Декларации за СОЛ, което се осигурява през друга своя фирма

paaavkata

New Member
Здравейте,

Отскоро разглеждам форума и съм нов затова бъдете снизходителни :) .

Осигурявам се от друга фирма (ЗП - земеделски производител), но имам и сайт отскоро, който е регистриран на ЕООД. Счетоводителите, които поддържат първата фирма ми казаха, че трябва да се осигурявам само през едната от двете на 420 лв. Избрах да бъде през първата както е било до сега. Въпроса ми е след като счетоводителите се оправят с ЗП-то и неговите осигуровки, аз какви задължителни декларации трябва да подам за ЕООД-то до края на януари? Още нямам счетоводител, който да се занимава с ЕООД-то по простата причина, че е на един месец и няма никакви продажби, а само няколко фактури за домейн, хостинг и служебен телефон. Другото, което бих искал да попитам е къде в София мога да намеря счетоводител, който да има понятие от интернет магазини, и може да се справи с проблемите ми.

Благодаря Ви!
Поздрави!
 
От: Декларации за СОЛ, което се осигурява през друга своя фирма

До края на януари няма какво да подаваш. Предполагам говориш за данъчна декларация, а тя се подава до края на март за ЕООД-та, а за ЕТ-та до края на април.
 
От: Декларации за СОЛ, което се осигурява през друга своя фирма

За ЕООД без дейност през 2013:

- Годишна данъчна декларация по чл. 92 от ЗКПО (образец 1010a) - подава се в НАП до 31 март;
- Декларация за неактивност през 2013 година - подава се в НСИ до 31 март;
- Годишен финансов отчет - подава се в Агенцията по вписванията до 30 юни.
 
От: Декларации за СОЛ, което се осигурява през друга своя фирма

декларацията също се оставя в НАП
 

Горе