"Депозитна кредитна карта" или пълното изтрещяване на банките

От: "Депозитна кредитна карта" или пълното изтрещяване на банките

А на кои пари му взимат лихва?

И между другото, знам че си супер надуто парче, и ти препоръчвам да си навреш червените квадрати в кафявата точка.
Аз питам като човек, тоя се прави на господ-мъжага-тарикат.... посерко.

Има предвид следното.
Тъй като са "млада фирма" го карат да внесе едни пари в банката. Това е гарант по кредитната карта която ще му издадат. Тези пари седят и не се барат и няма лихви по тях. Издават му карта с кредитен лимит в размера на този депозит. След това като тегли/купува с тази карта, те си му начисляват лихва за това, че тегли от този кредитен лимит (обикновено има гратисен период на пазаруването с кредитна карта). Знам, че реално е тъпо това, но това си е условие на банката. Преди 10 години когато си вадих карта за първи път, условието бяха същите и искаха да вкарам пари за да ми издадат кредитна карат с лимит на моя депозит, на който да текат лихви когато ползвам собствените си пари.

за тази която кредитна като дебитна с кредитен лимит колкото пари остават в картата има такса 1 или две евро на месец в цкб така разбрах то навсякъде има за този тип карти и включва различни неща бонус, в други банки за такива карти има електронно банкиране безплатно към картовата сметка със смс пароли, банкиране по телефона с пароли.... в райфайзен и сосиате имат такива

затова бих препоръчал да се разгледа навсякъде, офертата на цкб не е лоша
Няма такси. Говоря от 5 годишен опит (или може би съм в заварено положение и за това нямам такси за такава карта).

New Bitmap Image.jpg

Ето така изгледа такста всеки месец по кредитната карта (в размер на символичния 1 лв.)
123.jpg
 
Последно редактирано:
От: От: "Депозитна кредитна карта" или пълното изтрещяване на банките

Има предвид следното.
Тъй като са "млада фирма" го карат да внесе едни пари в банката. Това е гарант по кредитната карта която ще му издадат. Тези пари седят и не се барат и няма лихви по тях. Издават му карта с кредитен лимит в размера на този депозит. След това като тегли/купува с тази карта, те си му начисляват лихва за това, че тегли от този кредитен лимит (обикновено има гратисен период на пазаруването с кредитна карта). Знам, че реално е тъпо това, но това си е условие на банката. Преди 10 години когато си вадих карта за първи път, условието бяха същите и искаха да вкарам пари за да ми издадат кредитна карат с лимит на моя депозит, на който да текат лихви когато ползвам собствените си пари.


Няма такси. Говоря от 5 годишен опит (или може би съм в заварено положение и за това нямам такси за такава карта).

Добре, така го разбрах. И пак ще питам... какво ми пречи да си харча готовите пари, които искат да внеса като "гаранция" и да не се занимавам с никакви врътки от които да съм на загуба?
Само за картата?
Харкона да не отговаря, знам че съм под нивото за "банкови" знания, и той на такива елементарни (за него) въпроси отговаря с обиди.
 
От: От: "Депозитна кредитна карта" или пълното изтрещяване на банките

Добре, така го разбрах. И пак ще питам... какво ми пречи да си харча готовите пари, които искат да внеса като "гаранция" и да не се занимавам с никакви врътки от които да съм на загуба?
Само за картата?
Харкона да не отговаря, знам че съм под нивото за "банкови" знания, и той на такива елементарни (за него) въпроси отговаря с обиди.

Еми не е проблем. Въпроса е, че повечето хора са като коне с капаци. Не може в Уникредит да таксуват мои приятели за това, че получават пари в различна валута от тази в която им е сметката (теглене на пари от пейпал в евро към левова сметка ги таксуваха за обръщането 30 лв. на 200 евро.....). Отделно за закриване на сметка (и аз съм имал сметка в Уникредит) те таксуват 5 лв. и отделно докато не закриеш сметката, всеки месец има такси (не помня вече колко бяха). Просто всяка банка предлага различни условия за едно и също нещо (и съответно различни такси). В чужбина в хотел, без да оставиш данните на кредитната си карта няма да те пуснат (говоря за хотели от 4 звезди нагоре). При всяко пътуване в Англия (в почти едни и същи хотели в които отсядам и вече ме знаят) на регистратурата ме таксуват от 50 до 100 паунда от картата (в случай, че ползваш платени канали или нещо от барчето) и в последствие отказват транзакцията в края на престоя и ти връщат сумата. Не знам какво става ако нямаш кредитна карта.


Форумен олигофрене rombeca, на никои пари не му взимат лихва.

И тук идва, според служителя най-яката част от услугата - ако изтеглиш/разплатиш с картата, напомням пак, в която си внесъл ТВОЙ пари, то лихвата върху похарчената сума е САМО 10%, а не стандартните 19%!!!!
По обясненията на лялляля те таксуват с лихва на парите които теглиш от кредитния лимит (и не се съмнявам, че има и банки с такива условия). Може и при обяснението, човека да не е разбрал.

За тази карта става въпрос сигурно:
ПроКредит Банк - Visa Classic - EUR
Лихва при покупка 19.000 %
Лихва при теглене в брой 19.000 %
Лихвен процент (пояснение) Лихвен процент до 14,00% при обезпечение с депозит в банката
Гратисен период 30
Такса за обслужване на текуща сметка 2.00 EUR
 
Последно редактирано:
От: От: "Депозитна кредитна карта" или пълното изтрещяване на банките

По обясненията на лялляля те таксуват с лихва на парите които теглиш от кредитния лимит (и не се съмнявам, че има и банки с такива условия). Може и при обяснението, човека да не е разбрал.

Обясних, че не е разбрал.
 
От: От: "Депозитна кредитна карта" или пълното изтрещяване на банките

Обясних, че не е разбрал.

А сега си прочети всичките мнения и кажи какво си обяснил, освен че съм бил малоумник и олигофрен.
С просташките си изказвания и репутации просто показа, че си едно надуто лайно. Изобщо нямах такова мнение за теб.
И ако ще отговаряш само за да се заяждаш, и да слагаш репутации изобщо не си прави труда.
Изчезна твоя "приятел" Никс и взе да се заяждаш за щяло и не щяло ли? С мен.
Какво съм ти направил бе? Задавам въпрос, защото не знам и се чудя. И какво получавам... обиди и репутации от "разбирача".
Айде стига.
 
От: От: "Депозитна кредитна карта" или пълното изтрещяване на банките

А сега си прочети всичките мнения и кажи какво си обяснил, освен че съм бил малоумник и олигофрен.
С просташките си изказвания и репутации просто показа, че си едно надуто лайно. Изобщо нямах такова мнение за теб.
И ако ще отговаряш само за да се заяждаш, и да слагаш репутации изобщо не си прави труда.
Изчезна твоя "приятел" Никс и взе да се заяждаш за щяло и не щяло ли? С мен.
Какво съм ти направил бе? Задавам въпрос, защото не знам и се чудя. И какво получавам... обиди и репутации от "разбирача".
Айде стига.

Че си глупав олигофрен вече стана ясно на всички. В пост номер 7 съм показал, че авторът на темата е в грешка и тук не може да става въпрос за "лихва върху похарчена сума", нито има такова нещо, като лихва върху собствени средства. В това е иронията, че не мога да очаквам форумен олигофрен да си направи правилен извод от написаното, а трябва отново и отново да повтарям на малоумника къде греши и защо не може да схване написаното.

harkon каза:
Сигурен ли си, че става въпрос за лихва върху изтеглената сума, а не за такса за теглене от картата? Как без договор за кредит ще ти вземат лихва и то върху твои пари?
 
От: "Депозитна кредитна карта" или пълното изтрещяване на банките

Хайде сега да видим колко съм олигофрен.

Да речем, че картата е тази описана по горе:

ПроКредит Банк - Visa Classic - EUR
Лихва при покупка 19.000 %
Лихва при теглене в брой 19.000 %
Лихвен процент (пояснение) Лихвен процент до 14,00% при обезпечение с депозит в банката
Гратисен период 30
Такса за обслужване на текуща сметка 2.00 EUR

Имам 1000 лева.
Внасям ги в банката, а срещу тях ми издават карта с 1000 лева кредит.
За една година харча 100.
Не внасям още пари.
Върху тия 100 лева ми начисляват 19% годишна лихва.
От КОИ пари тогава ще си ги удържат? От тия 1000 лева може би? А те мои ли са?
Ще си вземат ли от тях 119 лева?
Изобщо не смятам месечни такси и други глупости.

Сега разбра ли какво питах бе?

Толкова си прост и ограничен, за сметка на това се мислиш за много компетентен, а най многото което можеш да измислиш е малоумник и форумен олигофрен.

Кой е олигофрена сега?

Айде пий си лекарствата, и си лягай.
 
От: "Депозитна кредитна карта" или пълното изтрещяване на банките

Хайде сега да видим колко съм олигофрен.

Да речем, че картата е тази описана по горе:



Имам 1000 лева.
Внасям ги в банката, а срещу тях ми издават карта с 1000 лева кредит.
За една година харча 100.
Не внасям още пари.
Върху тия 100 лева ми начисляват 19% годишна лихва.
От КОИ пари тогава ще си ги удържат? От тия 1000 лева може би? А те мои ли са?
Ще си вземат ли от тях 119 лева?
Изобщо не смятам месечни такси и други глупости.

Сега разбра ли какво питах бе?

Толкова си прост и ограничен, за сметка на това се мислиш за много компетентен, а най многото което можеш да измислиш е малоумник и форумен олигофрен.

Кой е олигофрена сега?

Айде пий си лекарствата, и си лягай.

Ти ползвал ли си кредитна карта ? Не можеш да не внасяш 1 година. Имаш минимална погасителна вноска всеки месец която обикновено е 3% от лимита на кредитната карта. На използваната сума се начислява месечна лихва.
При годишна лихва 19% , лихвата на месец ти е 19/12 = 1,6%
Ако получаваш заплата и си на работа някъде повече от 6 месеца никой няма да ти иска да внясяш 1000 лв депозит за да вземеш кредитна карта. Ще си вземеш на база на заплатата която получаваш.
 
От: "Депозитна кредитна карта" или пълното изтрещяване на банките

attachment.php
 

Прикачени файлове

  • bank.jpg
    bank.jpg
    49.6 KB · Преглеждания: 34
От: "Депозитна кредитна карта" или пълното изтрещяване на банките

Имам 1000 лева.
Внасям ги в банката, а срещу тях ми издават карта с 1000 лева кредит.

Кой те кара да взимаш кредит бе, форумен олигофрене? :lol:
 
От: "Депозитна кредитна карта" или пълното изтрещяване на банките

banki.jpg
 
От: "Депозитна кредитна карта" или пълното изтрещяване на банките

Изключителна радост представлява опцията "отпиши се от тази тема". Типично по-български. Някой не разбира нещо и всички му обясняват колко е тъп, а те колко са велики и с това се изчерпва въпроса. Кофти нрави - тъжна гледка.
 
От: "Депозитна кредитна карта" или пълното изтрещяване на банките

Вижте, и аз и съдружникът ми не сме бягали от часове по математика поне до 9ти клас...Все пак не ни обясняват космическата програма на НАСА, а тъпа кредитна карта, нали?
Това са стандартните условия по кредитна карта:
ПроКредит Банк - Visa Classic - EUR
Лихва при покупка 19.000 %
Лихва при теглене в брой 19.000 %
Лихвен процент (пояснение) Лихвен процент до 14,00% при обезпечение с депозит в банката
Гратисен период 30
Такса за обслужване на текуща сметка 2.00 EUR

НО не това ни предложиха, а именно ние решаваме и внасяме по тази новооткрита сметка 1000,2000, или колкото преценим лева. Да има гратис период, които бих могъл да поспоря до колко е 30 дни или е толкова ако дебнеш да разплащаш в деня след падежа и да имаш оставащи 29 дни, но това е друга тема.
Та теглиш/плащаш 500лв за нещо, но ако не се вместиш в "гратисният" период, то лихвата е 10%. Това според ония в банката било супер, защото иначе стандартно е 19%, както по-горе пише. Само, че в стандартната услуга оперираш с пари на банката, а в другия с твои.
И въпроса е не толкова да ми пускат кредит, а в това картата да е чиста Виза.
По-горе беше споменато за ЦКБ, липсата на такси и тн - така е, но за физически лица относно дебитните карти.
И на края - ако превзетото типче за д бюрото не си познава услугите на банката е едно, но повярвайте, когато някой ти обяснява как ще внесеш, работиш със собствени пари, но ще му плащаш върху тях лихва, смятам че всички ще го чуят.
 
От: "Депозитна кредитна карта" или пълното изтрещяване на банките

Кой те кара да взимаш кредит бе, форумен олигофрене? :lol:

Чети по-горе - това са му предложили, о форумни боже, о света ненапита компетентност, о титане на мисълта. Мъдростта лъха от писанията ти, като благовонно масло. Твоят велик и начетен ум е толкова всеобхватен, че ние форумните олигофрени не можем и размера да Му определим.
Само пословичната ти привързаност към банките-кожодери те принизява до нивото на такива малоумници като нас.
 
От: "Депозитна кредитна карта" или пълното изтрещяване на банките

Чети по-горе - това са му предложили, о форумни боже, о света ненапита компетентност, о титане на мисълта. Мъдростта лъха от писанията ти, като благовонно масло. Твоят велик и начетен ум е толкова всеобхватен, че ние форумните олигофрени не можем и размера да Му определим.
Само пословичната ти привързаност към банките-кожодери те принизява до нивото на такива малоумници като нас.

Като видят глупавият ти, блуждаещ поглед и на теб ще предложат кредит. Вече обясних за глупаци, като теб, че сте заблудени. Колко пъти трябва да повторя, че в случая не ви е нужен кредит? Хайде сега изпиши още една страница с изчисления на лихви, както се очаква от малоумник, като теб.
 
От: "Депозитна кредитна карта" или пълното изтрещяване на банките

Отвъд океана на този вид карти им казват secured credit card. Популярни са сред хора/фирми без никаква кредитна история - обикновено пресни емигранти. Целта на този вид карти е да стартираш кредитната си история. Лимитът по картата се гарантира с депозита. Колкото внесеш, толкова ще ти е лимитът. Идеята е като харчиш и погасяваш няколко месеца да си създадеш кредитна история и secured credit картата да се превърне в обикновена с лимит, който не е гарантиран от твои затворени пари. Обаче у нас доколкото знам няма кредитна история и не ми известно да има нещо подобно, тъй че ми е трудно да видя ползата от тая карта в наши условия. Може би се издигаш в очите на банката, към която ти е картата и можеш да се надяваш на истински кредит някой ден. Иначе е напълно безсмислено да се вади нещо подобно.
1. What is a secured credit card?
A secured card requires a cash collateral deposit that becomes the credit line for that account. For example, if you put $500 in the account; you can charge up to $500. You may be able to add to the deposit to add more credit, or sometimes a bank will reward you for good payment and add to your credit line without requesting additional deposits.

Read more: 10 questions before getting a secured credit card http://www.bankrate.com/finance/cre...ng-a-secured-credit-card-1.aspx#ixzz262VvYDbR
 
От: От: "Депозитна кредитна карта" или пълното изтрещяване на банките

Отвъд океана на този вид карти им казват secured credit card. Популярни са сред хора/фирми без никаква кредитна история - обикновено пресни емигранти. Целта на този вид карти е да стартираш кредитната си история. Лимитът по картата се гарантира с депозита. Колкото внесеш, толкова ще ти е лимитът. Идеята е като харчиш и погасяваш няколко месеца да си създадеш кредитна история и secured credit картата да се превърне в обикновена с лимит, който не е гарантиран от твои затворени пари. Обаче у нас доколкото знам няма кредитна история и не ми известно да има нещо подобно, тъй че ми е трудно да видя ползата от тая карта в наши условия. Може би се издигаш в очите на банката, към която ти е картата и можеш да се надяваш на истински кредит някой ден. Иначе е напълно безсмислено да се вади нещо подобно.

Точно така е, ама трябваше да го напишеш по-рано. Знаеш ли вече колко пишман предприемачи си изкараха кредитни карти, заради твоето закъснение? :lol:

You must spread some Reputation around before giving it to Test again.
 
От: "Депозитна кредитна карта" или пълното изтрещяване на банките

Аз преди малко за първи път отворих темата. Нямаше много за четене сутринта, а по-рано не бях я разглеждал, защото не съм заинтересован много от "депозитни кредитни карти". :)
 
От: "Депозитна кредитна карта" или пълното изтрещяване на банките

Ще се самоцитирам.

И пак ще питам... какво ми пречи да си харча готовите пари, които искат да внеса като "гаранция" и да не се занимавам с никакви врътки от които да съм на загуба?
Само за картата?

От горното би трябвало един нормален човек да види, че никой не иска кредит.

Видя се, че и компетентния харкон не е наясно. И изобщо не чете какво се пише. Важното е да се направи на мъжага и да започне да обижда де...
Както и да е. Спирам да пиша тука.
Очаквам новото изказване на бога на знанията съдържащо най-малко 2-3 обиди.
 
От: "Депозитна кредитна карта" или пълното изтрещяване на банките

Ще се самоцитирам.



От горното би трябвало един нормален човек да види, че никой не иска кредит.

Видя се, че и компетентния харкон не е наясно. И изобщо не чете какво се пише. Важното е да се направи на мъжага и да започне да обижда де...
Както и да е. Спирам да пиша тука.
Очаквам новото изказване на бога на знанията съдържащо най-малко 2-3 обиди.

Глупав олигофрене, никой не ти пречи да си харчиш на женския пазар готовите пари. Кредитните карти не са за теб.
 

Горе