Да ъпгрейдна ли RAM или няма смисъл?

От: Да ъпгрейдна ли RAM или няма смисъл?

Добре, в крайна сметка какво да правя? Да преинсталирам ли този уиндоус или да си взема още RAM памет? Кое е по-доброто, мога и двете да ги направя, но дали въобще имам нужда от допълнителна рам?

Втори въпрос - това ubuntu може ли да се инсталира на компютъра и да работят и то и уиндоуса?
 
От: Да ъпгрейдна ли RAM или няма смисъл?

Добре, в крайна сметка какво да правя? Да преинсталирам ли този уиндоус или да си взема още RAM памет? Кое е по-доброто, мога и двете да ги направя, но дали въобще имам нужда от допълнителна рам?

Втори въпрос - това ubuntu може ли да се инсталира на компютъра и да работят и то и уиндоуса?
Не си купувай RAM, а си преинсталирай windows. За ubuntu ти писах, че може да работи и под windows. Може да работи и независим от windows, но ще трябва да го инсталираш на отделен HD, защото ползва други файлови системи.
 
От: Да ъпгрейдна ли RAM или няма смисъл?

b
Първоначално изпратено отkostianev
Добре, в крайна сметка какво да правя?
може да се съобразиш с мненията тук
може и да направиш това което на теб ти се иска ...
аз бих се обърнала към специалист да погледне все пак лаптопа
 
Последно редактирано:
От: Да ъпгрейдна ли RAM или няма смисъл?

@harkon реферeнции от доволни клиенти даваш ли :)
 
От: Да ъпгрейдна ли RAM или няма смисъл?

Здравейте, вече съм с Ubuntu и много се радвам. Просто изключително добра система.. Единственото, което ми липсва е Photoshop-а , но предполагам че има някакъв заместител на тази програма. Можете ли да ми дадете сайтове, от където да си дръпна софтуер за този линукс?
 
Последно редактирано:
От: Re: Да ъпгрейдна ли RAM или няма смисъл?

gimp може да му се сложи плъгин да изглежда като фотошоп ама плугина не съм го тествал

Добре, мерси! А има ли някакъв сайт със софтуер специално за линукс, нещо като подбрана колекция и къде да го намеря този plugin за GIMP?
 
От: Да ъпгрейдна ли RAM или няма смисъл?

Честито за линукса. Много скоро ще осъзнаеш че повечето от програмите ще имат проблеми или просто няма да тръгнат..но ти си знаеш. Специалист да ти оправи лаптопа ти беше наи добрия вариант от всичко изброено .За 20 лв щеше да си спестиш всичкото това време и питания.
 
От: Да ъпгрейдна ли RAM или няма смисъл?

Той линукса е временен. Просто го сложих, за да разгледам какво представлява, но си оставих и уиндоуса. Мисля, на този етап да си остана на уиндоус, свалих си TuneUp Utillities и направих всичките оптимизации, сега компютъра работите ненормално бързо, направо немога да повярвам.

От както съм го взел за първи път му правя подобно нещо. Та така, сега питането ми е следното, в TuneUp виждам, че всичките процеси, които се зареждат след рестарт на компютъра ми взимат 62% от RAM паметта. Това мисля е много и имам нужда от още рам. Ако взема още 2 GB значи % ще спаднат до 30%, което е нормално и останалите работи ще ми работят добре, не мислите ли?
 
От: Да ъпгрейдна ли RAM или няма смисъл?

рам-а може да ти се увеличи и като спреш някои ненужни сървиси от services.msc (ако си с windows)
Не се надявай на "не microsoft-ски" програми да ти оправят нещата."ТЕ" в повечето случаи тормозят системата от колкото да я оправят. Но затова се искат знания които явно (не се обиждай) ти нямаш. Говоря за това ТИ да си си оптимизатора а не програмите.Просто да знаеш кое регистърче да пипнеш..кой файл да изтриеш и знаеш че няма да прецака нещо..дано ме разбираш.
 
От: Да ъпгрейдна ли RAM или няма смисъл?

Решение на проблема:
Windows Vista/XP+Format C:\ ....
 
От: Да ъпгрейдна ли RAM или няма смисъл?

Ако си купиш нов компютър, той ще е с повече рам.
Шегичка.:lol:
 

Горе