Деклариране на приходи от Apple App Store

grape888

New Member
Здравейте

Смятам скоро да започна да правя приложения и игри за app store. Обаче първо трябва да се регистрираш за дев програмата на apple.
Която има два вида: индивидуална и фирмена. Все още не съм направил рег тъй като не знам кое по-добре от такси.
Тъй като парите без значение колко са би трябвало да се декларират. И също така как се прави това като от Apple имаш само банковия превод.
 
От: Деклариране на приходи от Apple App Store

Отиваш в НАП и попълваш декларацията като физическо/юридическо лице.
 
От: Деклариране на приходи от Apple App Store

Първо направи пари, фирмите и регистрациите са лесни :) А правнене на успешни прилжоения генериращи яко пари не става чак толкова лесно.
 
Да, и аз смятам така. Виж кое ще докара някакви пари, направи го успешно, разпитай познати дали биха го ползвали и тогава действай с административната част. Иначе почнеш ли с фирма и т.н., се започва с разходи и бумащина, което малко ще повлияе на процеса с развиването на апове. ;)
 
От: Деклариране на приходи от Apple App Store

Виж в коя държава е юридическото лице, което ще ти плаща. Ако е в Ирландия например - трябва регистрация по ЗДДС преди да получиш плащането (иначе глоба).

Прочети си договора. Може да излезе изгодно да декларираш доходите като авторски и лицензионни възнаграждения.
 

Горе