Десктоп програма за скриншотове

waldes

Well-Known Member
Препоръчайте някой професионална десктоп програма за скриншотове. Всичко що е с думичката фри разни скринхънтъри. мегашотове, гиганезнамкаквисимейкъри и подобни боклуци снимат размазано и се прецаква качеството на оригиналната снимка...

Нещо платено, да си щрака като ората с всичките му там екстри:wink:
 
От: Десктоп програма за скриншотове

Препоръчайте някой професионална десктоп програма за скриншотове. Всичко що е с думичката фри разни скринхънтъри. мегашотове, гиганезнамкаквисимейкъри и подобни боклуци снимат размазано и се прецаква качеството на оригиналната снимка...

Нещо платено, да си щрака като ората с всичките му там екстри:wink:

Пробвал ли си съсSnipping Tool?
 
От: От: Десктоп програма за скриншотове

@BurnX не всеки - някой имат "Изрязващ инструмент" :)

Обаче за сметка на това всички клавиатури имат PrtScr бутон ...
 
От: Десктоп програма за скриншотове

Аз ползвам Snagit
 
От: Десктоп програма за скриншотове

print_screen.jpg
 
От: Десктоп програма за скриншотове

Размазването най-вероятно се получава от грешен форма и/или настройки. Направи да запаметява в .png формат всичко с максимална дълбочина (24 или 32 бита) и няма да усетиш един пиксел и един цветови тон разлика.
Иначе и win-а има такъв вграден инструмент, после запазваш само в правилния формат. Зависи все пак какво искаш да снимаш - зона или целия екран.
 
От: Десктоп програма за скриншотове

Хубави програмки сте споделили, благодаря:). Снайпинг тула го пробвах не ми е удобен. Фаст стоун-а ще е, има много екстри и лесен за употреба. Само където няма scrolling restangular region да снима (или поне аз не видях такава функция).

Alexer, сега погледнах настройките, по дефоулт са си .png/24-bit
 
От: Десктоп програма за скриншотове

Аз ползвам Snagit

Една от най - добрите програми за скрииншотове, но не е фрии, аз също съм я ползвал. Trial... Все пак цената и е символична, но реших, че не си струва да плащам при положение, че има бутон Принт Скрийн
 
От: Десктоп програма за скриншотове

Драсни отново, когато се успее да се направи с „Prnt Scrn“ клавиш („бутон“ е нещо друго) Scrolling Window Screenshot, който да бъде директно качен през FTP авт. в пожелан формат с пожелан Quality с пожелан name, а ако са множество снимки – отново със зададени параметри _###.

Професионалните софтуери от този род за това са професионални и платени, тъй като задоволяват опр. специфични нужди, продиктувани от решаването на даден проблем или проблеми на задклавиатурните ползватели.

Непрофесионалните и с малко (базови) функции са си безплатни, няма кой знае какво да се очаква от тях, но се напълно достатъчни за basic нужди, които не всеки има обаче.
 

Горе