"Депозитна кредитна карта" или пълното изтрещяване на банките

От: "Депозитна кредитна карта" или пълното изтрещяване на банките

Аз преди малко за първи път отворих темата. Нямаше много за четене сутринта, а по-рано не бях я разглеждал, защото не съм заинтересован много от "депозитни кредитни карти". :)

"Депозитни кредитни карти" е измислено понятие от хора, които искат да ползват собствени средства по кредитна карта. На тях не им трябва кредитна карта, защото истинската кредитна карта има отпуснат кредитен лимит по нея. Дори и картата да е такава, ти можеш да ползваш само собствените средства по нея, а не отпуснатия ти кредит от банката. Тогава лихва по кредита не плащаш, защото не си го теглил, а си ползвал внесените по сметката лични средства, за които лихва няма. Всъщност, за тях банката ти плаща лихва, а не ти на нея. Глупаците в темата се бъркат с блокиран депозит, които можеш да направиш, ако пожелаеш да ти служи за гаранция по отпуснат кредит от банката. В този случай депозитът си стои в банката, като гаранция и няма нищо общо със салдото по сметката на картата. В този случай, ако изтеглиш сума, плащаш лихва върху сумата, която си изтеглил по процента, за който си се договорил в договора за кредит, за времето, за което си ползвал частта от отпуснатия ти кредитен лимит.
 
От: "Депозитна кредитна карта" или пълното изтрещяване на банките

То и тегленето на кредит с гаранция депозит в банката ми се струва малко странно...
 
От: "Депозитна кредитна карта" или пълното изтрещяване на банките

Защо да е странно ? Имаш заделени 5 000 , трябват ти 5000 лв, но искаш да ти останат свободни пари и да не наливаш всичките си средства в нещо. Теглиш кредит и така ти остават едни свободни средства.
 
От: "Депозитна кредитна карта" или пълното изтрещяване на банките

А всичко за нас започна от нуждата от чиста Виза на името на фирмата, която да ползваме при международни разплащания и да си спестим идиотските такси за банкови трансфери. Оказа се, че такава карта могат да ни бъде издадена, но не дебитна, каквато ние искахме, а кредитна...И от тук тръгна и историята за да се стигне до депозитната кредитна.
 
От: "Депозитна кредитна карта" или пълното изтрещяване на банките

Ами вземи си кредитна Visa от Булбанк и ползвай само собствени средства по нея. Ако не теглиш от кредитния лимит, няма да имаш лихви върху сумите, които теглиш.
 
От: "Депозитна кредитна карта" или пълното изтрещяване на банките

Фирмена? Ако не е - не ми върши работа.
Благодаря все пак, ще проверим тези дни условията по други банки, защото едва ли ще се възползваме от "невероятно изгодната" оферта на ПроКредит.
 
От: "Депозитна кредитна карта" или пълното изтрещяване на банките

Фирмена? Ако не е - не ми върши работа.
Благодаря все пак, ще проверим тези дни условията по други банки, защото едва ли ще се възползваме от "невероятно изгодната" оферта на ПроКредит.

И фирмена(на юридическо лице) можеш да вземеш от тях, но ще трябва да предоставиш определени документи на фирмата, и да те одобрят.
 

Горе