех ако можеше да ми падне в ръцете за 30 мин щеше да заработи както трябва, ама нейсе...
 
От: Да ъпгрейдна ли RAM или няма смисъл?

:) Модела е P200-18V TOSHIBA

Сега ще потърся за тази рам памет, където каза за видеото.
 
От: Да ъпгрейдна ли RAM или няма смисъл?

Потърси, видеото гледам че наистина използва памет от нея. А дори и да играеш игри, уверявам те, че разлика се усеща най-много до 256 МБ. Дори да й зададеш да ползва 10 ГБ, между 10-те гиги и 256-те МБ разлика в геймплея няма да има, бъди 100% сигурен. ;)
 
От: Да ъпгрейдна ли RAM или няма смисъл?

rаk е права..многоо неща наведнъж не е лесно...ако някои в минавал15-20 год по тези води както мен .то за 1 ден нищо няма да стане.
И да.по добре да отиде при някои които знае нещата и да ти го орпави за 2-3 4аса макс със всичките му програми..оптимизации и т.н.В края на крайщата никой не се е родил научен.

delta_force - не съм съгласен много но щом казваш..мооже би си прав..При видео карти които не са интегрирани дано не си на същото мнение:)
 
От: Да ъпгрейдна ли RAM или няма смисъл?

RAM-та я остави за сега не я барай преинсталирай Windows-а. Аз Vista не съм инсталирал щото не е харесвам но надали ще е по различно от XP щом си преинсталирал XP ще трябва да се оправиш. Премести всичко от C:\ на друг диск. Разрови се в Google ще намериш как се инсталира и си дръпни от замундата и я запиши на един диск и давай смело:)

След като го преинсталираш и си сложиш FireFox-а няма да ти гълта от RAM-та, обикновено гълта много като се сбози Windows-а.

Намери си друг Photoshop аз бях си дръпнал един CS3 и ми ядеше по 2gb RAM направо компа ми ставаше като мумия.

Ако не можеш да се оправиш дай 15-20лв. да ти го преинсталират:)
 
От: От: Да ъпгрейдна ли RAM или няма смисъл?

RAM-та я остави за сега не я барай преинсталирай Windows-а. Аз Vista не съм инсталирал щото не е харесвам но надали ще е по различно от XP щом си преинсталирал XP ще трябва да се оправиш. Премести всичко от C:\ на друг диск. Разрови се в Google ще намериш как се инсталира и си дръпни от замундата и я запиши на един диск и давай смело:)

След като го преинсталираш и си сложиш FireFox-а няма да ти гълта от RAM-та, обикновено гълта много като се сбози Windows-а.

Намери си друг Photoshop аз бях си дръпнал един CS3 и ми ядеше по 2gb RAM направо компа ми ставаше като мумия.

Ако не можеш да се оправиш дай 15-20лв. да ти го преинсталират:)

Точно с PhotoShop CS3 съм и направо много збозва компютъра, препоръчай ми друга версия, която е стабилна?
 
От: Да ъпгрейдна ли RAM или няма смисъл?

Наско, тука говорим за вградени видеокарти, а другите са съвсем друга работа, при тях има значение(повече памет - по-добри резолюция, филтрации и т.н. щуротии). И да, ясно ми е като бял ден, защото и аз съм с вградена на компа и по хардуерните форуми колегите разправят, че няма разлика при 512мб и нагоре, пък и бенчове колко искаш има :)

kostianev - аз съм с CS4 на 768мб РАМ и тая версия не ми е взимала повече от 200 МБ.
 
От: Да ъпгрейдна ли RAM или няма смисъл?

Мини направо на CS4 както каза @delta_force.

Аз съм с CS2 той е същия като CS3 с някой друга функция по-малко, но мисля да мина на CS4 ако намеря някой свестен:)
 
От: Да ъпгрейдна ли RAM или няма смисъл?

не е ясно дали е вградена и шарва от рам-а или си е отделен чип тъй като човека които създаде темата не каза точния модел на лаптопа. Аз това исках да намекна че ако лаптопа е с отделно gpu ще работи много по добре от колкото принципа със шарване на паметтта .
както и да е...сори за офтопика.

Наско, тука говорим за вградени видеокарти, а другите са съвсем друга работа, при тях има значение(повече памет - по-добри резолюция, филтрации и т.н. щуротии). И да, ясно ми е като бял ден, защото и аз съм с вградена на компа и по хардуерните форуми колегите разправят, че няма разлика при 512мб и нагоре, пък и бенчове колко искаш има :)

kostianev - аз съм с CS4 на 768мб РАМ и тая версия не ми е взимала повече от 200 МБ.
 
От: От: Да ъпгрейдна ли RAM или няма смисъл?

не е ясно дали е вградена и шарва от рам-а или си е отделен чип тъй като човека които създаде темата не каза точния модел на лаптопа. Аз това исках да намекна че ако лаптопа е с отделно gpu ще работи много по добре от колкото принципа със шарване на паметтта .
както и да е...сори за офтопика.

Бате, чети малко по-внимателно.
Извадка от мнение №11 в темата:
Видео Картата ми също е много добра - ATI HD 2600 и мисля че беше до 1 GB RAM и явно и тя ползва от памета
Мнение №28:
Модела е P200-18V TOSHIBA
като и двата поста са от автора. И за финал - спецификациите на лапа: http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09035406
Това, което ни интересува, е:
-VIDEO ATI MOBILITY™ RADEON® HD2600 256 MB VRAM UP TO 1.023 MB

Иначе съм наясно за това, че като си има самостоятелно гпу, работата е по-добре, тва е общовалидно и за настолни машини и за мобилни.

Поздрави и сори за офтопика бате :)
 
От: Да ъпгрейдна ли RAM или няма смисъл?

Направихте голям проблем от малък.:D
 
От: От: Да ъпгрейдна ли RAM или няма смисъл?

Направихте голям проблем от малък.:D

Така е бате, от опит знам, че в темите свързани с хардуер спамът се лее не с литри а с галони :lol:
 
От: Да ъпгрейдна ли RAM или няма смисъл?

що да е спам..след като има някои неща които другите може би не ги знаят?
много бързо взехте да оприличвате това за спам.
 

Горе