Ден без смартфони - стиска ли ти?

Ха, че кой днешен тинейджър не е пристрастен към ТВ, Интернет, Смартфонът си
Те са израснали в тези време, тези неща са им даденост и мисля че дори и в БГ да направят подобен експеримент резултатът няма да е много по-различен
 
Chalange accepted
А и когато си със iPhone това е неизбежно. Добре че ми увря главатта и се върнах отново към Samsung

ХА интересно защо размисли, аз пък мисля да мина към ябълката севън след 2 месеца преди да подновя договора в момента съм с нот 4 на самсунг. Имал съм стар модел на ябълката хубави телефони са а как хващат окото да не говоря ;)

А иначе по темата мен не ме бърка мога и два дни без телефон, като влезем в полето да правим разни интервенции не го поглеждам.
 
Chalange accepted
А и когато си със iPhone това е неизбежно. Добре че ми увря главатта и се върнах отново към Samsung

Аз не бих бързал да се радвам... :) визирам:

Добре че ми увря главатта

Гледам започнал си да пишеш по-кратки изречения, но трябва да обърнеш внимание и на граматиката :D
 
И защо трябва да съм без смартфон? Случвало ми се е няколко пъти да го забравям вкъщи и съм изкарвал деня без да ми стане нещо, но просто не виждам причина да го махам. Не съм от хората, които висят денонощно във фейсбук или играят постоянно на игри. Използвам го предимно заради доста полезни приложения, които ми помагат. Харесва ми да имам смартфон, обичам технологиите, не чета хартиени книги, а електронни на електронен четец и т.н. - всичко това не ми пречи, а напротив, помага ми да се развивам и ми харесва. Естествено, много хора предпочитат старото и четат вестници, но всеки има право на избор. Всяко нещо има превимства и недостатъци и може да бъде добро или лошо според начина на използване и акъла на използващия го.
 
^ +1.
Както някой по-назад спомена - функциите на смартфона не опират само до браузване в нета, фейсбук, месинджър и вайбър.
Възможностите в днешно време да научиш нещо, което искаш - са доста големи, а телефонът се явява връзката между теб и информацията. Искам да кажа, че когато телефоните се ползват по предназначение, умно, то могат да бъдат единствено полезни.

Темата е малко "Ден без тоалетна хартия" - нека ползване вестници, щото се глезим с меката тоалетна хартия. :)
 
Въпроса е не дали можеш да изкараш ден без смартфон, а дали можеш ден без мрежата;)
Матрицата бачка здраво, това си е зависимост като към пиячката и наркотиците и действа по същия начин - зомбира те и боли глава, ако прекалиш:)
Аз без смартфон мога, ако ми е под ръка таблета или лаптопа;)

Всъшност за мен това не е проблем само по себе си, не съм се венчал за смартфона и бих го хвърлил даже някъде на дълбоко, не за друго, ами май е време да си взимам нов;)
Може ли да перефразирам въпроса?
Примерно:
Да хвърлиш смартфонЯ си от 10-тия етаж -стиска ли ти?
На мен да, само ако ми предложат в замяна по-нов модел:)

П.П. Малко да разведрим темата:D
 
По такъв начин зададен въпроса ти е леко смущаващ ... - кой не би си хвърлил телефона, ако му даваха по-нов? o_O
 
кой не би си хвърлил телефона, ако му даваха по-нов?
Какво повече може един нов смартфон?
 
Аз не бих бързал да се радвам... :) визирам:



Гледам започнал си да пишеш по-кратки изречения, но трябва да обърнеш внимание и на граматиката :D
Радвам се, че следиш всяко нещо, което напиша. Сега знам, че съм придал смисъл на съществуването ти :)
 
Какво повече може един нов смартфон?
По умен е, нали е умнофон;)
Смартфоните са като хората - с възраста затъпяват, погрозняват, вече нямат такъв капацитет на батерията...
Стига бе, това все едно да питаш какво повече може една млада булкаo_O
 
Само 3-ма са успели да издържат до края!
27 са получили пристъпи на паник атака
почти всички са споделили че са чувствали депресия, 3 дори са мислили за самоубийство
По една кирка и ще спрат да мислят за тези неща. Прекалено разглезват тези технологии. За полезността не отричам в определени моменти. Ама да обмисляш да си режеш вените без ФЕЙС....

Ако измислят докинг станция за смартфони може и да си купя тогава такава играчка. Поне като има 4-8-16 ядра да се позлват на макс (дали ще се стопи пластмасата :rolleyes:). Иначе сегашните, глей само хардуер, обаче батерията е технология от преди век/два...
 
Ама да обмисляш да си режеш вените без ФЕЙС....

Сигурно заглавието на статията е било нещо от рода на: "ШОК! НЕВИЖДАНО! Тийнейджър посегна на живота си заради експеримент!".
Жълтее отвсякъде. :D
 
Нема ви цитирам сичките, дето сте ме цитира ли, ма...
1. Не можете да четете;
2. Не можете да разберете прочетеното;
3. Не можете да мислите!
PC с Win98 може повече от Win95 да работи с кирилица.
PC с Win7 може повече от WinХР да не забива.
PC с Win10 може повече да те шпионира.
Инак PC с Win95 може същото като Win10. Дори PC с Win10 да е на монитор 14 инча!
Айде пак да питам - какво повече може един по-нов смартфон?
 
Само за слушалка го ползвам, ако изобщо го чувам като звънне. Лумиа 930, издразни ме на макс. После го разкарах, и съм си със старата тояга.
 
Айде пак да питам - какво повече може един по-нов смартфон?

Май и ти сам не се разбираш?
Какво имаш предвид под по-нов? По-нов модел на една и съща марка ли? Щото за разлика от Nokia 3310 и Huawei P9 е по-нов, но и Siemens C70 е по-нов.
 
Вискяре да те питам, като напраим паралел:)
А какво повече може една млада булка?
Старата може същото дори повече оти е по-опитна.
Вероятноста старата да ти изневери е по-малка оти е одъртела и по-трудно и връзват, това е относително, ама да предположим, че е така.
Младата пък много изморява трябва два пъти в седмицата на дискотека и постоянно да и доказваш колко държиш на нея.
Може и с кола да направим паралел:
Примерно Москвич, някой от форума само са чували за такава машина, ама тя на практика може същото като мерцедеса, демек може да те закара от точка А до точка Б.
Колко пък можеше да натовариш Москвича с дърва Мерцедес е немислимо:)
Защо ти е да си купуваш нов комп, като стария може същото - може да влизаш у интеренет:)

Извода за мен е, че всичко е толкова относително, че всеки е прав по един или друг начин сам за себе си,
но требе да има прогрес няма начин:), не може 20 години с един и същ телефон, ако не ме следи вин10, ще ме следи Гошо...., ако Уиндоус не пише на шльокавица, аз мога да пина една;)

Защо тоя Уиндоус използваш за сравнение да го....?
Пфуу сега се сетих, че и аз съм с Уиндоус 10, много е гаден...
 
Последно редактирано:

Горе