Дежавю

От: Дежавю

Споко, ДежаВютата са хубаво нещо и далеч не означава, че ти е бъгясал хардът :) Странно, няколко научни обяснения и никой от тук не каза и дума за някоя по-висша сила, езотерика, метафизика, Господ :) (ако Харкон го е казал във видеото си, извинявам се, ще гледам след малко).

За Сифончо: Веднъж имах един много епичен сън, когато се събудих моментално си го записах в детайли и го разказах на приятелката си, защото прецених, че простия ми мозък не може да роди нещо толкова дълбоко, какво остава на подсъзнателно ниво, и вероятно ще ми се случи. Та същото туй нещо, което сънувах, с всичките му детайли се осъществи реално няколко месеца по-късно след няколкостотин мои импулсивни решения - и най-великият шахматист да бях, е нямало как да предвидя крайния резултат на онзи етап.

Това беше доказателството за пред мен, че дежавютата, които преживявам на периоди доста често, не могат да се обяснят с това, което общопризнатата наука е достигнала до момента.
 
От: Дежавю

БЛЯ БЛЯ :)

Всеки психолог аматьор щи обясниче подсъзнателно си се мъчил да достигнеш това развитие на нещата...

МОЛЯ ВИ НАУЧЕТЕ СИ УРОКА И НЕ СЕ ЛЪЖЕТЕ ЧЕ СТЕ НЯКАКВИ ВИСШИ СЪЩЕСТВА С ПРЕРАЖДАНИЯ ДУШИ ИЗМЕРЕНИЯ И ПРОСТОТИИ...
Смъртни гадове сме всички и след някоя и друга годинка ще ни дойде реда поетапно...
няма необясними неща... и на мен ми се иска да има, ама няма.
няма задгробен живот, няма екстри,няма прераждания... струва ви се гадно и вътрешно не искате да е така, но повярвайте ми след определен житейски опит и развитие вече няма да ви се струва толкова гадно и неприемливо...
та така днес в занзибар плюскаш мекотели и цитруси, утре в малашевци та вее вятъра по гадния паваж...
 
От: От: Дежавю

Смята се че това са просто данни от подсъзнанието - неща дето си регистрирал някога, без да ги осъзнаваш/осмисляш/обръщаш внимание на момента.

Пък според някои това било генетична памет.
Неща дет са са случвали на предците ти :wink: .

Е сега ако ми кажеш, че играеш на Assassin's creed и те признавам! :D
 
От: От: Дежавю

Е сега ако ми кажеш, че играеш на Assassin's creed и те признавам! :D
В интерес на истината имам двойката инсталирана на другото комп :) и са сещам ко имаш предвид ама имах предвид неща дет съм чел в едни бизнес книжки :) дет са казва че подсъзнанието регистрира и обработва много повече инфо отколкото си имаме идея.

А генетичната памет си е факт - в най-проста форма как новоизлюпените пиленца изпитват дежаву като видят силуета на ястреба де лети у небето и търтят да се крият? :)
 
От: Дежавю

с малката част от мозака си, която използваме, едва ли можем да си обясним случващото се около и в нас. а и дежавюто е за минали събития, не за гадаене в бъдещето.
хм, то на всички ни се иска да сме били египетски божества или поне фараонски наложници, но реалността е тук и сега. яж, пий и си носи старите дрехи, докато не събереш пари за нови...кво значение има всъщност кво е било или тепърва ще бъде.
 
От: Дежавю

с малката част от мозака си, която използваме, едва ли можем да си обясним случващото се около и в нас. а и дежавюто е за минали събития, не за гадаене в бъдещето.
хм, то на всички ни се иска да сме били египетски божества или поне фараонски наложници, но реалността е тук и сега. яж, пий и си носи старите дрехи, докато не събереш пари за нови...кво значение има всъщност кво е било или тепърва ще бъде.

това за малката част от мозъка която ползваме също е мит, и то много нагъл и комплексарски мит, пак в опит да се изкараме по големи от това което сме всъщност... някакви мутирали едноклетъчни... ползваме си предостатъчно, просто мозъкът ни е примитивен... не мога си спомня ко съм ял преди 2 дни. само знам че не е било омари и скариди... и мидички... бляххххххххх
 
От: Дежавю

да, Учителю - може да не помниш, ама поне си ял нещо...кво да кажат тия от зимбабве например, дето всеки ден им е дежавю от предния (глад и мизерия).
на мен ми се е случвало 2-3 пъти в интерес на истината, не да ям омари, а дежавюто. чувството е едно такова внезапно, странно хубаво и краткотрайно. бих го определила като....кихането
 
От: Дежавю

...чувството е едно такова внезапно, странно хубаво и краткотрайно. бих го определила като....кихането
кихането може да се определи като странно хубаво и приятно, ако имаш заседнала детска играчка в аспуха... и ти дразни лигавицата
 
От: Дежавю

Ако много често почнете да виждате дежавюта или излезнете от матрицата или сменете дилъра
 
От: Дежавю

Случвало ми се дежавю, дори ми се случва през месец два ... Но гледах един документален филм за това и се оказа че това са места които са създадени от мозъка по един или друг начин но са дълбоко в нашето съзнание и когато посетим или видим нещо такова имаме чувството че вече сме го видяли, посетили или сънували...
 

Горе